Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez ugye egyáltalán nem az én...

Ez ugye egyáltalán nem az én hibám? Anyum miért állítja ezt mégis? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyukámmal általában jóban vagyunk, de amikor kiborul...

több órán keresztül üvöltözik mindenkivel, akit csak meglát. Általában apukám miatt szokott kiborulni.

valamelyik nap bejött hozzám a szobába, le se szarta, hogy a kötelezőt kell olvasnom és még sok van belőle hátra. Elkezdte nekem mondani, hogy apukámmal nem szerelemből házasodtak össze, hanem mert minden védekezés ellenére jöttem én. Az apukám anyukája belekényszerítette őt ebbe a házasságba és hogy ő nem akart itt maradni vidéken, ő a városban akart lakni. Aztán jött a dicsekvés arról, hogy benne még mennyi van és hogy ő ezt meg akarta mutatni a világnak, de miattam nem tudta. Tervezte, hogy velem együtt elköltözött volna és valami gazdag ipséhez ment volna hozzá. És boldogan élnénk, nem is tudnám, hogy nem ő az apukám(vagyis hazudna nekem). De nem lehetett. Meg hogy neki csak egy kisfiú kellett volna. (Ez megmagyarázza, hogy miért az öcsém a favorit.) Aztán meg már azért kiabált, hogy miért nem olvasom a kötelezőt. És jött azzal, hogy neki milyen buta, tiszteletlen, lusta lett az első lánya. Bezzeg az öcsike... (A buta nem igaz, mert a legtöbb év védi négyesek száma három volt. A tiszteletlen sem, mert sosem szoktam neki visszaüvölteni (az öcsémmel ellentétben) és mindig mindent megköszönök(az öcsémmel ellentétben). A lusta sem igaz, mert a házimunkák háromnegyedét én végzem el. Mindezt annak reményében, hogy velem is úgy bánjanak, mint az öcsémmel.)

Később meg jött azzal, hogy ő mekkora szuper lovas volt. Pedig világéletében félt a lovaktól... (Lovaglok, gondolom ezért mondta.) És elkezdte mondani, hogy milyen szar a hangom, bezzeg az övé... Itt már nem bírtam tovább, eltört a mécses. Erre ő: Minek bőgök? Mindenem megvan amit csak akarok!

Az öcsémnek van egy érintős telója, egy hifije és egy laptopja. Nekem egy hibás telóm és egy digitális fotógépem, amit érdekesmód mindenki használhat, csak én nem...

És ez így megy évek óta. Mellesleg abban sem támogatnak, hogy az legyek felnőttkoromban, ami szeretnék. Pedig egy rednes család támogatják egymást, nem? Golndoltam, elmondom neki az én szemszögemből is a dolgokat, de ha már abból is nagy dolgot csinál, hogy elkérem a fotógépem tőle, akkor mi lenne ebből? Tudom ez az egész eléggé olyannak hangzik, mintha dicsérném és sajnáltatnám magam, de máshogy nem tudom leírni.


2011. aug. 7. 00:45
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy ilyen hosszú, zavaros és helyesírási hibás lett, de nagyon siettem.
2011. aug. 7. 00:46
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Szomoruan olvastam,h veled mik tortennek,h az anyud szabalyosan teged hibaztat,h megszulettel. Ez nagyon igazsagtalan! Ha annyira nem akart gyereket akkor meg,akkor miert nem vigyaztak apukaddal. Mostmar megtortent, csak magat kenne okolnia. Teljesen rajtad tolti ki a frusztralsagat. Hat nagyon sajnalom, de azt tudom tanacsolni,h probal elengedni a fuled mellett barmi ilyen hulyeseget beszel neked. Es tovabbra is tanulj jol es mutasd meg neki,h te tobbre viszed, mint az ocsed.
2011. aug. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Te jó ég, milyen anya az ilyen?

Még ha nem is az ő elképzelései szerint alakult az élete, hogy képes ezeket neked így elmondani, apádról így beszélni, sőt, tulajdonképpen a te születésedet felelősnek beállítani.


Bocs, de szívesen elküldeném valami tanácsadásra/kezelésre, hogy elbeszélgessen egy szakemberrel. Az ő csalódásait nem rajtad kellene, h levezesse.

2011. aug. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Az én anyukám is többször a fejemhez vágta már, hogy nem akarta, hogy megszülessek, hanem apám erőltette.Ilyenkor én is a fejéhez vágok dolgokat hogy érezze amit én.De mindenesetre ha az előttem szólók tanácsai nem válnak be, mindenképp megmutatnám a kérdésre a válaszokat.
2011. aug. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Nagy az Isten állatkertje! Sajnálom, hogy neked is ezt kell megtapasztalnod! Elég sokan vagyunk sajnos. Jól gondolod, nem ez a normális, de manapság kevés az összetartó és szeretetteljes család! Túl kell élni, meg kell látni az igazat és neked majd nem szabad utánozni őt! Sokszor ez az állandó terrorban élés a szenvedőt is olyanná teszi, pedig nagyon utálja látni, de ez beivódik. Próbáld úgy nézni a dolgot, hogy neked oda kellett születned valamilyen okból és egészségesen kell túlesned rajta. Próbáld inkább sajnálni magadban a beteg anyukádat. A problémáját viszont neki kell megoldania, de valószínűleg még észre sem vette magán, hogy nem normális. Az öcsédet szeresd, amennyire kell és ne foglalkozz azzal, hogy kivételeznek vele. Aki nem bírja, annak ilyen élet jár... Aki bírja a terhelést, az meg kapja rendesen... Tapasztalatból írom, hogy kár az időt sírásra elfecsérelni, mert nem változik meg tőle semmi! Nem fog rádöbbenni senki a családban, hogy nem normálisan állnak hozzád. Aki látja esetleg, az sem fog melléd állni, ha nálatok is úgy van, ahogy általában. Inkább nem szól semmit -például egy apa, aki látja a hibákat-, mert ilyen az ember! Félős, buta, struccpolitikát folytató furcsa szerzet!
2011. aug. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Te szegény! Sajnos erre nem tudok megoldást. Csak meg szeretnélek erősíteni abban, amit te is tudsz: nem a te hibád. Annál a bizonyos aktusnál (amikor fogantál) anyukád is ott volt. Kényszerítették a házasságra? Hogyan? Fegyverrel? Nem hiszem. Elrontotta, és nagyon igazságtalan, hogy a benne lévő folyamatos feszültséget rajtad vezeti le. Minden tiszteletem a tied, hogy ezen körülmények ellenére tisztességgel végzed a dolgodat. Egyszer-egyszer, amikor éppen jó hangulatban van, talán megpróbálhatnál beszélni vele. Csak úgy apránként, nem egyszerre szembesítve a sokévnyi igazságtalansággal.


Remélem, hogy a jövőbeni férjedtől, gyerekeidtől nagyon sok szeretetet kapsz majd.

2011. aug. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát ismerős a szitu. Az én anyukám is hasonló személyiség. Elég sokszor hallgattam tőle, hogy akkor esett teherbe velem amikor építkeztek és anyósa a fejéhez vágta, hogy "Házat építeni és gyereket szülni egyszerre nem lehet."

Nálunk mindig a bátyám volt a favorit (akármi rosszat is csinált), én meg tök mindegy mit csináltam, soha nem volt jó.

Most szegény húgom van ebben a szituban (már csak ő lakik otthon) és nagyon reménykedik, hogy minél előbb talál munkát és elköltözhet otthonról.

Különben anyum nővér volt, csak miután férjhez ment az apósaékhoz költöztek, aki megígérte neki, hogy szerez majd állást az ottani kórházban. Amikor pedig letelt a gyes és ment volna dolgozni, apósom azt vágta a fejéhez, hogy "Nem mindegy hol dolgozol?" Azóta sok munkahelye volt, mindet utálta és így 53 évesen egy megkeseredett nő lett belőle, aki semmiben sem talál boldogságot. Csak a kislányom az, aki 1-1 délutánra felvidítja, amíg náluk vagyunk.

2011. aug. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Borzaszto tenyleg.


"Elkezdte nekem mondani, hogy apukámmal nem szerelemből házasodtak össze, hanem mert minden védekezés ellenére jöttem én. "


Sosem ertettem az ilyen embereket. En erre azt mondanam neki, hogy milyen ember az, aki olyannal fekszik le, akit nem is szeret. Miert van olyan emberrel, akivel nem akar gyereket?


Nem, nem vagy hibas, sajnallak, de nagyon. :(

2011. aug. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak,hogy ilyen az anyukád,azt meg végképp sosem értettem miért fekszenek össze az emberek,ha igazán nem szerelmesek,sajnos segíteni nem tudok,én sem jöttem ki egy időben anyukámmal,sokszor lelkileg zsarolt,nem hitt nekem nem bízott bennem,mindig a nevelőapámnak hitt velem szemben 18-19 évesen sehova nem akart elengedni,pedig tényleg nagyon jó gyerek voltam rengeteget segítettem a házimunkában,nem hiszi el a mai napig hogy molesztált a nevelőapám..na mindig én elköltöztem apukámhoz 19 évesen,nagyon jól tettem,nem rég született egy kisfiam na hát ne tudd meg anya még jobban kifordult magából,néhány szülő nagyon nehéz eset,nagyon megtudják bántani az embert és nagyon tudják szadizni ok nélkül,de nem sokat tudsz csinálni csak eltűrni,aztán ha mész fősulira ,egyetemre vagy elkezdesz dolgozni elköltözhetsz
2011. aug. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
csak azt tudom mondani hogy költözz majd olyan messzire amennyire csak tudsz. pároméknál hasonló a helyzet, előző házasságból származott de a már megromlott viszonba pottyant be. Ő az akin mindig csattan az ostor az anyukája rajta vezeti le a feszültséget, bármit csinál nem jó, tőle van mindig kölcsönkérve amit sosem adnak vissza ha meg nem ad ő a szemét alak ( a huga az anyja nyakára szült egy gyereket, de a párom lett kidova otthonrol mert nem akarta a huga gyerekét felnevelni)
2011. aug. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!