Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés - vajon túlparázom?

Összeköltözés - vajon túlparázom?

Figyelt kérdés

Idén tervezünk összeköltözni a párommal. Ő eddig egy nagy lakást bérelt (jobban mondva a szülei bérelték neki). Másfél szoba, nagy, világos, szép.

Nekem van egy saját lakásom, amit a szüleim vettek. Én szeretek itt, csak az a baj, hogy ez a lakás pici, sötét, és csak egy szobám van. Idén terveztem felújítani, átfesteni, hangulatosabbá tenni, de mégis pszichésen komplexusokat okoz nekem, hogy a jóval tehetősebb családból származó párom ilyen aprócska kuckóba költözzön hozzám a tágas albérletéből... még nem is látta a lakásomat... a szüleim viszont vérig sértődnének, ha nem a saját lakásomban laknánk... és én is szeretek itt a helyemen. Hogy oldjam meg ezeket a komplexusokat? 23L és 24 F (főiskolások vagyunk mindketten)


2011. júl. 29. 14:05
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, amúgy most esett le hogy itt félre értés van, mert: 1 éve járunk DE a lakás csak idén február óta van meg (akkor vettük) az kb 5 hónapja volt... nyáron meg ha nincs iskola itthon lakom (vidéken) itt is találtam nyári melót szóval durva 3 hónap lett volna neki a lakást mutogatni amiből 1 hó vizsgaidőszak volt... majd megkérem hogy segítsen idén ősszel visszaköltözni és akkor látni fogja...

egészen eddig nem zavart az hogy gazdagabbak de az együtt élés komoly dolog, eddig nem ilyen kicsike lakásokhoz volt szokva szerintem, de ezért még nem kéne ítélkezni a gazdag emberek fölött... ismerem a szüleit is, tényleg rendes emberek. szerintem az fog rajtam legjobban segíteni ha végre megmutatom a lakást. és igen, nem akarok bunkónak tűnni azzal, hogy a rezsi felét elkérem, van olyan ismerősöm akinél ez sértődési ok lehet. Párom nem ilyen túlérzékeny a pénzzel kapcsolatos dolgokra, de jobb félni, mint megijedni.

2011. júl. 29. 17:18
 22/24 anonim ***** válasza:
Akkor most meg el is akarod tartani? Eddig szulei fizettek az alberletet, most Te fogsz gondoskodni. Ne izgulj, ilyen alapon, barhova be fog koltozni a pasi, hisz ingyen van.
2011. júl. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Olyan csóró csak nem lehetsz, ha egyszer lakást kaptál a szüleidtől.


Az meg, hogy a rezsit közösen fizetitek, természetes, hisz ketten fogjátok fogyasztani az áramot, vizet...

2011. júl. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,de te még nem vagy érett egy összeköltözésre,úgy látom. Várjatok vele pár évet! Lakjon mindenki ott, ahol eddig. Hidd el sok hűhótól kíméled meg magad!
2011. júl. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!