Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám elrakja a családit.18...

Anyám elrakja a családit.18 vagyok. Hogyan utaltathatom magamnak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 19:30
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
87%

Azért ne felejtsük el, hogy egy érettségizett, 18 éves felnőttről van szó, nem egy 8 általánost végzett kiskorúról.

A gyámügy ez esetben nem illetékes.

2011. szept. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
75%
Ti normálisak vagytok? Nem hiszem el, hogy léteznek ilyen értelmetlen, hülye emberek de komolyan. Ha valaki gyereket szül akkor azt köteles normálisan nevelni és nem csak 18 éves koráig, hanem amíg tanul! Mit számít a 18. életév mondjátok már meg? Én akkor voltam gimiben 3.os(ötévesbe jártam). Akkor harmadikban csak mert 18 lettem el kellett volna mennem dolgozni úgy h még érettségim sem volt szerintetek? És mi az, hogy adja le a pénzét? A legtöbb szülő örül, ha végez valami diákmunkát a gyereke és abból jár szórakozni, tehát nem tőle kér erre is. És mi az, hogy költözzön el? ELVILEG(mondom elvileg, de úgy látszik agyilag nem) felnőtt emberek vagytok. Egy teljes munkaidőben dolgozó ember nem tud elköltözni a családjától mert nincs rá pénze. Egy tanuló egy egyszerű diákmunkából mégis HOGY? Nem tudom hol osztogatják az észt, de hogy nektek nem jutott az biztos. És a szülőnek igenis kötelessége támogatni a gyerekét amíg tanul normális keretek között.(úgy értem h egy szakma, vagy 5 év egyetem és ennyi) Persze a nagy többség így is csinálja csak nektek újdonság ez. De majd nyugodtan rakjátok ki a 18 éves gimnazista gyereketeket az utcára csak mert nagykorú lett.
2011. szept. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
85%
Attól hogy 18 valaki még a gyerekük,30 évesen is az lesz,mondjuk sajnos akik családiért szülnek ott addig kell a gyerek amig pénz jár utána aztán meg leszarják,mondjuk a családiért létre hozott gyerekek szeretet azt nem kapnak,és aki ha a gyereke betölti a 18 at kidobná leszarná stb,ne vállaljon gyereket.
2011. szept. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
86%

Ha meg ennyire rossz a helyzet még inkább menj el.

És képzeld van gyerekem kettő is, de nem tudnék ilyen lenni velük mint veled a muterod. Főleg, hogy állítólag segítesz is otthon. Viszont nekik is meg kell dolgozni mindenért. Nem tolok alájuk semmit. Sőt mivel a gimiben nem tanultak jól ők is meló mellett diplomáztak le.

Végezd el a sulit és lépj le ha tényleg ennyire rondán viselkednek veled.

2011. szept. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. És elmennék itthonról ha tehetném. De sajnos még nem megy :(
2011. szept. 9. 20:20
 36/49 A kérdező kommentje:
Ja és nem járok bulizni. Itthon vagyok mindig, vagy épp a barátoméknál. De sajnos ebbe a 2be is folyton belekötnek :S
2011. szept. 9. 20:21
 37/49 anonim ***** válasza:
66%
Persze, hogy nem megy. Aki azt írta hogy költözz el, vagy kis takony még aki nem ért hozzá, vagy pedig szimplán hülye. Azt hiszik, hogy ingyen van az albérlet.
2011. szept. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
84%
Csak úgy tudod magadnak utaltatni a családi pótlékot, ha papíron bizonyítani tudod, hogy nem a szüleiddel élsz. Egyébként OKJ sulikhoz általában tartozik kollégium, ami nagyon olcsó, max 10ezer/hó. Ha egyetemre szeretnél menni, bátran vágj bele, ott is van kolesz 8-10ezerért, lehet szoctámot igényelni, ha jól tanulsz még ösztöndíjat is kapsz! Én is gyakorlatilag 0 szülői támogatással végeztem el 1 egyetemet, közben 2 éves OKJ-t is, igaz, volt, hogy mellette 3 helyen is dolgoztam egyszerre, hogy eltartsam magam, de megérte. Szóval fel a fejjel és sok sikert!
2011. szept. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
43%
Ha elmúltál 18, akkor kaphatod az egészet saját magad. Elvégre azt a pénzt azért kapod, hogy rád legyen költve. Van a neten egy Tulokné Vizi Anna nevű ügyvéd, nála tehetsz fel ingyen kérdést a honlapján, azt hidd el, ne amit itt irkálnak.
2011. szept. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
61%

Elképesztő ez az első pár válaszoló.

Nem tudom elhinni, hogy hogy állhat valaki egy ilyen szituációban a másik oldal pártjára, egyedül talán annyi, hogy ő maga is képes ezt megcsinálni.

Bár szerintem szemen köpést érdemel az, aki 18 évesen kib*ssza a gyerekét az utcára.

2011. szept. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!