Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor jön el a pillanat, hogy...

Mikor jön el a pillanat, hogy már nem lehet rendbehozni a dolgokat csak elodázni a szakítást?

Figyelt kérdés
Élettársi kapcsolatban élünk a párommal és 2 hónap mulva lenne az esküvőnk. A párom közölte velem egy veszekedés során, hogy nem akar elvenni. Azóta már visszakozik de nem tudom, hogy ezekután komolyan gondolja, hogy együtt éljük le az életünket. Nem akarok úgy hozzámenni, ha tudom válás lesz a vége. Van egy 20 hónapos kisfiúnk, az Ő jövője is rajtunk múlik.
2009. ápr. 22. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Hm.. Nekem egy ilyen pillanat lenne, ha pl megütne, érzelmi szinten megcsalna, cserbenhagyna egy szituációban amikor csak rá számíthatnék. De ilyen miatt nem mondanám le az esküvőt, mert én is irtózatosan hirtelen haragú vagyok, és bizony mondtam már olyan dolgokat, ami miatt más pasi már jól felképelt volna.. Szerintem felnagyítod a problamát, nekem ez inkább csak ilyen csirkepernek tűnik. Ha eddig jól megvoltatok, és most is, akkor szerintem nagy baj nincs.
2009. ápr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Az adott szituációból úgy érezted, hogy ezt komolyan mondja? Mert ha igen, szerintem nem lenne szabad hozzámenned, mert el fogtok válni. Ami ilyen rosszul indul, az nem fog jól végződni. Még sok jó kapcsolat is tönkre tud menni. Szerintem beszélj a pároddal, legyetek őszinték egymáshoz. Kérezd meg, hogy szeret-e még, mert ha nem, nem érdemes összeházasodni. A gyerek nem fog egy rossz kapcsolatot összetartani.
2009. ápr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Veszekedés közben az embernek gyakran borul el az agya, és mond olyan dolgokat, amiket később megbán. Ha azt mondod: "Dögölj meg!", azt sem gondolod komolyan. A párodból is valószínűleg csak az indulat szólt. Miért ne akarna feleségül venni?

Vagy hosszan elkezdte tán kifejteni, hogy nem akar esküvőt? Ne aggódj, ha valami komoly baja lenne, nem azt mondaná, hogy "nem veszlek el", hanem összepakolna, és menne. Vagy te nem így látod?

Szerintem esküvőt lemondani egy veszekedés miatt fölösleges. Ha kiderülne, hogy megcsalt, vagy melletted van egy másik kapcsolata is, vagy akármilyen súlyos problémával állnátok szemben... De egy hirtelen kimondott rossz szó miatt? Amit ő is megbánt azóta?

Ha te úgy érzed, nincs jövője ennek a kapcsolatnak, lépj. De ne a párodban, és főleg ne egy veszekedésben keresd az indokokat!

2009. ápr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

szia!


Jajj, ezek a fránya veszekedések...:) Először is: ülj le vele bátran beszélgetni. Szerintem egy hirtelen haragú mondat volt, amit azóta 10 szer is megbánt. Ezért is visszakozott. Szerintem komolyan gondolja ő ezt az egészet , de még egyszer beszéld át vele! ez egy felelősségteljes dolog.Az ő, illetve a Te részedről is. Ha rendbejönnek a dolgok, amit én remélek; házasság alatt se felejts el néhány mondatot "elmaszatolni" egy kicsit a füled mellett! Nem minden úgy van ám , ahogy hangzik! És ha te is átgondolod , megérted , hogy néha jobb hallgatni mélyeket és megvárni a "nehari" puszit! Biztos neked is vannak ilyen "napjaid", hogy fáradtabb, ingerlékenyebb vagy...

2009. ápr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

En nem mennek hozza ha ilyet mondana az eskuvonk elott 2 honappal, azert ez igencsak serto, es durva dolog.

Ok. hogy veszekedtetek, es olyankor ropkodnek a felelotlen szavak, de akkor is. Azert itt nem egy l tejrol, vagy egy kg kenyerrol van szo.

Szerintem boldogan elhettek papir nelkul is, es hidd el hogyha o ilyet mond, egy eskuvo nem fogja megvaltoztatni ot, attol nem fog jobban szeretni teged, attol nem fognak a problemaitok megoldodni.

Szerintem varjal meg. Aztan lehet eskudni 1 ev mulva is, meglatod hogy alakul az eletetek, a kapcsolatotok.

Azert ha most hozzamesz, penzbe, idobe, energiaba is kerul. Ha valasra kerul a sor, akkor az megint penz, ido, energia, ugyved...stb.

Ha nem mesz hozza, es kulon valnak az utjaitok, nagyon egyszeru lesz, mert te mesz jobbra, o megy balra es kesz. A birosagra irsz, hogy kersz gyerekelhelyezest es gyerektartast, de ez jo es normalis esetben egyetlen alkalom, kb. 1 orat vesz igenybe.

Nagyon de nagyon gondold meg a dolgot, mert szerintem csak azert, mert mar van babatok nem erdemes osszehazasodnotok.

De azt, hogy hogyan eltek, milyen problemaitok vannak, mennyire komoly a kapcsolatotok csak te es a parod tudjatok, mi nem.

En a helyedben inkabb arra torekednek, hogy boldogan eljunk, es nagyon szeressuk egymast es a babankat is, igy papirok nelkul is.

2009. ápr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
A párommal mind a ketten hirtelenek vagyunk, főleg az első évben a veszekedéseknél röpködtek a bántó szavak, mondatok.Volt, hogy összepakoltam a cuccát is, aztán persze nekem kellett visszapakolnom:)) Szerintem ha szeretitek egymást, akkor nem lehet gond. Mi már 5 éve élünk változatlan szerelemben, és van egy 7 hónapos pici lányunk is. Sok szerencsét!
2009. ápr. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ez nem ok arra, hogy ne házasodjatok össze. A férfiak ilyenek. Előbb jár a szájuk, mint, hogy végiggondolnák mi is a helyzet. Ha tudnád, hogy az én párom már milyeneket mondott:) De aztán lenyugszik és olyan mint egy "kisbárány". Ha nincs más probléma köztetek akkor vágjatok bele nyugodtan!
2009. ápr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!