Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg anyámmal,...

Hogyan értessem meg anyámmal, hogy elég érett vagyok a jogsihoz?

Figyelt kérdés

szeptemberbe töltöm a 17-et és rögtön elszeretném kezdeni a jogsit^^ De anyám nem szeretné mert szerinte még komolytalan vagyok. Azt mondta abból a pénzből vesz nekem inkább egy másik sz.gépet.. Apámat simán rátudnám venni mert mindent megenged nekem de anyám már nehezebb eset...

Nagyon szeretném a jogsit^^

Mégis mivel győzhetném meg??


2009. ápr. 20. 19:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
63%
ha apud belemegy akkor iratkozz be,és kész.
2009. ápr. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

De apuka azt csinálja amit anyuka akar..o.O

Na jó nem mindig.. csak ha rólam van szó...o.O

2009. ápr. 20. 19:21
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy érvet mondj arra, hogy miért tart édesanyád komolytalannak, és egyet arra, hogy Te miért (mitől) érzed magadat elég érettnek. Ha megtisztelsz a válasszal, mint kívülálló, megmondom, hogy melyikőtöknek adok igazat.
2009. ápr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%

Miért gondolja, hogy komolytalan vagy? Próbálj meg úgy viselkedni, hogy változzon a véleménye. Segíts neki, amiben tudsz, de ne csak akkor, ha megkér, hanem magadtól is. Intézd a dolgaidat saját magad, pl. járj egyedül fogorvoshoz :), stb. Viselkedj felnőttesen, de ne csak addig, míg meglesz a jogsi.:)

És egy jó tanács, kéretlenül is: attól, hogy jogsid lesz, még nem fogsz tudni vezetni. Megtanulod kezelni az autót, elindulni, haladni, megállni, de igazán vezetni majd csak az oktató nélkül tanulsz meg. Ne háborodj majd fel azon, ha az első néhány hétben/hónapban nem engednek majd egyedül közlekedni (jó esetben legalábbis nem hagyják egyedül száguldozni a szülők a gyereket). Nekem 10 hónapja van jogsim (23 éves vagyok) és először anyukám mindenhová jött velem. Borzasztóan idegesített, de mióta egyedül autózok, látom, hogy mennyi marha van az utakon, nagyon oda kell figyelni, ha életben akarsz maradni.

Sok sikert a majdani jogsidhoz.

2009. ápr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%
17 évesen én se engedném a lányomnak!autoval mész majd a suliba?
2009. ápr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%
én a helyedben megemliteném ,hogy egyre drágább lesz és ha van rá pénz akkor jó lenne megcsinálni és ha megvan nem kötelező használni :) aztán ha meglesz újabb kör és bebízonyitod milyen megbízható és érett vagy :)
2009. ápr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Hát segítek én itthon nem is kicsit... mivel muszáj...

mezőgazdaságban dolgozunk egésznyáron ott vagyok segítek.. Szerintem ha komolytalan lennék elküldeném anyámékat melegebb éghajlatra (pl menjenek csak a fóliába nélkülem:P)

tényleg nem tudom miért gonolkodik így anyám...

16 éves létemre többet dolgozok mint a velem egy korúak..

Buliba se járkálok minden héten.. ha megyek akkoris elötte mondom, hogy menni szeretnék... amire álltalába az a válasz h ha reggel felkelek okéé..

1x se jöttem még haza hót részegen...

tanulni is tanulok amennyit kell...

2009. ápr. 20. 20:04
 8/24 A kérdező kommentje:

a pénzem meg van rá... szóval nem az a gond hanem hogy anyám félt...

ráadásul pattog hogy pestre menjek letenni a jogsit

de tök mindegy hol teszem le a jogsit.. megtanulhatok itt is jól vezetni és pesten se biztos hogy olyan jól megtanulok vezetni...

2009. ápr. 20. 20:07
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyád biztosan nagyon szeret, azért félt. Hallja, látja a sok diszkóbalesetet, ezektől akar megmenteni. Ne haragudj rá ezért. Beszélgess vele sokat, nyugtasd meg, mond el mi a véleményed a diszkóbalesetekről, ittas vezetésről. Igérd meg, hogy te sosem iszol majd ha vezetsz és nem száguldozol. Ha nem is mindjárt, de be fogja látni, hogy elég komoly vagy, és ha nem 17 de 18 évesen, de hozzájárul. Hidd el mindennek megvan az oka. Annak is ha félt.
2009. ápr. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

de én nem haragszom rá..

csak kikértem a véleményeteket, hogy ti milyen érveket hoznátok fel arra, hogy elég komoly vagyok ahhoz hogy legyen jogsim...

anya szerintem tudja hogy ha vezetnék sosem innék...

2009. ápr. 20. 20:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!