Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi zsebpénzt kapsz?

Mennyi zsebpénzt kapsz?

Figyelt kérdés
Havonta mennyi? Nyáron/Suliidőben? kort és nemet is írjatok légyszi!
2011. aug. 23. 09:19
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
100%
Régen havonta 1000 forintot kaptam ez kb 2 évig tartott.
2011. aug. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 A kérdező kommentje:
ja egyébként én 18/l és ha kérek valmaire nem nagyon kapok. Talán pár száz forintot, de nagyobb összegeket nem.
2011. aug. 23. 09:29
 13/54 anonim ***** válasza:
76%

Havonta 5000Ft-t kapok bankkártyára.

Szerintem ez jobb megoldás, minthogy ha kell valami, akkor szólok és adnak pénzt. Így ugyanis, be kell osztanom a pénzt, hogy elég legyen egész hónapra. Ha "kérek kapok" elv lenne szerintem kb. 10.000Ft körül kérnék egy hónapban. Így viszont meg kell tanulnom gazdálkodnom, mert ezen felül csak akkor kapok pénzt, ha a suliba kell befizetni valamit, esetleg fodrászhoz megyek, nagyon ritkán, ha elmegyek bulizni/koncertre esetleg anyumtól kapok 500-1000Ft-t, de ez tényleg ritka.

Szóval most már egész jól bánok a pénzzel. És ez az életben nagyon jól fog jönni szerintem.

16/L

2011. aug. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
58%
86500 forintot de ez a fizetésem
2011. aug. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
89%

Én sosem kaptam zsebpénzt, mármint ilyen heti vagy havi fix pénzt, mint sok gyerek. Viszont mindig volt nálam pénz, soha sem lehet tudni alapon, és ruhát meg ilyen dolgokat a szüleim megvették nekem, ha kellett.

Ma már nincs ilyen, dolgozom és már külön is élek tőlük, de nem tartom rossz módszernek az övükét. Én sem adnék a gyerek kezébe pénzt, csak ha valamire konkrétan kell.

2011. aug. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
85%

Egyetemista vagyok, tulajdonképpen nem lakok itthon (hanem 160km-re albérletben).

Havi 20ezer Ft-tal támogatnak a szüleim. A megélhetéshez szükséges többi pénzt magamnak teremtem elő.

2011. aug. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 A kérdező kommentje:
Ja és , szülinap névnapra nem kapunk semmit, talán egy doboz bonbont, vagy egy tortát, de 1 hónapja volt a névnapom, még nem kaptam meg...tavaly karácsonyra is csak hajszárítót kaptam(amit mindenki használ a családban) és egy tusfürdőt(amit 1 hét alatt kihasznált a nővérem.)tavaly előtt kaptam 1db 16gb-os memória kártyát, nővérem egy laptopot...jó abból ő állt 80-at, de a többi 40-et a szüleim..
2011. aug. 23. 09:33
 18/54 anonim ***** válasza:
73%
60ezer / hó körül, ez a gyerektartás rám eső része, ezt kapom én meg. Plusz ha esetleg kell valamire amire ebből nem futja akkor kapok még külön. 20n
2011. aug. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
89%
egyetem ideje alatt 20.000-t kaptam, de azt be kellett osztanom tanszerre bérletre, stb. Épphogy elég volt.
2011. aug. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:

9:30-as vagyok.

Anno úgy kezdték el a szüleim a zsebpénz-adást, hogy nyitottak nekem is és testvéremnek is bankszámlát. Én kezdetben havi 1000Ft-t kaptam (ami tökéletesen elég volt, hiszen 10-11 évesen mire költöttem volna), nővérem (4 évvel idősebb nálam) akkor havi 3000Ft-t kapott. Aztán a szüleink megemelték nekem lett havi 3000Ft, a nővéremnek 5000Ft. Most én kapok havi 5000Ft-t, a nővérem 8000Ft-t.

Sosem irigykedtem, amiért ő többet kap, hiszen mindig idősebb nálam, amikor én még csak játszótérre jártam csak kb. ő már néha elment a plázába a barátnőivel, vagy beültek egy teaházba, esetleg pizzázni. Most pedig pláne nem irigykedek rá, mert látom, hogy sokszor magának vesz meg ezt-azt, mert a szüleim nem tudnak neki annyi pénzt biztosítani, amennyire szüksége lenne. Sokszor előfordul, hogy a szüleim csak 5000Ft-t tudnak neki adni, és ebből van, hogy 3 hétig kellene gazdálkodni, de hát Pesten hogy lehet ezt megoldani?! (Egyetemista a nővérem). Hál'istennek dolgozott néhány nyáron, így nem csak a zsebpénze van, hanem egy kis keresete is, ami megmaradt neki és kap ösztöndíjat is, de így nagyon nehéz neki.

16/L

2011. aug. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!