Apa nem akar leszokni a cigiről, a hasznos hatásaira hivatkozva?
Régóta le akarom Aput szoktatni a cigiről, de eddig sosem sikerűlt, úgyhogy most jól neki gyűrkőztem és komoly ész érvekkel fegyverkeztem fel, erre Ő rákontrázott !
Kiderűlt, hogy a dohányzás nem is annyira káros, mivel egyrészt jelentősen csökkenti az étvágyat, így az elhízás ellen védelmet nyújt, ami a mai stresszes világban nem kis dolog. Másrészt az idegrendszert jól karban tartja, mivel antidepresszív és figyelemöszpontosító hatásai is kiválóak !
Nem utolsó sorban a gyógyíthatatlan Arzheim-kórtól is megvéd. Egyébként is rákot csak legfeljebb akkor okozhat, ha évtizedekig kitartóan élünk vele, mivel megfigyelték, hogy 20-30-as éveikben rászokottakban nem szignifikáns a rák kialakulásának a kockázata. Egyébként ma már nagyon sok mindentől kapni rákot. Még jobban ki vannak téve a belvárosi szmogot szívó lakók vagy akik ott dolgoznak a sok kadmium és egyéb sokkal veszélyesebb anyagnak kitéve, mint a dohányos. Mit lépjek erre ?
Mond neki azt hogy ha az unokáit is szeretné még látni felnőni akkor szokjon le róla.
Nagyon kártékony a cigizés,néhány hónapja halt meg egy kedves ismerősöm tüdőrákban óriási szenvedés után.A végén már csak csont és bőr volt.Ő mondta halála előtt nekem hogy bár csak soha ne vette volna a kézébe a cigit.De már késő volt,41 évesen meghalt.
Anyukám a dohányzás okozta hajszálér elzáródás következtében félig lebénult, nem tudja az unokáját felemelni, várhatóan örökre rá lesz utalva valakire :(
2 szomszédunknak hasonlók miatt először az egyik lábát kellett levágni, majd a másikat (ugyanaz a korosztály és szokások)
A kevés "pozitív" hatás annyira rövid és időleges, hogy összehasonlítatlan. Mintha a kártékony és allergizáló gyomot azért tartanánk mert szép zöld...
Kérdezd meg, mennyit költ cigire egy hónapban. Azt költhetné valami hasznosabbra - a családra, vagy magára is, de értelmes dologra.
Egy családapától (vagy anyától) szerintem baromi nagy önzés ezreket, tízezreket szórni cigire. Nem vagyok híve a szülői önfeláldozásnak, de pont így kedvezzen magának, és ennyiért...?
Ismerőseim közül volt aki az orvos miatt szokott le aki közölte vele hogy cigi vagy élet.
Volt akire a csalája egyszerűen ráparancsolt hogy elég, nincs tovább és többet nem is szívott.
Mond meg neki hogy a cigaretta nem egy létfontosságú dolog,az étel,a kenyér,vagy a ruházkodás sokkal fontosabb!
Kérdezd meg tőle hogy mennyit költ átlagosan havonta cigarettára,majd számold ki hogy évente mennyi megy el cigire,és vázold fel neki hogy ezt a pénzt mi mindenre lehetne költeni,pl: új bútorokra,lakásfelújításra,nyaralásra.
Majd vegyél egy lapot,és írd össze neki hogy ebből a pénzből ezt,és ezt tudna venni ha nem fújná a levegőbe.
Ha arra hivatkozik hogy a cigaretta mennyire megnyugtató,akkor mond neki hogy szedjen Magne B6-ot,vagy sétáljon,fusson,sportoljon,táplálkozzon egészségesen.
Ennél jobb érveket nem tudok felhozni,és szerintem nem is lehet,de ha mégsem felel meg,próbálkozhatsz te is,erőltesd
meg a fantáziádat.
Akkor nézzük a cáfolatokat:
1. Az elhízás nem csupán egyetlen kiváltó okkal rendelkezik, pláne nem a fokozott étvágy az egyetlen háttérben álló tényező. A nikotin pl. éppen hogy fokozza a gyomorsavelválasztást, ami igen erős ingere a táplálékfelvételnek.
2. A dohányfüst nem tartja karban az idegrendszert. Eleve tartós dohányosokban a karboxi- és sulfhemoglobinszint már lehet annyira magas, hogy az neurális diszfunkciókhoz vezethet. Nem beszélve arról, hogy a dohányfüst más komponensei közvetlenül is károsítják a neuronokat.
3. A "figyelemöszpontosító hatás" pszichológiai nonszensz. A függő dohányosok javarésze pótcselekvésként alkalmazza a cigarettát, semmilyen mentális koncentrációfokozó "ereje" nincs, egyszerűen a pótcselekvés során elvonják a figyelmüket az adott tárgyról, és emiatt valamivel (de csak átmenetileg!) csökken a szorongás. Ez azonban nem a dohányzás jótékony hatása, hanem a psziché önvédő, de hosszú távon káros reakciója.
4. Helyesen nem Arzheim, hanem Alzheimer-kór. Az Alzheimer-kór kialakulásának menete alig ismert, genetikai és környezeti tényezők EGYARÁNT befolyásolják a kialakulási valószínűségét. Ennek megfelelően az az állítás, hogy a dohányzás bármiféle védettséget adna az Alzheimer ellen, orvosi értelemben baromság, fals állítás. A dohányzás SÚLYOS rizikófaktora az Alzheimer-kórnak! (Amire te gondoltál, az a Parkinson-kór, melynek valószínűségét minimális mértékben, de csökkenti a dohányzás. Ettől függetlenül viszont NEM LESZ egészséges a cigi.)
5. Kb. féltucat "rák" kialakulásában bizonyították a dohányzás szerepét (ezek között nem csak a tüdőrákot találjuk!). A 20-30 évesekről írt állítás patológiai értelemben szintén hamis.
Amúgy rákot "kapni" nem lehet, a rák ugyanis nem fertőző betegség. A rák kialakulása bonyolult és hosszú folyamat, az pedig, hogy MÁS anyagok is képesek rákos elváltozást indukálni, még nem jelenti azt, hogy a dohányzás egészséges lenne (ez szimplán érvelési hiba). A szmogot "szívó" lakók kisebb mértékben érintettek, mint a dohányosok (gondoljunk arra, hogy a dohányfüst több, mint 1500 káros anyag koncentrált keveréke több éven keresztül napi több dobozzal!). A magyar társadalom egészségügyi állapotát pedig sokkalta jobban veszélyezteti a dohányzás, mint pl. a kadmiumexpozíció.
Édesjóapádnak azt kellene megértenie, hogy a dohánytermékek eladása lobbik által irányított gazdasági érdek, a dohányzás maga pedig szignifikánsan több egészségügyi kockázattal jár, mint amennyi "pozitív" hozadékot egyáltalán adhatna.
A szomszédomnak is pont ennyi esze volt mint apádnak!!
Azután levágták az egyik lábát...
Azután levágták a másik lábát is !!!
Azután meg eltemették!!
Mond meg apádnak, hogy :
Nem szeretnél árva lenni!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!