Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg anyámmal,...

Hogyan értessem meg anyámmal, hogy elég érett vagyok a jogsihoz?

Figyelt kérdés

szeptemberbe töltöm a 17-et és rögtön elszeretném kezdeni a jogsit^^ De anyám nem szeretné mert szerinte még komolytalan vagyok. Azt mondta abból a pénzből vesz nekem inkább egy másik sz.gépet.. Apámat simán rátudnám venni mert mindent megenged nekem de anyám már nehezebb eset...

Nagyon szeretném a jogsit^^

Mégis mivel győzhetném meg??


2009. ápr. 20. 19:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
57%
azt irtad, tök mindegy hol teszed le a jogsit, ebböl látszik hogy még komolytalan vagy. amugy meg szerintem nics sok értelme most még letenned, mert ugysem fogják odaadni az autot
2009. ápr. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
72%
itt arrol van szó sztem főleg, hogy ha valami váratlan helyzet van, nemtudod még megoldani, nem vagy tul tapasztalt még az életben. én 19 vagyok megvan a jogsim és mégsem vezethetek egyedül.
2009. ápr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
65%
akármennyire is komoly lenne a gyerekem, nem adnám neki oda 18 éves kora alatt biztos
2009. ápr. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
96%

Mivel diákoknak jár kedvezmény, érdemes diákként megcsinálni.

Pestet én is jobban támogatom tanulás céljából, mert több rutint szerezhetsz, több helyzettel találkozol, mint vidéken.

Próbálj anyukáddal valami egyezségre jutni, sok melóhely is elvárja a jogsit. Nem kell azt egyelőre állandóan használni, de ha megvan, az nem hátrány. És minél fiatalabb vagy, annál jobban rááll az agyad (van kivétel), és fiatalon még könnyebben tanulod, főleg, ha most még nem kell másra koncentrálni (pl. érettségi... stb.)

2009. ápr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
55%

Ameddig nincs autó, amit vezethetnél, szerintem ne pattogj a a jogsin. 17 évesen én is nagyon szerettem volna, azóta is minden álmom, mégis úgy hozta az élet, hogy csak most, 23 évesen járok tanfolyamra. Tényleg semmit nem fog érni az a jogsi, ha a szüleid nem adják oda az autót, hogy vezesd. Ez pedig az ő döntésük, mivel az ő autójukról van szó.


Végül pedig egy tanulságos történet, ami ráadásul igaz is, az egyik volt gimis osztálytársammal esett meg. Ő 16 évesen már tanfolyamra járt, a 17. szülinapjára pedig felső középkategóriás autót kapott milliomos szüleitől. A csaj nem csak nekem hencegett azzal, hogy lefizette a vizsgabiztost, hogy átengedje, hanem az egész iskola tudott a dologról. Aztán egy nap nem jött suliba, mint kiderült, a rendőrségen csücsült, mert még a 18. szülinapja előtt halálos balesetet okozott. Ő ép bőrrel megúszta, a kocsija viszont totálkárosra tört. Két hónap múlva már új kocsival járt iskolába... Azt is összetörte.

Az ilyen történetek után tényleg elgondolkodom azon, miért akarnak tinik csak felvágásból jogsit...

2009. ápr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
67%
A második hozzászóló vagyok: Azt kértem, hogy írjad le mindkettőtök érveid. A Tied egy egészen szép csokornak tűnik, dícséretre méltó cselekedetekkel, tulajdonságokkal, de a szüleid véleményéről nem tudtam meg semmit. Ennek ellenére, a két kommented elég volt arra, hogy olyasmit állapítsak meg, aminek alapján én nem javasolnám Nekik, s ha a jogosítvány megszerzésének pszichológiai alkalmasság is feltétele volna, én most még nem tartanálak alkalmasnak. Ez nem jelenti azt, hogy egy egy két évvel később is. Lehet, hogy mindketten így járnátok jobban: Te is és a közúti közlekedés több százer résztvevője, mint másik oldal is!!!!
2009. ápr. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
57%
Nem vagyok pszichológus, így a fenti válaszhoz nem szólok hozzá, nem tudnék "tudományosan" vitába szállni, viszont a befejezéssel 600 százalékig egyetértek, lásd a példa a milliomoslányról!!!!
2009. ápr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
57%
Én sem pszichológus vagyok, de egy 50-en felüli ember bölcsességével meg tudom állapítani, hogy a kommentárjaidban, tudat alatt olyan dolgokat mondasz ki - Csak akkor merülhet fel olyan kérdés, hogy ha vezetni fogok, biztosan nem fogok inni, ha már a szeszesital fogyasztásod gyakorisága és mértéke akár beszélgetés szntjén felmerült már -, amelyek alapján én sem tartalak még alkalmasnak gépjármű vezetésre.
2009. ápr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
65%
Azokkal a hozzászólókkal nem értek egyet, hogy még nem érdemes, ha úgysem adják oda a kocsit. Jómagam 29 éve vizsgáztam le, 24-25 éveen, s mindenből elsőre átmentem. "Jósorsom" úgy hozta, hogy nem vezetek, az egészségügyi alkalmasságit mégis mindig meghosszabítom, "hátha" alapon, mert - mivel "megöregedtem" - nem biztos, hogy most elsőre sikerülne. A fiatalemberről - bár nem deült ki hogy fiú-e vagy lány (Bár az alkohol szóbakerüléséből én az előbbire gondolok.) - változatlanul az a vélemyénem, hogy egyelőre nem érett a közúti forgalomra, tehát még korai a jogosítvány!
2009. ápr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
67%

En nem ertem a hozzaszolokat,h mi ebben a baj,ha vki fiatalon rakja le a jogsit, az meg nem jelenti azt,h akkor kotelezoen nem fog halni diszkobalesetben!

En 17 evesen tettem le, Apu vett egy Opel Omegat ( hatalmas auto, nehez kasznival, szervokormany nelkul :) es jo sokat fogyaszt), mikor megkaptam a jogsit, azt adta mindig oda, mert biztonsagos volt es massziv es mivel eszi a benzint es nekem kell tankolnom ketszer is meggondoltam,h hogy furikazzak vele, azt mondta Apu,h ha azt tudom vezetni,akkor akarmit elvezetek. A barataim kaptak sorra asz uj autokat en meg az 1000 eves Omegaval verettem es imadtam!!!

Anyukad biztos felt, probald neki bebizonyitani,h erett vagy, ne nyaggasd ( ez pl komolytalansagra utal ),hadj neki es magadnak egy kis idot, ha latja, h szorgalmas es megbizhato vagy, meg fog enyhulni.

24/L

2009. ápr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!