Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom lemondana gyerekéről....

Párom lemondana gyerekéről. Hova kell fordulnunk segítségért?

Figyelt kérdés

Tudom lesznek negatív ítéletek,de kérlek segítsetek!

Nem engedik,hogy párom lássa a gyereket a közelébe nem kerülhet,mert akkor sírni fog a kislány(mindig ez e kifogás). Gyerektartást fizetünk,és fizetnénk is lemondás után,csak nem szeretnénk már hogy a páromnak kötelezettsége legyen a gyerek iránt és hogy ezek után a gyerek örököljön. Mi már nem akarunk tőlük semmit,csúnya kimondani,de nem akarjuk a kislányt látni. Lemondani azért szeretnénk,hogy legalább az anyuka vegye észre magát,majd tudja meg hogy milyen az amikor nem számíthat senkire. Azt akarjuk hogy a gyerektartáson kívül semmi közük ne legyen egymáshoz. A csajnak van új élettársa,és félünk hogy azért nem engednék hogy lemondjuk róla,hogy el ne essenek a tartásdíjtól...

Köszönöm válaszaitokat!


2009. ápr. 11. 11:56
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
95%

A ti döntésetek.

De szerintem ne büntessétek a gyereket, ő nem tehet semmiről. Miért akartok lemondani? Az örökség ugyanúgy jár neki, a köteles részből nem tagadhatod ki. Ez csak akkor működne, ha valaki (az ex élettársa) örökbefogadná a gyereket.

Mi változna a lemondás után? Semmi. Látni most se láthatja, fizetni akkor is kéne érte.

Hagyjátok, az idő majd megoldja. Lehet, hogy 10 év múlva a gyerek jelentkezik, hogy megismerje az apját, hogy az ő verzióját is meghallgassa a dologról. Ne vegyétek tőle el azt a lehetőséget, hogy a párod megtagadja.

2009. ápr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Az öröklésről annyit,hogy szerintem Te sem örülnél neki ha egy "idegen" osztoszkodna majd a gyerekeddel. Mert itt még az közös gyerekünket sem engedik a kislány közelébe,nehogy megtudja hogy van egy féltestvére. Egyszerűen ne lehet beszélni az anyukával. Bíróságra nem akarjuk vinni az ugyet,mert amilyen rossz körülmények között él,lehet nekünk ítélnék,aminek mi örülnénk,de a gyerekbe lehet ez egy nagy lelki sérülést okozna,hiszen a "rossz" apjához került. Az ex a páromat a legmocskosabb alja népének elhordja a gyerek előtt.
2009. ápr. 11. 12:16
 3/47 anonim ***** válasza:
86%

Tudom hogy nem kioktatást kértél!DE...

Szerintem nem ez a legjobb megoldás!Te lemondanál a gyerekedröl????Nem okoz valamilyen szinten "csalódást" hogy a Párod lemonda gyerekéröl???Én tuti szóba nem állnénk egy olyan pasival aki lemondott a gyerekéröl!!!!!!!!!

Szerintem ezt végig kéne gondolni mégegyszer kétszer vagy akár többször is!Beszélni egy ügyvéddel legelöször is!Olyan nincs hogy nem láthatja a gyerekét!!!!Mennyi idös a gyermek?Nagykorú,és Ö nem akarja látnia z apját?Gondolom nem mert akkor nem kéne ygerektartást fizetni!Köteles oda adni a gyermeket!!!!BIRÓSÁG!!!!Ha érdekli a Párodat a gyermeke!

Tudom én nem tudok minden részletet és ezáltal nehéz itélkezni!De!Anya vagyok kétszeresen is!És soha semmiért nem mondanánk le a fiaimról és tudod nekünk is volt rosszabb idöszakunk mikor úgy volt külön megyünk de a Páromank eszébe se jutott ez hogy lemondjon a gyerekeiröl!Mert egy APA és egy ANYA ilyent nem tesz!

De hoyg a kérdésedre is válaszoljak!Röviden,két szó:BIRÓSÁG ÜGYVÉD!!!!

2009. ápr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
89%

Utólsó vagyok!

Lehet kicsit nyersen reagáltam elnézést kérek érte!De igazából a lényeget leirta az elöttem válaszoló!

Ne mondjon le róla!És hoyg érted hogy idegen örökölne?Nevelték együtt a gyermeket?Szerintem igenis ragaszkodjon a láthatáshoz!Mégis az Ö gyereke!Irtad van nektek is közös gyermek akkor remélem iyg jobban megérted a hirtelen felindultságomat is!

2009. ápr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem mindeképpen beszéljetek egy ügyvéddel. És lehet, hogy az volna a legjobb megoldás, ha a kislányt nektek ítélik. Ha az anyja valóban elmondja a párodat mindennek a gyerek előtt, az bizony elég csúnyán veszi ki magát a bíróságon...
2009. ápr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
95%

én első

Ne haragudj, de kiverte nálam a biztosítékot az "egy idegen osztozkodjon a gyerekeddel" mondat. Nekem 3 gyerekem van a páromtól. Neki van még egy az első feleségétől. Igy ismertem meg, ugyanúgy hozzá tartozik, mint a keze és a lába. Ott is fúrt a volt feleség,mondott mindent, de attól még az a gyerek a párom gyereke. Ha nem látná 20 évig, akkor is a gyereke maradna.

Nem lehet, hogy nem a párod mondana le a gyerekről, hanem te szeretnél egy problémát és egy örököst megszüntetni?

A legtöbb nő szerintem ilyen helyzetben megpróbál közvetíteni, nyugtatni. Szerintem ezen kéne elgondolkodnod és nem pont úgy viselkedni mint a volt feleségnek.

2009. ápr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
Ez így nem igaz!!! Eddig is én erőltettema láthatást,mert a párom nem akarta! ő első perctől nem láthatja a gyereket,mert ő engem választott,és nem őt a gyerekkel. Erről én én nem tehetek,és mondta menjen vissza a csajhoz és a születendő gyerekhez,ő nem akart. Még az utcáról is beviszi a gyereket,ha látja hogy befordul a kocsi,mert az ex az anyósom szomszédja,még oda sem engedi át a gyereket,ha ott agyunk azért,ha nem akkor azért. De ezen ne vitázzunk inkább beszéljünk nyugodtan!
2009. ápr. 11. 12:35
 8/47 anonim ***** válasza:
78%

Igazat adok az elsönek!

Szerintem durva megoldás hogy lemondani!Jól irta!Hozzá tartozik mint a keze és a lába!:)

Van gyereked Anya vagy?!Gondolkodj!

2009. ápr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
93%

Én most konkrétan a jogról beszélek, nem az érzelmekről, mert a véleményemet már jópáran leírták előttem.


Attól, hogy a gyerekről lemond, ő még törvényes örökös lesz, akinek _KÖTELESEK_ lesztek adni az örökségből, ha eljön az ideje. Az neki jár.

2009. ápr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
86%

A párod helyében én nem mondanék le róla.

A gyerektartást azt írtad ezekután is fizetni fogja,látni eddig se látta,jól írta az 1. VÁRNÉK!

Ha az öröklés olyan nagy probléma menjetek ügyvédhez és próbáljátok meg kizárni,ha ez megnyugtat!

És mi lesz ha nagykorú lesz és rájön,hogy az anyja hazudott neki?

Akkor mit tesztek,

Hátat fordítotok neki?

És ha olyan rossz anyagi körülmények között élnek,és gyűlölködik az anya,akkor ha a bíróság nektek ítélné,az miért lenne ilyen tragédia?

Nem aggódtok érte esetleg egy icipicit sem?

Hány éves?

2009. ápr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!