Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom lemondana gyerekéről....

Párom lemondana gyerekéről. Hova kell fordulnunk segítségért?

Figyelt kérdés

Tudom lesznek negatív ítéletek,de kérlek segítsetek!

Nem engedik,hogy párom lássa a gyereket a közelébe nem kerülhet,mert akkor sírni fog a kislány(mindig ez e kifogás). Gyerektartást fizetünk,és fizetnénk is lemondás után,csak nem szeretnénk már hogy a páromnak kötelezettsége legyen a gyerek iránt és hogy ezek után a gyerek örököljön. Mi már nem akarunk tőlük semmit,csúnya kimondani,de nem akarjuk a kislányt látni. Lemondani azért szeretnénk,hogy legalább az anyuka vegye észre magát,majd tudja meg hogy milyen az amikor nem számíthat senkire. Azt akarjuk hogy a gyerektartáson kívül semmi közük ne legyen egymáshoz. A csajnak van új élettársa,és félünk hogy azért nem engednék hogy lemondjuk róla,hogy el ne essenek a tartásdíjtól...

Köszönöm válaszaitokat!


2009. ápr. 11. 11:56
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:
Azért megyek,mert akkor ő nem menne magától... De különben félreérted. Én nem az exhez járok,hanem anyósomhoz.
2009. ápr. 11. 15:05
 32/47 anonim ***** válasza:
80%

nem olvastam el az összes kommentet.


szóval, még ha az apa le is mond a gyerekröl, attól semmi sem változik. ugyan ugy a vére marad. és ezzel még jobban meg gyülölteti magát a párod.

az öråkségen te ne tördd a fejed! ha a pérod ir egy végrendeletet, és azt irja hogy nem akarja hogy a lánya részt vegyen az örökségben, akkor az úgy lesz. de szerintem nem az a pénz fog titeket a nyomorba vinni. és mindenki kapja meg azt ami jár neki. mert a párodat senki sem kényszeritette hogy lefeküdjön az exel.


a ex-e milyen állapotban van? iszik? vagy talán koszos? jól bánik a kisgyerekkel? mert ha nem, akkor én azt látnám helyesnek hogy biroságra mennék, és szépen nyugodt körülmények közt felnevelném a gyereket.

még csak 5 éves, sokat lehet rajta változtatni és nem nehéz ilyenkor megszerettetni magát az embernek egy 5 éves gyerekkel.


ha meg nincs bajod az anyjával, még ha szegény is, de jól neveleli a gyerekét, akkor hagyd igy a dolgokat ahogy vannak. ha az apa annyira le akar mondani róla akkor mondjon. neked ehez semmi közöd. mert nem te vagy az anyja és neked nincs semmi lemondani valód.

fizessétek a gyerektartást és semmi mást.

2009. ápr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
89%

Remélem, hogy az a kislány egyszer majd felnőtt korában megtalált titeket és jól a fejetekhez vágja, ami emiatt történni fog vele. Ezzel neki ártotok a legtöbbet, annak, aki SEMMIRŐL NEM TEHET, és ő fogja megszívni. Gratulálok!

Ezzel nem az anyukának tesztek rosszat, hanem a gyereknek. Mit ártott nektek az a kislány?

2009. ápr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
55%
Hasonló cipőben járunk mi is...A nevét is levetetheti a párod,és ezt gyámügyin keresztül le is tudjátok ellenőrizni!Gyámügyire mennjetek,mi is most fogunk intézkedni.Néhányan csak véleményt írtak és senki ne mondja,hogy a gyerekre nem gondoltatok...van egy új családja,új apukája ,számára ő a fontos és nem a párod.Ti csak"idegenek vagytok neki".Sajnos,hogy vannak ilyen anyák...AKIK A GYEREKET ÍGY AZ APA ELLEN FORDÍTJÁK.Számotokra és a közös gyereknek is az lenne a legjobb,ha megoldódna ez a gond.Tudod,szerintem az a kislány is boldogabb lenne az új apuval és az anyukájával,mert számára ők a család.Nem mindegy az embernek,mert nem..nehéz egy ilyen döntést meghozzni,de ha ez szolgálja mindenki boldogságát,miért ne?
2009. ápr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
91%
A gyerek nem hülye, és érzi, hogy ki az, aki szereti, inkább valami megoldást kéne találni, hogy érezhesse az igazi apja törődését is, és akkor nem lesz ellene később, amikor már nagyobb lesz, hanem rendeződik minden. Viszont ha már most magára hagyja az édesapja, azt fogja érezni, hogy el lett dobva, és akkor nem az anya miatt fogja ezt érezni, hanem mert tényleg eldobta az édesapja. Ez az eldobottság érzés mindenhogy pocsék, én a szüleimmel nőttem fel, de levegőnek érzem magam... És amit kivívtak ezzel, hogy elfordultam, maguk vívták ki, senki nem befolyásolt. És ugyanezt érhetitek el a kislánynál is, ha nem próbálja az édesapja éreztetni vele bárhogy, hogy ő szereti, és nem azért nincs a közelében, mert nem szereti, hanem azért, mert nem szívesen látott személy. És a gyerek, ha nagyobb lesz, értékelni fogja a törődést. Örökké nem tudják befolyásolni.
2009. ápr. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
90%
De a kislány nem idegen, ahogy te azt mondtad, hisz a párod lánya, a ti gyerekeitek féltestvére...szerintem sem a kislányt kellene büntetni.
2009. ápr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat!

Igen,elég koszos körülmények között élnek,és az ex nem is igazán foglalkozik a kislánnyal,amióta megszülte az új párjától a kisfiút. ez a kislány a keresztanyjánál nevelkedik. Megpróbálok mégegyszer megtenni mindent azért hogy gyakran együtt legyünk a gyerekkel,hiszen az enyém is kíváncsi,mi már mondtuk neki,hogy van egy tesója. Ha nem sikerül,hát sajnálom,de megtesszük azt amit kérdeztem! Azért köszi mindenkinek!

Várok még válaszokat:)

2009. ápr. 11. 19:05
 38/47 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Csak a saját példámat tudom leírni neked. Az én gyerekem apja összejött egy nővel, ezért dobott engem terhesen. Én megszültem a babát, ő lemondott róla.Nem állítottam ez elé akadályt, egy ilyen szar embertől semmi nem kell. Majd lett közös babájuk is, és egyszercsak rájött, hogy hát van neki még egy gyereke. Hihetetlen módon elkezdett érte kepeszteni, tönkretéve vele a fiamat, aki azt sem tudta ki az apja. Egy ember aki képes lemondani a saját gyerekéről, az az én szememben nem is ember. Később ráment a kapcsolata is az új nőjével, mert beleroppant ebbe az egészbe. Megérdemelte. Kívánom, hogy te és a párod ne járjatok így.
2009. ápr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, hogy koszban élnek és nagyon rossz körülmények között. Akkor az apának nem inkább segíteni kellene, mint eldobni? Szerintem az a kislány nagyon sokat fog szenvedni és ez részben az apjának lesz betudható. Eleve azt nem értem, hogy az apa nem ugyanolyan szülői kötelezettségekkel rendelkezik, mint egy anya? Ha egy nő már megtisztelt annyival egy férfit, hogy kihordta a gyermekét és neveli is, akkor miért kell sorsukra hagyni ilyen módon? Te anyaként nem úgy gondolod, hogy attól, hogy a szülők elválnak, a gyerektől a szülő nem válik el? Miért akarod, hogy a párod volt felesége megtudja azt, hogy milyen mikor senkire sem számíthat? Te örülnél neki, ha valaki ilyet akarna neked? Márpedig ha a te párod lemond a gyerekről, akkor akár a tietekről is képes lenne lemondani. Egyébként a tartásdíj nem a szülőnek jár, hanem a gyereknek. Tehát ha nem fizet, a kislánnyal szúr ki, nem a volt feleséggel. Bár azt sem értem, hogy 2 felnőtt ember miért akarna ilyen gyerekes módon keresztbe tenni egymásnak. Attól, hogy az anya vagy a keresztanya nevelő nem jó ember, nem kellene az apának is ugyanolyanná válni, mert akkor ő sem különb. Szerintem sem ember, aki lemond a gyerekéről. A gyerek semmiről nem tehet, nem ő akart lenni, hanem a te párod meg az exe hozták létre. Az a legkönnyebb, hogy eldobja. Azt hiszi, hogy majd ezzel bántja az exét, közben meg a gyereket bántja. És igen is, joga van a tartásdíjhoz az anyának, hisz a párod gyereke. Ez nem az anyának jár, csak ő kezeli a pénzt, hisz a gyerek nem nagykorú. Ti csak a tartásdíj és örökség miatt csinálnátok ezt meg úgy kiszúrásból? A te részedből a kislány úgysem örökölne, csak a párodéból. Hogy éreznéd magad, ha te rólad lemondott volna az apád és egy garast nem örökölnél? Kérlek, gondolj bele ebbe. Azért ez nem kis dolog meg az sem, hogy a párod kijelentette, hogy a gyereket nem akarja látni többé. Szép ember. Az önzőség tönkre fogja tenni egy ártatlan ember életét. Vegyétek észre magatokat mielőtt az anyát kritizáljátok. Akármilyen ember is ő, a gyereke nem tehet semmiről. Ha koszosak és nem úgy nevelik a gyereket, ahogy kellene és másra megy el a tartásdíj, mint amire a párod szánja, a Gyámügyi Hivatalhoz forduljatok.
2009. ápr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim válasza:
87%
Nem kell ügyvéd se bíróság. Egyszerűen be kell menni a gyámhivatalhoz és ők elintézik, hogy láthassa a gyerekét, és be legyen tartva a bírósági ítéletben leírt dolgok. Én most estem át egy hasonló történeten.
2009. ápr. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!