Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi zsebpénzt kapsz?

Mennyi zsebpénzt kapsz?

Figyelt kérdés
Havonta mennyi? Nyáron/Suliidőben? kort és nemet is írjatok légyszi!
2011. aug. 23. 09:19
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
91%
nekem ismeretlen fogalom a zsebpénz, nekem mindig volt a pénztárcámban minimum 10 000 Ft, ha elment valamire, mondtam, hogy mire, és kész, de mindig normális dologra költöttem. Engem a szüleim pénzügyekben mindig felnőttként kezeltek, 18 éves koromban kaptam egy nagyobb összeget, hogy na, mit kezdek vele, én úgy döntöttem, hogy a családi vállalkozásba fektetem be, ahol jó hasznot hoz, nem nyúlok hozzá, mert nincs olyan nagyobb dolog, amire szükségem lenne, plusz egyetemi élethez kapok pénzt, de annak a nagy részét félrerakom. De így is mindig van nálam pénz, ésszerű határok között, ami tetszik, megvehetem, és sohasem volt ebből baj, mert felelőse, előrelátóan kezelem a pénz, pedig nem néhány tízezerről van szó. 20/F
2011. aug. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
41%
hát igen a hozzáállásod a munkához.... akkor minek kerestél munkát hogyha pihenésre való a nyár? dolgoztál már egyáltalán? ekkora hülyét amekkora vagy rég találkoztam. és szerinted ha ismerősön keresztül kellett volna dolgoznod az azt jelenti h nem hajtod szét magad? ne bőgj akkor h nem kapsz pénzt, MEG IS ÉRDEMLED. más meg örülne ha eltudna menni dolgozni a nyáron. még ekkora barmot. pff szánalmas vagy!!!!!!!!!!
2011. aug. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
76%

Másodikos koromtól kezdve mindig annyiszor 100Ft-ot kaptam egy hónapban, ahányadikos voltam. 12.-ben az anyutól kapott havi 1200Ft-om mellé a nevelőapám az akkor jól menő új munkájával még hozzájárult egy ezressel, mikor főiskolára mentem 19 évesen kettőjüktől összesen 2500Ft-ot kaptam havonta, de egyébként fizették a telefondíjam, gyógyszereket, ruhát, ha nagyon kellett, ilyesmi, bár én sose voltam követelőző, a pénzemet főleg óvszerre később meg fogamzásgátlóra költöttem.

20 évesen elkezdtem dolgozni, anya mondta, hogy most már nem ad zsebpénzt, én mondtam, hogy jó. Most már sokszor van, hogy gyógyszereket, táborpénzt, és egyebeket is magamnak veszek, anyának sokat kell dolgoznia, és sok a kiadása, én próbálom nem terhelni pluszba.

Sose voltak pénzügyi gondjaim, ha hirtelen valamire kellett párezer forint, nekem mindig volt, nyáron-télen, tökmindegy. Szerintem jól megtanultam bánni a pénzzel.

20L

2011. aug. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 A kérdező kommentje:
Én is örülnék, ha tudnák dolgozni. Igen képzeld el ismerős által nem biztos, hogy szét kell hajtanod magad. pl. barátnőm, ahol az apja dolgozik ott kellett kertészkedni-e néha levágnia a füvet, aztán kapott 40 körül, másik ismerős is ott dolgozott, ahol az apja. Szerintem egy diáknak arra való a nyár, hogy kipihenje magát, és jól teljesítsen az iskolában. Na de nem vitatkozom, akinek szarul sikerült az élet, kérem ne ennél a kérdésnél töltse ki a dühét.
2011. aug. 23. 10:04
 35/54 anonim ***** válasza:
87%
hát ja, te is a szarul sikerült életedet itt akarod megbosszulni
2011. aug. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor harmadszor is válaszolok:)

Szerintem egy iskolai tanévet nem 2,5 hónap kipihenni. Persze, fontos, hogy pihenjünk, feltöltődjünk, lazítsunk a nyáron, hogy újult erővel foghassunk neki a következő tanévnek. Én is ezen az állásponton voltam évekig. Aztán rájöttem, hogy ez így hibás. A szüleim folyamatosan güriznek, hogy nekünk mindenünk meglegyen, s mit kapnak cserébe?! Semmit. Legalább rendszeresen kitakarítottunk volna a nővéremmel, rendet raktunk volna itthon, a szüleimnek ez is hatalmas segítség lett volna. De ilyet is ritkán csináltunk. Szó szerint pihentünk, lazítottunk a nyarakon.

Elgondolkoztam rajta, hogy vajon ezt érdemlik a szüleim, amikor anyukám napi 8 óra helyett sokszor 10-11-et dolgozik, az étkezésit és egyéb utalványokat évek óta nem kapják, a túlóra már lassan nem is ismerik, és mindezt olyan fizetésért..Érdekes, hogy egy pénztáros és egy üzletvezető-helyettes fizetése ugyanannyi, pedig a helyettes sokkal több mindenért felel, sokkal több a feladata, dolga stb.Apumnak sem könnyebb a helyzete, van, hogy reggel 8 körül elmegy dolgozni és este 6-8 óra körül ér haza. És alig fizetik meg, de nincs más.



Szóval a szüleidnek sem lehet könnyű a mai világban. igazán vállalhattál volna egy kis nyári munkát, legalább lett volna pénzed. Én elmentem egy hónapot dolgozni. Szerencsére ismerős helyen voltam árufeltöltő. Két hétre kaptam 44.000Ft-t. Így legalább nem kell mindig a szüleimtől kérni ruhára, fodrászra pénzt, ez is segítség nekik.

És az egy hónap munka mellett tök jól kipihentem magam, lazítottam, szórakoztam és dolgoztam. Össze lehet ezt egyeztetni, ha valaki akarja és egy hónap munka mellett a maradék 1,5 hónapban tök jól ki tudja pihenni magát az ember.

Csak akarat kérdése.

16/L

2011. aug. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
73%

tudod, én 16 évesen már egy mcdonaldsban töltöttem a nyaramat, az egész nyaramat, egy hét szabadság nélkül és nem sírt a szám, mert kellett a pénz, és nem anyám tárcáját szívtam...

de ahogy a helyesírásodból és a stílusodból kitűnik még az iskolában sem teljesítesz valami fényesen :D :D :D

2011. aug. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
93%

Az "ismerősömnél dolgoztam, alig csináltam valamit, és húdesokatfizetett" című történetekbe általában születni kell...

A földi halandók mekiznek vagy iskolaszövetkezeteknél vállalnak alkalmi munkákat. Spec utóbbi szerintem egyáltalán nem megterhelő. Különben többiek csak azért hurrognak le, mert ők előbb jöttek rá arra, amire te még később fogsz, hála a szüleidnek, hogy az élet egy rohadt nagy szívás, és keményen kell gürizni mindenért. Mert ahogy olvasom, te se születtél bele a felső tízezerbe, úgyhogy rád is ugyanaz vár, mint ránk. :) De erre majd rájössz magadtól is, és akkor nem az lesz a legnagyobb bajod, hogy 2.5 hónap a pihenésről szóljon, hanem hogy miért van az, hogy sehova nem vesznek fel dolgozni, hiába van végzettséged és 2 nyelvvizsgád, de nincs munkatapasztalatod. :)

2011. aug. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
84%

Nem feltétlenül kell mekibe menni dolgozni, bár részmunkaidőben egy hónapig (vagy hosszabb ideig) azt is el lehet viselni. Sok diákszövetkezet is van, pláne pesten, ahol találhatsz állandó munkát is, de alkalmit is. Én 18 éves koromban, érettségi után beregisztráltam egybe, azóta többe is, és szinte folyamatosan lehet velük dolgozni, még suli időben is, akár hétvégén is. Nyáron meg pláne van ideje az embernek. Ha nem akarsz 2,5 hónapot végig dolgozni, akkor nem állandót vállalsz, hanem néhány naposakat, mindig ami akad: címkézés, árufeltöltés, szórólaposztás, termékminta kiosztás. Igazán nem fárasztó, vagy ha el is fáradsz, gondolj a szüleidre, aki napi minimum 8 órát ledolgoznak, és nincs két hetük sem egyben, sem nyáron, sem máskor. Hidd el sokkal jobb érzés, hogy azt költöd, amit te magadnak megkerestél, amit úgy osztasz be ahogy csak neked tetszik, és nem kell a szüleidtől kérned. De úgy látom, és ezt nem rossz indulatból mondom, hogy te már csak dacból sem akarsz dolgozni, mert a nővéred több pénzt kap. Ne duzzogj, dolgozz:).

22L

2011. aug. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 A kérdező kommentje:
Semmi tapasztalatom diákszövetkezetekkel, azt sem tudom, hol van, hogy kell, de ha jövőre is így megy, akkor lehet, hogy elmegyek, és csinálnám is szívesen. Kicsit azért tartom fölöslegesnek, mert nem kell nekem 40ezer vagy még annál is több, tényleg elég lenne havi 5ezer is, nincsenek nagy vágyaim..
2011. aug. 23. 10:47
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!