Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan osszak be 10. 000ftot...

Hogyan osszak be 10. 000ftot fizetésig, vagy még nem kapok családit és gyest? Vennem kel a lányomnak is pelenkát,4en vagyunk.

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 21:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor használj textil pelenkát. Főzzél krumplis tésztát, paprikás krumplit,rántott levest, és ilyen más olcsóbb ételt.
2011. febr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Régebben anyunak volt erre egy jó módszere. Miután megvette a szükséges dolgokat, illetve kifizette a számlákat, a maradék pénzt elosztotta annyi felé ahány nap volt a következő fizetésig. Az elosztott pénzeket külön borítékba rakta, így minden nap annyiból gazdálkodott, amennyi volt a borítékban.
2011. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

A T..oban lehet kapni saját márkás pelenkát, cirka 2500-3000 körül van (szerencsére nekünk már nem kell, nem tudom pontosan) még a GYES-ig cirka egy hetet kell kibírni, marad nagyjából egy ezresed naponta.

Tészta- és krumpli ételekkel ki lehet húzni, meg kell még tej és kenyér, ne aggódj annyira, csak oszd be okosan a pénzt.

Ha egy ezres jut egy napra, de csak kenyér kell, nem KELL elkölteni a többi pénzt.

Otthon is biztos van ez-az, csak körbe kell nézni, mit lehet kihozni.

2011. febr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A borítékos módszert én is hallottam már :)

Egyébként ne krumplit, tésztát főzz csak, hanem pl. káposztát. Feleannyiba kerül, mint a krumpli, és mint tudjuk, tele van c vitaminnal.

2011. febr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
63%
Megértelek,és együtt érzek veled.Nem tudom vigasz-e számodra,hogy sok sorstársad van?Nagy kihívás ma Magyarországon fiatalnak,pláne szülőnek lenni.Sok-sok erőt,és kitartást kívánok.Ne szégyellj segítséget kérni,ha muszáj!Nem a te hibád.
2011. febr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Sajnos már így is az otthoni tartalékokat éljük fel. Minden hónapban ez megy,de eddig mindég kitartott szűkösen a pénz. Januárban rengeteg fizetnivaló volt. Lakás hitel,rezsi közös költség,apehnak a lakás miatt. Az össz bevételünk kb 2/3ada állandóan a fizetnivalókra megy el.

Ráadásul anyósom is itt lakik,és anyagilag nem nagy segítség.

2011. febr. 22. 21:38
 7/21 anonim ***** válasza:
41%

Nem értem miért nem használnak az anyák textilpelenkát. Nekem bűntudatom lenne sima pelenkát használni. Fogalmuk sincs sokaknak, hogy egy baba 1 tonna szemetet termel és a pelenka 100 év alatt bomlik le. Én nagyon környezettudatos vagyok.


Azt ajánlom vegyél textilpelenkát, ezerszer olcsóbb, és egyetek most olcsóbb kajákat, nyugi menni fog ez.

2011. febr. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Textilpelenkát javaslom, vagy van a D.-nek is saját márkás eldobhatója, azzal kihúzhatja a lányod. A maradék pénzt meg tészta, krumpliételek, kenyér, tej, és vmilyen főzelékek még beleférnek. Egyébként nekem egy óvodás gyermekkel 1100 ft-om maradt a családiig, de mivel múlt hónapban szintén így maradt hó végére az utolsó 1,5 hétre a munkanélkülimből és az egyedülállóság miatt emelt családi pótlékból, ezért nem esem kétségbe, mert a jó oldalát nézve ideális fogyokúrám van szeptember óta, mert nincs kísértés.
2011. febr. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Maximálisan egyetértek veled, hogy nagyon nehéz. Én is már a napokat számlálom. Bár cirka 200 Ft-os krumpli árak mellett még mindig azt mondom, hogy olcsóbb a tészta. A textil pelenkáról meg megvan a véleményem. Igaz, hogy olcsóbb lenne, de nálunk pl. 580 Ft egy m3 víz. No ha megnézzük, hogy mennyi pelenka is kell egy napra és hozzávesszük a mosóport+a vizet, akkor nem is olyan sok a legolcsóbb pelenka ára: kb 30 Ft/db. De van zsákos kiszerelés is néhol. Átmenetileg esetleg mondjuk egy gyűrűt nem tudsz beadni zálogba? Ha már esetleg nincs kitől kölcsön kérned családiig?
2011. febr. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Huhh én be tudnám osztani. Ugyanis nekünk keményen 600 forintunk van hónap végéig....
2011. febr. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!