Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom lemondana gyerekéről....

Párom lemondana gyerekéről. Hova kell fordulnunk segítségért?

Figyelt kérdés

Tudom lesznek negatív ítéletek,de kérlek segítsetek!

Nem engedik,hogy párom lássa a gyereket a közelébe nem kerülhet,mert akkor sírni fog a kislány(mindig ez e kifogás). Gyerektartást fizetünk,és fizetnénk is lemondás után,csak nem szeretnénk már hogy a páromnak kötelezettsége legyen a gyerek iránt és hogy ezek után a gyerek örököljön. Mi már nem akarunk tőlük semmit,csúnya kimondani,de nem akarjuk a kislányt látni. Lemondani azért szeretnénk,hogy legalább az anyuka vegye észre magát,majd tudja meg hogy milyen az amikor nem számíthat senkire. Azt akarjuk hogy a gyerektartáson kívül semmi közük ne legyen egymáshoz. A csajnak van új élettársa,és félünk hogy azért nem engednék hogy lemondjuk róla,hogy el ne essenek a tartásdíjtól...

Köszönöm válaszaitokat!


2009. ápr. 11. 11:56
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem te csak magadra gondolsz. A párodnak ő is a gyereke, és ezen nem tudsz változtatni. Igenis jár neki is az öröksége, nem csak a te gyerekednek. Ne legyél már ennyire önző.
2009. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
96%
én csak egy dolgot szeretnék neked mondani. hiába mond le a gyerekről, hiába kerül a kisgyerek valaki más nevére, akkor is fog örörkölni.
2009. ápr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:

5 éves múlt a gyerek!

Tisztázzuk le valamit! A láthatást eddig is én erőltettem(arról már nem tehetek hogy nem engedte) azt is hogy minden havi gyerektartás mellé vigyünk valami ajándékot,úgyhogy semmilyen jogon nem mondhatja senki,hogy csak magamra gondolok,és hogy önző vagyok! Ha olyan önző lennék már régen elszakítottam volna a gyereket az anyjától,amit lehet a gyerek nem jó szemmel nézett volna. Nem lenne gond egyáltalán,hogy a gyerek ide kerüljön hozzánk,de gonoljátok magatokat a gyerek helyébe,hogy anyátok elhordja apátokat mindennek,beállítja azt hogy hogy ő tőle félni kell, nektek a "költözés" nem lenne lelki terror??? Nagyon tévedtek nem én vagyok a "gonosz mostoha". Mert eddig a kislány feneke ki vot nyalja,tartásdíj mellé nem éppen olcsó gatyi cuccot vettem,sőt volt amikor többet kapott,mint a sajátom.

Egyszerűen nem lehet azzal az idóta nővel beszélni. Tudja ő is hogy nagyon szarul élnek,sose tudhatja mikor kell hogy számítson a gyerek apjára. Mégis ezt csinálja! Mire jó ez neki?

2009. ápr. 11. 13:29
 14/47 anonim ***** válasza:
78%

Azért csak kibukkan, hogy hogy gondolkodsz a gyerekről. Mi az, hogy ki volt nyalva a segge? A sajátodról is így beszélsz?

Meg attól, hogy lemond róla, még az apja marad, és attól még ugyanúgy mondhatja neki az anyja a dolgokat. Vagy mit gondolsz, onnantól agymosás következik az anyánál?

Fel kéne fogni, hogy az a kicsi, 5 éves gyerek tehet róla, és a párodnak meg kutya kötelessége mindent megtenni, hogy láthassa, nevelhesse, elláthassa. Ha kell, bíróságon keresztül.

2009. ápr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:
Nem rossz indulatból mondtam én ezt... ki van nyalva az enyémnek is! Csak itt az a gond,hogy nem tudjátok(tiszt. a kiv.-nek) hogy milyen helyzet az ilyen!
2009. ápr. 11. 13:41
 16/47 A kérdező kommentje:

A harmadik válaszolónak...

Nem nevelték együtt a gyereket egy percet sem mi a párommal összejöttük májusban,ők már nem voltak akkor együtt. A csaj júliusban jelentette be hogy terhes és a gyereket elvetetni nem lehet.

2009. ápr. 11. 13:47
 17/47 anonim ***** válasza:
78%

Te úgy beszélsz a párod gyerekéről mint valami tárgyról,amit el lehet dobni ha feleslegessé vált.Ha nektek nem lenne vaj a fületek mögött,ha valóban fontos lenne az a gyerek már rég bíróságra adtátok volna az ügyet.

Olyan nincs,hogy egy apa nem láthatja a gyerekét!!A magyarázatok nagyon ostobák amiket írsz,és erre nincs is elfogadható.Ez joga és kötelessége,mint ahogy róla gondoskodni is.Hogy fordulhat meg ép eszű ember fejében,hogy az ártatlan gyerekét megtagadja,és ki próbálja tagadni a majdan Őt megillető örökségéből?Ha azt állítod a párodat eddig sem foglalkoztatta a dolog,akkor ezzel szép jellemzést adsz róla.Normális ember ilyet nem tesz.A közös gyerekeitek is ennyire fontosak számára számotokra???Teljesen mindegy,hogy milyen körülmények között fogant született az a kisgyerek,Ő nem tehet semmiről.Az apjának ugyan olyan kutya kötelessége lenne minden téren gondoskodni róla mint az anyjának.És ha Te olyan embert választottál akinek gyereke van,akkor neked is.

Bár az irományaid alapján érthető ha az anyuka távol tarja tőletek.

2009. ápr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok!


Szerintem akkor se mondjatok le róla!

Harcoljátok ki a biróságona láthatást!És ha elhozzátoka gyereket Ö elöbb útobb úgy is látni fogja hogy na Apa nem is olyan rossz!Bizonyitsátok be!

Az hogy nem lehet az Anyával beszélni?Kit érdekel?Nem vele kell!Vele beszél majd a biróság!:)

Kitartás!És gondoljatok abba hogy a Ti gyereketek hoyg érezzne!

2009. ápr. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

Persze...Ez a legtisztább! Akkor még most én vagyok a rossz. Mondjátok hogy én vagyok az egyetlen aki ilyen helyzetbe van és így gondolkodik.

Akkor kérek egy okos választ! Mit csináljak,csináljunk? Menjek gyámhatóságra?

2009. ápr. 11. 13:56
 20/47 anonim ***** válasza:
98%
Pontosan,ezt kellett volna már rég tenni.Nem gyámhatóság,bíróság.Milyen szülő az ki lemond a gyerekéről mondd meg,milyen ember,milyen jellemű???Ha rólad anyád apád lemondott volna milyen embernek tartanád?És nem 5 évesen kellene ezen gondolkozni,hanem a születésekor kellett volna.
2009. ápr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!