Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a szép...

Miért van az hogy a szép embereket előnyben részesítik?

Figyelt kérdés
kedvesebbek vele a boltban, segítőkészebben szolgálják ki és még számos példát mondhatnék... Mit gondoltok erről?
2011. júl. 28. 14:51
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Az emberbe mélyen bele van vésődve, hogy aki szép, és szabályos arcú, testalaktú, az a legegészségesebb genetikailag. Ösztönösen ezt keresi a másikban.


A másik dolog, amiért a szépeket hamarabb megnézik és előnyben részesítik, az az, hogy az ember mindig jobban szereti a szépet, mint a csúnyát, a tisztát, mint a mocskosat - egyszerűen jobb már ránézni is, vizuális élménynek is kiválóbb. A koszos, az áporodott ruhát viselő taszító (a fertőzésveszély miatt, ami szintén kód-szinten van, önvédelemként az emberben); ha pedig a viselkedése tahó, modortalan, akkor ez az összes előbbit felülírja (kivéve a szagot, mert az a legelső jelzés: aki büdös, az azonnal taszítóvá válik).


Nyugi, nem csak a szépeknek áll a világ! :)

2011. aug. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Sajnos néha a szebb kinézet hátrány :) Orvosi egyetemre járok, külső tekintetében is szerencsés vagyok (arányosan vékony alak, sima bőrrel, természetes, hosszú hajjal stb.), és mivel adok magamra (ez kimerül annyiban, hogy szedem a szemöldököm, ápolom a körmöm, de itt még ez is soknak számít) ezért folyton hátránnyal indulok a vizsgáztatóknál. Valahogy itt még él az az elképzelés, hogy csak az elhanyagolt, csúnya lányok lehetnek okosak, így nekem dupla annyit kell bizonyítanom, hogy elhiggyék, ugyanolyan jól tudom az anyagot, mint más. Mindkét oldalt érik előítéletek, és hátrányos megkülönböztetések, ezekkel meg kell küzdeni.
2011. aug. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!