Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt nevezhetnénk (apa) komplex...

Ezt nevezhetnénk (apa) komplexusnak is? Fontos

Figyelt kérdés

6éves voltam amikor apukám meghalt,most 19leszek. Teljesen kimaradt a férfi az életemből,mert anyukám nem ment újra férjhez. 15évesen lett 1 barátom azóta vele vagyok és egyszerűen nem tudok elszakadni tőle. Ha már el kell válnunk pár napra egymástól(sőőőt..pár órára..-.-') sírógörcsöt kapok és olyan szr reménytelennek érzek mindent. Aztán múltkor barátom apjától megkaptam,hogy sosem közeledtem hozzá és 100%,hogy amiatt ,mert nem volt apa az életemben. Ezen már én is gondolkoztam.

Apám halála után pszichológushoz jártam,az a hülye "doktor" azt hitte,hogy megszálltak a szellemek,mert 6évesen leku.rváztam anyámat és minden csúnya szót mondtam rá. Ha arra gondoltam,hogy anyám egy krva akkor mindig mondtam neki,hogy anya csúnyát gondoltam,ne haragudj. A doki szerint anyámat hibáztattam apám halála miatt ezért ilyen függőágyba belecsavart és állandóan pörgetett benne,hogy távozzanak a rossz szellemek. Ma már nevetek rajta, de úgy érzem,hogy anyámat nem igazán szeretem vagy nem tudom olyan nem akarok közeledni hozzá érzésem van. Lehet tenni valamit ellene? Meg,hogy ne kötődjek a barátomhoz ennyire,mert rettegek,hogy elhagy? (mint az apám.)


2011. aug. 24. 14:05
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Szerintem,ujra at gondoltam a kerdest,nem apa komplexusod van,akinek az van,inkabb az idös ferfiakhoz vonzodik.Valoszinü,hogy azert felsz elvalni a baratodtol,mert nem szeretned meg egyszer atelni az elvalast(ami apukad halala okozta),az ilyen felelmek,kis gyerekkorban alakulnak ki.Felsz hogy ujra ateled,azt amikor 6eves korodban.En felelem es panik beteg voltam,beszeltem pszihologussal,aki azt mondta,ezek a felelmek,kis gyerekkorban alakulnak ki,es az agy nem felejt,valamikor,valamilyen formaba visszajön,ha nincs atdolgozva,v. ha nem ismertük fel,mitöl van.Engem is kicsi koromban a mamara biztak.Na ez kettö nem egyforma,azert irtam h. megertsd,hogy honnan erdehetnek a problemaid.Ha nem tudsz pszihologussal elbeszelni,bizony közülük is vannak rosszabbak es jobbak,probalj v. könyvet keresni,erre a temara,es mas szemszögböl nezni a gondjaidra.PL. ha elmen a baratod,gondold h.,egesz biztos visszajön,probald elengedni,es addig tegyel fel magadnak celokat,amig nem jön vissza,v. hasznosat csinalni,es ha valamivel lefoglaldtad magad,pl.iskola,olvasas,takaritas,stb.,örülj neki h. ezt is megcsinaltad.
2011. aug. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!