Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a szép...

Miért van az hogy a szép embereket előnyben részesítik?

Figyelt kérdés
kedvesebbek vele a boltban, segítőkészebben szolgálják ki és még számos példát mondhatnék... Mit gondoltok erről?
2011. júl. 28. 14:51
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem kisugárzásról van szó, egy szép nő kiváltságokat élvez.Jobban elnéznek neki dolgokat.Több ismerőse van, mert mindenki érdekesnek találja.
2011. júl. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

nem vagyok egy tipikus szép nő, de szeretem magam, elfogadtam magam, persze az utóbbi időben elkezdtem fogyni is. nem fogyózom, csak jobban figyelek.


ameddig nagyon ocsmányul néztem ki, addig tényleg nem nagyon vettem emberszámba, most hogy kicsit jobban nézek ki, és ez belülről is sugárzik, sokkal kedvesebbek velem az emberek, egyre több pasi vesz észre.


barátaim eddig is voltak, mivel elég jó humorom van, szeretnek velem lenni a népek :)

2011. júl. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Van ez így, engem ez sosem bántott, mert többnyire velem mindig kedvesek :D
2011. júl. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Na, én álltam már mindkét oldalon is. Általánosban csúnya voltam, kb 2 évig eléggé. Tiszta pattanás voltam, vastag volt a szemöldököm, stb. Akkoriban eleinte nem is nagyon érdekelt a külsőm... Plusz kg-ok is voltak rajtam. Szóval egyszerűen elhanyagoltam magam, akkor, kb 13 évesen. Sokszor csúfoltak, nem is nagyon voltak barátaim.

Aztán gimiben, első év utáni nyáron, úgy döntöttem hogy ennek mostantól vége. Azóta folyamatosan teszek a külsőmért, és mostanra elmondhatom, hogy szinte mindenki szépnek tart. Ami nekem roppantul furcsa, elvégre megjártam a másik végletet is, és azt szoktam meg... és nem csak elfogult családtagok/barátok mondják. Nekik úgyse hinném el:D

Egyébként apróbb dolgokban tényleg megmutatkozik: volt már, hogy elkerültem egy dolgozatot, a buszsofőr megállt, amikor késtem, stb. Meg alapjában véve, sok dolog könnyebb. Bár nálam az is lehet, hogy állandóan mosolygok:D Már meg is jegyezték:)

Viszont pl képtelen vagyok fiúkkal barátkozni, mert egyből mindegyik többre gondol, mint én.:( Úgyhogy fiú barátom, olyan igazán barátom, nincsen, és egy nagy szívfájdalmam.

19/L

2011. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem észre, hogy amikor fiatalabb koromban nem voltam kimondottan csinos (fiús megjelenés, durcás pofa, pattanások, ilyesmi...), észre sem vettek, most viszont, hogy kivirultam, szépen öltözködök és mosolygós vagyok (bár nem vagyok olyan kis vékony, mint régen) sokkal előzékenyebbek velem.

Szóval általában így van, de szerintem legalább ennyire lényeges az is,. hogy az egyén szimpatikus-e, mert lehet akármilyen szép meg lehet gyönyörű alakja, ha olyan, mintha citromba harapott volna.

2011. aug. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
A szepseg bizalmat ebreszt, a bizalom megnyugtat, oldja a stresszt, javitja a kozerzetet, biztonsaggal tolt el. Es jolesik az ember esztetikai erzekenek.Ki ne szeretne ezt? Szerintem a kulso rengeteget szamit. Rengeteg idot es energiat lehet megsporolni azzal ha az ember szep, mert nem kell az eloiteletekkel megkuzdeni. Pont a fentiekban leirtak miatt. En kulfoldon vagyok dadus es botoxoztatok, hogy a gyerekek ne lassanak rancolodo homlokot. igy jobban szeretnek, mert kedvesebbek a vonasaim. Es ha szeretnek a szulok elegedettek a munkammal. A felnott vilag is csak ugy mukogik mint a gyerekeke.:)
2011. aug. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Tanulok a főiskolán szociálpszichológiát,ott az előadó tanár is mondta,tényleg igaz,hogy a szép,jó kinézettel rendelkező embereket előnybe részesitik már gyerekkoruktól fogva.Már az iskolába megfigyelték,hogy a pedagógusok figyelmesebben,türelmesebben,elnézőbben bánnak velük.Mivel pozitiv az első benyomás(felszin) könnyebben társitanak hozzájuk előnyös belső tulajdonságokat is.

Ha érdekel a téma olvasd el Aronson:A tártas lény cimü könyvét.(neten is fenn van).Nagyon jól leirja az ilyen dolgokat meg kisérleteket amiket végeztek ezzel kapcsolatban.

2011. aug. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Bocsi,szóval társas lény a köny cime.

=)

2011. aug. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Nem tudom én még nagyon nem vettem észre ilyen viselkedést volt ,hogy előttem beállt egy ténykleg gyögyörű lány a sorban és ugyanugy viselkedett vele az eladó mint egy másik emberrel! Talán az első benyomás számit nagyon ha vki jókedvű mosolygos vhogy az nagyon megtudja szépiteni az embert:) ahozz más,hogy álllunk lehetséges mert vhogy jobb kedvre bir minket is.
2011. aug. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Jó kérdés.

Én nagydarab vagyok, ami ellen teszek, már lejött 20 kg, de még így se vagyok egy átlag szépségideál. Van párom sok éve, de amikor munkát kerestem nem egyszer előfordult, hogy jól végig nézett a főnök és utána mondta, hogy nincs munka.

A boltban is sok pénztáros fura velem, de az előttem lévőkkel vagy után jövőkkel pedig kedvesek. Pedig udvarias vagyok, nem morcosan szólok hozzájuk.

Valami előítélet lehet, ha nem is tudatosan, hogy a nem szépekkel így bánjanak.

2011. aug. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!