Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha a 18 éves...

Mit szólnál, ha a 18 éves fiad hazaállítana a kölkével?

Figyelt kérdés
2011. szept. 10. 20:45
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
88%

"nem nevelném fel, hiszen van anyja is, és annak is van családja"


és ha ők is azt mondják, hogy nem nevelném fel, mert van apja is és annak is családja?

2011. szept. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
89%
Biztos nem örülnék első körben, de mindent megtennék hogy segítsek, hiszen az a gyerek nem tehet semmiről, és az unokám.
2011. szept. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
89%
köpni-nyelni nem tudnék... de segítenék.
2011. szept. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 tetris ***** válasza:
82%

Ha egy 18 évesnek csak ennyi esze van, hogy gyereket csinál ilyen fiatalon, hát az valamennyire téged is minősít, kedves Kérdező. Nem világosítottad fel a fogamzásgátlás lehetőségeiről?

Én is ki lennék akadva a történtek miatt, de arra gondolnék, hogy az a kicsi nem tehet semmiről. Természetesen befogadnám, és segíteném mindenben. Sőt még talán jó is lenne újra babázni.

2011. szept. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
87%
Cyndel, szerinted miért írtam a második mondatot? Vagy végig sem olvastad? Azért kell leülni, és megbeszélni, hogy ki mit vállal.
2011. szept. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
87%

Te tudod, hogy a fiaddal hogyan lehet beszélni.

De mindenesetre elmondanám neki, hogy az élet nem móka-kacagás, főleg, hogy most készített magának egy óriási felelősséget.

Elmondanám, hogy nem leszek örökké, nem támaszkodhat állandóan rám, ezért igyekezzen stabilan megállni a lábán.

Szabályokat állítanék fel, ami igazából az ő javát szolgálja és addig segítenék neki, amíg ezeket betartja.

Mindenképp felhívnám a figyelmét, hogy kössön magára csomót, mert egyenlőre nem kell több unoka.

Válljon felnőtté, mert most már a gyermek szerepét átvette valaki más, akinek ugyanúgy szüksége van rá, mint neki rád.

Szóval ilyesmiket. Bár nem tudom milyen lehet a gondolkozás módja, ha ilyen baklövést követett el. Végül is mindenki hibázik valamit, de van aki ki is javítja, van aki nem. Neked kell ismerni a fiadat, hogy ő melyik táborba tartozik.

2011. szept. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
28%

Elvenném a kulcsát és kitenném a házamból.

Aki annyira felnőtt, hogy saját családot alapít és b*szik szólni nekem a gyerek születése előtt, hogy átgondoljuk a dolgot, az legyen annyira felnőtt, hogy eltartja a családját.

Ne érdekel mennyire gondolnak sokan szemétnek, ez a legésszerűbb döntés. Ha nem tenném, akkor képes lenne és később még egy gyereket hozna a nyakamra a beleegyezésem és megkérdezésem nélkül.

2011. szept. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
83%

Én egyértelműen segítenék!!! Nagyon meglepődnék, de segítenék!!

Viszont ez a "kölke" kijelentés nekem is elég fura volt. Mintha vmi állat fattyáról beszélnél, vagy nem is tudom. Habár, látom az elején le lettek pontozva, akik szintén furcsállták ezt, szóval, engem is le lehet nyugodtan!

2011. szept. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
63%
Ez egy felelőtlen fa.szka.lap, de biztos hogy a Te odaadó gondoskodásodtól lett ilyen. Ezt látta otthon. Legyen sok kiscsávó, adnak segílyt. Ha hülye is, akkor még többet.
2011. szept. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
69%
Jaj ugyan már! Nem azért, de olyat biztosan mindnyájan hallottatok, hogy a kislány szedi a fogamzásgátlót, és mégis terhes lesz... ez nem a fiú anyjának a hibája, mert nem világosította fel a gyerekét... vagy közületek, aki gyógyszert szed, nehogy azt mondja már, hogy a partnere mellette még óvszert is húz?! És itt nem arról beszélek, hogy nem szedte rendesen. Ilyen VAN! Egyébként pedig megkeresném a kislányt és családját, mert ELSŐSORBAN az anyjánál kellene lennie a gyereknek, pláne, ha még kicsi, de ha nincs más, naná, hogy felnevelném a kölköm kölkét, az unokámat!!!
2011. szept. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!