Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen támogatás jár egy...

Milyen támogatás jár egy egyedülálló anyának, akinek egy 8hós fia van és csak gyest és családit kap?

Figyelt kérdés
2009. aug. 31. 21:51
 1/6 anonim válasza:
90%

szerintem nem sok mindent sajnos:(

önkormányzatban és a nevelési tanácsadóban tudsz érdeklődni, ők tudják milyen nem rendszeres juttatásokat kaphatsz...

2009. aug. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
rendszeres gyermekvédelmi támogatás, lakásfenntartási támogatás, átmeneti segély.. Érdeklődj a helyi önkormányzat szociális osztályán, mert a támogatások feltételei változóak!
2009. aug. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Ismi hasonló szituban. Ő még ezeken felül kap nevelési segélyt, ingyen ebédet, lehet még kérni átmeneti szociális támogatást, lakásfenntartási támogatást, illetve ha bérlakásban élsz lakbértámogatást is kaphatsz.

Ezeket az önkormányzatnál kell igényelni.


A nevelési segély mindenképp jár, mert veszélyeztett a gyerek, mivel egyedül neveled. Ez évente kétszer 7000 ft, amíg nem jár közösségbe, ha pedig bölcsibe, oviba jár, akkor ingyenes az étkezése, iskolában a könyvek 6. oszályik ingyenesek utána pedig fél árat kell fizetni.

2009. aug. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%
Attól függ, hogy mennyit keresel és mennyi a gyerektartás (ha kapsz). Én pl. semmit nem kapok, mert 3000 Ft-tal meghaladja az 1 főre eső jövedelem az "ítélkezők" szerinti min. jövedelmet. Kétszer is megpróbáltam, elutasítottak. Bezzeg a "beteg" gyereket nevelőknek minden jár anyagi háttér figyelembevétele nélkül!!! Pl. lakás, kocsi, mindkét szülő jól keres, DE "beteg" az egyik gyerek, aki sportiskolába jár ráadásul. Fizetnek a dokinak fél évente érte, megéri nem? Ne csattanjon rajtam a dolog, de kívánom, hogy tudják meg, hogy mi az a tartósan beteg gyerek, és ne így kísértsék a sorsot!
2009. szept. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22:16! Attól még nem veszélyeztetett egy gyerek, hogy anyuka egyedül neveli!!! Sőt, segély sem automatikusan jár. Keresetfüggő. Bár érdekes, sokan irigyelnek engem is, mert azt hiszik, hogy az egyedülállóknak rengeteg kedvezmény jár. Éppen tegnap magyaráztam a kolléganőmnek, hogy nekem semmi sem jár, mert pár ezer forinttal több a jövedelmem, mint a limit. De a kérdezőnek biztos sokminden jár, mert a gyes összege nem éri el a határt szerintem.
2009. szept. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

18.46nak a 22.16

Én sem gondolom, hogy veszélyeztett egy gyerek, mert egyedül neveli az egyik szülő. Nekem így mondta a barátnőm, hogy ez a nevelési segély ezért jár. Tőle kérdeztem.

Mondjuk neki nincs per pillanat bevétele, úgyhogy lehet, hogy neki is így mondták.

Amúgy nem hiszem, hogy csak mert valaki egyedül neveli a gyerekét máris elhalmozzák kedvezményekkel.

2009. szept. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!