Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg anyámmal...

Hogyan értessem meg anyámmal hogy már nem vagyok kislány? Szörnyű, hogy nem fogadja el.

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok. Az a problémám, hogy anya régen azt akarta h minél önállóbb legyek, most meg visszatart és úgy viselkedik h 5 évesnek érzem magam! Pl.: Régebben sosem akart kocsival vinni sehova, azzal a címszóval h tanuljak meg buszozni stb. Idén pedig elkezdtem nem megkérni h vigyen el ide meg oda. Egyszerűen elmentem otthonról és ennyi. Nem kértem hogy vigyen el kocsival. Megszerettem a buszozást meg úgy mindent, hogy ha sétálok a városban úgy érzem belecsöppentem egy másik világba és ez a világ mostmár vonzó számomra...De most meg azt csinálja hogy mindig felajánlja hogy elvisz kocsival. És én mindig nemet mondok. Most hirtelen nagyon nem akarja hogy önálló legyek és elég szemét módszereket alkalmaz. Többször is csinálta pl. h nemet mondtam a fuvarra és erre mindenféle hülye indokkal meg lényegtelen kérdéssel feltartott így mire elindulhattam volna már késő volt, ha nem visz el kocsival, nagyot kések...stb. Többször is mondtam már neki normális hangnemben hogy kezdek felnőni és ezt elkéne fogadnia. Erre mostmár AKÁRHOVA megyek felajánlja hogy elvisz VAGY kérdésekkel bombáz arról hogy hova megyek, kivel, miért, meddig stb...Annyira idegesítő! A másik meg az hogy azt képzeli hogy olyanok lehetünk mint a szívek szállodájában az anyuka és lánya. De én ezt nem akarom! Nem tudom megmagyarázni mért, de nem. Egyszerűen nem vagyok rászorulva és nem fogja fel! Állandóan faggatózik a magánéletemről és azt akarja hogy mindent osszak meg vele, még azt is amit nem akarok. A másik meg az hogy állandóan arról beszél h ilyen korban még ne legyen pasim stb. De én szeretnék mert felkészültnek érzem magam rá stb..De mindegy Ő úgyse tudna visszatartani, csak nagyon zavaró h állandóan a pasikról faggat stb...Mit lehet tenni? Én próbáltam szépen kérni hogy hagyjon nekem "teret" de nem érdekli... KIHALLGATTA ahogy meséltem a nővéremnek ma h a buszon megismerkedtem egy sráccal....Erre anyám bejön a szobámba és kérdezi bájmosollyal az arcán h mi történt mert hallotta h miről beszélünk...Mondtam h semmi, nem érdekes. Erre már agresszívebben kéérte hogy mondjam meg mivan. Erre tökideges lettem és (elismerem) elég bunkón mondtam hogy nem akarok neki mindent elmondani. Erre dühösen kiviharzott... Én igyekeztem türelmes lenni és rávezetni hogy már nem vagyok annyira rászorulva és nem mindent neki akarok elmondani de nem érdekli... Állandóan ezt csinálja... Miért? Már nagyon hamar ideges leszek mikor előjön a kérdéseivel és akkor persze Ő a sértett fél... De én egyszerűen nem tudom elképzelni őt mint azt az embert akinek mindent elmondok stb...Erre ott vannak a barátnőim.... Segítsetek légyszi, én nem akarom megbántani de már igazán nincs jobb ötletem az ordibálásnál. Nem értek én ehhez...:S
2009. febr. 26. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kezdesz felnőni, és anyud ezt látja, nem lehet? Ha eddig nem volt ilyen, most jött rá, hogy elszaladnak az évek. Lehet az is, hogy félt, és nem akarja, hogy butaságot csinálj ennyi idősen. Csak rosszul adja elő magát. Tudod, hány szülő szúrja el, hogy nem tudja, hogyan készítse fel a gyerekét a felnőttkorra? Rengeteg.

Te még tényleg nem vagy felnőtt, próbálj anyukáddal erről beszélni, mert köztetek még javulhat a helyzet. Örülj, hogy egyáltalán foglalkozik veled, az enyémek csak bántanak, és mindig ez volt, nem csak egy bizonyos kortól.

2009. febr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

szija. én 15 vagyok és hasonló helyzetű sorstárs.az én anyám rosszabb, rendkivül sértődékeny. ma pl mosogattam, mert ő ugye azt nem hajlandó megcsinálni, 8öcsém pl itt alszik mellettem most is, na mindgey) és csöndben voltam. elkezdi, mi bajom? mondtam, hogy semmi, csak gondolkozok. erre természetesen megkérdezte hogy min? én meg nagyon utálom ha kérdezget, és azt mondtam tök normálisan, hogy legalább az hadd legyen az én dolgom, amin gondolkodok. erre kiakadt, és elkdezdett velem ordibálni, hogy milyen bunkó avgyok...


szerintem klimax. szerintem.


sok sikert és türelmet.

petrus

2009. febr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amíg titkolózol, ne várd, hogy felnőttként kezeljen.

Mondd el neki őszintén, hogy igen, tetszik egy srác. És? Elmondod neki, hogy te milyennek képzeled el őt, pl. h hűséges, biztos jó fej, kedves, aranyos stb.

Ha látni fogja anyukád, hogy éretten gondolkozol, több teret fog neked hagyni, és ha annyira el akar vinni kocsival, hát engedd meg neki.

Ha ilyen a hozzáállásod az anyád felé, ne várd, hogy majd hirtelen felnyílik a szeme.

Ha gimibe kerülsz, úgyis érezni fogja, hogy igen, te nagy lány vagy, majd elkezdesz pasizni, meg stb.

Nővéred hány éves?

2009. febr. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A nővérem 16...
2009. febr. 26. 23:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nagyon aranyosan irtal, a legjobban tetszett, segitsetek legyszi, nem ertek en ehhez.

A legjobb joindulattal irom neked azt, hogy probaljal anyukaddal mindent megosztani. Hidd el, o felt tegedet. Fogadd meg a tanacsait, nem a baratnoid, hanem anyukad az, aki erett, jobban latja a vilagot, tapasztalt, es o az, aki igazan csak jot akar neked. Ha te ezt nem is hiszed el. Most a te korodban ez a lazadas teljesen normalis amugy, meg gyerek vagy, de te mar azt gondolod, hogy felnott vagy.

Ha anyukaddal probalsz minel tobb dolgot megbeszelni, akkor mar nem is kell veszekedni, nem kell ordibalnod, nem kell neki kihallgatni tegedet, hiszen tudja, hogy te megbizol benne, es elmondod neki a dolgaidat. Nyugodtan kerjel tole tanacsot, szeret tegedet.

Figyelj, nem papolok, de mar tul vagyok a tinedzser koron, es engemet is orulten feltettek, talan tulsagosan is. Sokszor ferditettem a dolgokon, de kar volt. Sokkal jobb lett volna nyitottnak lenni. Sot, meg anyu baratnoje is tudott volna jo tanacsokat adni, ha nem lettem volna annyira felos. Mert anyu baratnoje valahogy sokkal lazabban tudja kezelni a dolgokat.

De mar keso, en is anyuka vagyok. Arra viszont torekszek, hogy probaljak fiatal maradni a gyerekemmel egyutt, es elmondani neki a dolgokat, es igenis elvinni helyekre, de persze csak a sarokig, hogy neki ne legyen ciki. De igy nekem is jo, hiszen tudom hogy odaert, es a gyereknek is jo, hiszen nem a tobbiek elott szallt ki az autobol. Hidd el sok fiatalt varnak a szulok a disco elott, de elbujnak, 2 utcaval odebb varjak a szulok a fiatalt.

Na, mar nem irok annyit, de probalj anyukaddal mindent, de mindent amit csak tudsz elmondani neki, de kerd meg, hogy minden amit meselsz, az titok. O nem adhatja tovabb. Igy o is megnyugszik, hiszen tudja mit csinalsz, megbizik benned, es teneked is sokkal de sokkal jobb, hiszen van kinek elmondani oszinten a dolgokat, van kitol tanacsot kerni, es megkonnyebbulsz.

Teljesen ismeretlenul irok neked, de ne veszekedjel, lazadjal mar, csak magadnak nehezited meg az eletet!!!

2009. febr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt hiszem az segített, hogy beszéltunk. Persze, nem tudott minden lépésemrol és minden gondolatomrol, de mindig mondtam valamit magamról. pl. Hova megyek, kik voltak ott, a barátomról. Igy o sem érezte, hogy kihagyom a dolgaimból, de nekem is megmaradtak a kis "titkaim", amiket a barátnoimmel beszéltem meg.

Azért is gondolom, hogy jó volt ez így, mert az ocsém pont az ellenkezojét teszi (dacol, nem mond semmit - se sulirol, se barátnorol) és nekik sajnos tobb a problémájuk.


Természetes, hogy a szulo aggodik, neki is meg kell szoknia az új helyzetet, hogy felnovoben van a lánya!!! Mióta nekem is van gyermekem, azóta sokminent másképp látok. Nem kozhely, tényleg jobban értem a szuleimet, hogy mit miért tettek/tesznek.

Sok sikert neked!

2009. febr. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kezdesz felnőni, igen, már nagylány vagy, de mivel 14 éves vagy, természetes, hogy anyud "pasi ügyben" aggódik, főleg, hogy a mai világban már a fiatalok korábban kezdik a szexuális életet is, mint az ő idejében. EZ egy természetes féltés. Szerintem jobban jársz ha megbeszélsz vele dolgokat, esetleg tanácsot is kérhetsz tőle, így nem fogja azt érezni, hogy teljesen kirekeszted az életedből.

Én már 40 éves vagyok, és az anyám mégis egy csomó mindenbe bele akar dumálni, meg akarja szabni, hogy milyen legyen az életstílusom, mit szeressek, mit ne, hogyan neveljem a gyerekeimet.... hát EZ tényleg idegesítő!

2009. febr. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,

tombolnak a hormonjaid. :)

Persze hogy felnősz, szeretnél már végre egyedül lenni, saját titkaid vannak. Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy klimaxol. Hány éves is? Ő már túlesett ezen a korszakon, amiben te most keményen benne vagy. Lehet, hogy meg akarna védeni egy csomó veszélytől. Lehet, hogy korainak tartja, hogy fiúd legyen (bár kérdés, hogy ez a te értelmezésedben mit jelent). Lehet, hogy attól fél, hogy elveszíti a kislányát: iszonyatosan gyorsan nőnek fel a gyerekek. :)


Ha teljesen bezárkózol előtte, akkor nem fog menni... Mi lenne, ha kérdezgetnéd arról, hogy ő milyen volt, amikor te ekkora voltál? A nővéreddel ebben az időszakban hogy viselkedett? Lehetsz vele őszinte, az nem titok, hogy tetszik egy fiú. Ettől még nem feküdtél le vele. Beszélgettetek már ilyesmiről? Engedd meg neki néha, hogy elvigyen autóval. Ez neki biztosan fontos, és nem feltétlenül azért, hogy szem előtt legyél. Hanem mert azért szeretné, ha a gyereke maradnál, miközben felnősz. :)


Eddig milyen volt a viszonyotok? Mert ha jó volt, akkor ezentúl is megbízhatsz benne. Ha látja, hogy nem akarsz tőle elszakadni, és hogy a valóban nagyon fontos dolgokat meg tudod vele beszélni, akkor tiszteletben fogja tartani az apró titkaidat is. Ha pl. tudja, hogy merre jársz, akkor nem aggódik érted. A szülők már csak ilyenek: féltik a gyerekeiket. :) Nem rosszindulatból, egyszerűen csak féltenek.


És vannak dolgok, amikről a barátnőid nem tudnak többet. Ilyen pl. a párkapcsolat, szex, szerelem. Beszélgess édesanyáddal erről is, hallgasd meg a tanácsait. Csak egy kicsit fogd vissza magad (tudom, nehéz, én is voltam tizenéves), és lehet, hogy ő is belátja, hogy nem szakadsz el tőle, hanem "csak" nagy leszel. :)

juzsika

2009. febr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!