Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a szép...

Miért van az hogy a szép embereket előnyben részesítik?

Figyelt kérdés
kedvesebbek vele a boltban, segítőkészebben szolgálják ki és még számos példát mondhatnék... Mit gondoltok erről?
2011. júl. 28. 14:51
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg van benne, és tényleg akkor veszi észre ezt az ember, ha "állt mindkét oldalon", ahogy az egyik válaszoló fogalmazott. Sokáig voltam duci (nem kifejezetten kövér, de azért testes, nagyon pufók arccal). Aztán lefogytam, amitől az arcom is keskenyebb, arányosabb lett. A férfiak sokkal jobban odafigyeltek a mondavalómra, az emberek hirtelen sokkal készségesebbek lettek velem, sokkal jobban odafigyeltek rám. Elvileg ebben van valami ösztönös, hogy az emberek vonzódnak az arányos dolgokhoz, és a szép emberekhez automatikusan jó tulajdonságokat is társítanak (gondoljunk csak a mesékre, a gonosz, csúnya boszorkány és a gyönyörű, jó hercegnő).
2011. júl. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ akik megértették a kérdésem! :) valóban ezt vettem észre, mert álltam mindkét oldalon. és ha az ember csinos másképp bánnak vele mindenképpen.
2011. júl. 28. 15:31
 13/32 anonim ***** válasza:
Ez így van. Mindenki az esztétikus szép dolgokat szereti, itt miért lenne kivételes. Én ismerek egy két lányt, akinek fiatalon nagyon könnyen sikerült minden, ezért szinte elfelejtettek tenni is a dolgokért. Most, amikor már idősebbek és nem úgy ugranak, ahogy ők fütyülnek, hát elégé kiakadnak és depressziósak.
2011. júl. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, én világéletemben kövér voltam 20+ kg felesleggel, de mindig mosolygok. Soha nem emlékszem, hogy rosszul bántak volna velem, épp ellenkezőleg.

Mi lenne, ha sovány lennék, tiszára nyalnák a $eggem?

2011. júl. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert aki szép, általában igényes, tiszta, ad magára. És az önbizalma vonzza a többi embert.
2011. júl. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
itt nem arról van szó, hogy rosszul bánnak az emberrel ha nem szép, de volt pár válaszadó aki értette mire gondolok, ha meg nem tapasztaltad akkor úgy is mindegy.
2011. júl. 28. 15:58
 17/32 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy ezt igazságtalanságnak tartod, de ha ennyire zavar, akkor gondolom most éppen nem érzed szép embernek magadat. Akkor viszont ezt meg kell oldanod.
2011. júl. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

15:48-as, igen, erről van szó:)

Rosszul nem bánnak senkivel csak azért, mert nem tartják olyan szépnek. Egy szép embernek viszont teljesen természetes, hogy a gondolatát is lesik, ezért is koppan akkorát, ha valamilyen oknál fogva elveszíti vonzerejét.. A legapróbb dolgokban nyilvánul meg, pl megvár a buszsofőr, előreengednek a kasszánál, ugranak, ha leejtesz valamit.. nyilván ez egy barátságos kisugárzású személy esetében is működik valamilyen szinten, de az az ember még szép is, akkor nincs határ! Csak épp mindenkinek az a természetes, ami körülveszi, és észre sem veszi, hogy ő többet/kevesebbet kap a világtól.

2011. júl. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Megszokás kérdése.
2011. júl. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ismerősöm,aki évekkel ezelőtt az iskolában nagyon kövér volt,nem voltak barátai,barátnője,társasága.Elkezdett az idegesség meg a depresszió miatt cigarettázni és fogyni,bekerült a "szépek és gazdag tinik"világába,azóta ő az egyik városi legnagyobb arc.Különben meg egy nagyon b.unkó ember lett belőle.Amikor kövér volt,senkit nem érdekelt,most hogy elől deszka hátul pad,minden csaj fut utána,minden nagymenő gyerek haverja....


Én általános iskolában nem voltam szép.Nagy az orrom,televoltam pattanással,alacsony is voltam,volt olyan aki szabályosan undorodott tőlem,most már nem vagyok ilyen,azóta eltelt 4év,tiszta a bőröm,már nem érdekel az orrom,stb.Igy sem vagyok egy nyerő akárki,mert a belsőm nem változott meg annyira "a szépségtől",hogy a b.unkó nagymenő tinikhez húzzak.

2011. júl. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!