Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés - vajon túlparázom?

Összeköltözés - vajon túlparázom?

Figyelt kérdés

Idén tervezünk összeköltözni a párommal. Ő eddig egy nagy lakást bérelt (jobban mondva a szülei bérelték neki). Másfél szoba, nagy, világos, szép.

Nekem van egy saját lakásom, amit a szüleim vettek. Én szeretek itt, csak az a baj, hogy ez a lakás pici, sötét, és csak egy szobám van. Idén terveztem felújítani, átfesteni, hangulatosabbá tenni, de mégis pszichésen komplexusokat okoz nekem, hogy a jóval tehetősebb családból származó párom ilyen aprócska kuckóba költözzön hozzám a tágas albérletéből... még nem is látta a lakásomat... a szüleim viszont vérig sértődnének, ha nem a saját lakásomban laknánk... és én is szeretek itt a helyemen. Hogy oldjam meg ezeket a komplexusokat? 23L és 24 F (főiskolások vagyunk mindketten)


2011. júl. 29. 14:05
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
az igazi otthonomban, ahol a szüleimmel laktam, már gyakran járt a Párom, ott szinte családtag. A sok tanulás, egyebek mellett nem is volt úgy időnk szomszédolni, gyakran 2-3 napig se láttuk egymást, csak telefon meg chat... jó lesz már együtt élni, mindketten várjuk
2011. júl. 29. 14:14
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, micsoda baromság, h szégyellted a lakásod??? ezt nem értem, akkor ez milyen kapcsolat? mi is egy éve vagyunk együtt a párommal, de az első héten jártam náluk. Ő még a szüleivel él (de nem sokáig, hétvégén költözünk albérletbe), és hát egy elég lelakott sátortetős parasztházról van szó ezeréves holmikkal... de nem szégyellte, leszögezte, h nem egy jó hely, de én ilyeneken nem is akadtam volna fent semmiképp.

mennyire bízol a párodban, ha feltételezed, h emiatt lenéz? ha meg tényleg fújolt volna a rossz állapotú lakásodon, hát páros lábbal ki kellett volna rég rúgni, ez a véleményem.

a rezsi felét meg szép, h fizetteted vele!

2011. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
és én is gyakran járok náluk. egyébként egy-két hozzászólás itt elég offenzív, mert azért nem kéne h ellenszenves legyen mert gazdagabbak mint mi, illetve a kapcsolatunk jövőjét lehet hogy mi személyesen tisztábban látjuk...
2011. júl. 29. 14:16
 14/24 A kérdező kommentje:
egyébként én is mondtam neki h annyira nem jó hely de állítása szerint nem érdekli, az a lényeg h velem fog lakni, bárhol is legyen az.
2011. júl. 29. 14:17
 15/24 A kérdező kommentje:
egyébként nem szégyellem a lakást, mondtam hogy szeretek itt! és örülök, hogy van. nem is olyan gáz csak a párom albija szebb volt... olyan ez mint amikor egy aránylag szép lány találkozik egy bombázó topmodellel... hiába nem csúnya, mellette annak érzi magát... na. köszönöm az értelmes válaszokat!
2011. júl. 29. 14:22
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Viszont szerintem már a felújításba is vond be. Ha együtt csináljátok, akkor biztosan neki is tetszeni fog, és akkor igazán közös kis fészek lesz!
2011. júl. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
86%

Én egy 30 nm-es házban lakom, mégsem szégyelltem a párom előtt soha, fél év járás után ide is költözött, immár másfél éve.

Meg mi az, hogy felezni a rezsit? Alap, hogy élettársi kapcsolatban közös a kassza... Sose értettem az ilyet.


Vagy félted tőle a pénzed, vagy mi? Ha ennyire nem bízol meg benne, hogy közös legyen a kassza, nem is értem, minek akkor együtt élni.

2011. júl. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, szerintem totál nem félti a pénzét, pont hogy még abban is gátlása van, hogy elkérje a rezsi felét...
2011. júl. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Akarhogy is, de ne add fel a lakasodaat, ne add le, mondvan, majd a ferfi csaladja segit egy nagyobbhoz. zNem tudod, meddig fog tartani ez a kapcsolat, ne maradj semmi nelkul. Ha nem tetszik neki a lakasod, apucija berelhet vagy vehet nagyobbat, belekoltoztok, es a tiedet kiadod.
2011. júl. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, hogy nyersnek érezted a válaszom, de szerintem igenis durva, ha egy év kapcsolat után még nem merted a lakásodba hívni. Ha valakit szeretek, akkor is megmutatom neki a házam, ha egy putri, márpedig a tiéd ettől messze van. akkor meg nem értem, mit szégyellsz előtte, vagy miért kínos megmutatni neki?

Igenis ez valamennyire jellemzi a kapcsolatotokat. Fordulj szakemberhez, ha pszichés komplexusod van attól, h a párod szülei gazdagabbak. Ebből gond is lehet később. Sőt, már most is ez van.

Ha ezen nem tudsz túllépni, akkor nem lesz hosszú életű kapcsolat, hidd el! Anyám is járt olyan sráccal, aki nem tudott túllépni a köztük lévő különbségeken (anyám diplomás volt, a srác szakmunkás), végül anyám ráunt a srác örökös rinyálására, és dobta.

2011. júl. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!