Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy nőnek közel a 30-hoz,...

Egy nőnek közel a 30-hoz, vagy talán kicsivel felette van még reménye, hogy berendezkedjen egy boldog életre?

Figyelt kérdés

Nincs senkim, csak a munkám.. Ott pedig nem lehet ismerkedni, a csapat jó, de kivétel nélkül mindenki családos. Őket mondanám a barátaimnak, de nem olyan igazi barátok, csak jó velük dolgozni, és néha beszélgetni. Közös programot sem nagyon szoktunk csinálni.

Egyetemista koromból még van pár ember, akikkel tartom a kapcsolatot, és tényleg bezárult a barátok "listája", velük nem tudok elmenni szórakozni, mert régen kollégista voltam, az ország másik felében.

Egyedül élek, és egy macskám sincs. Fáj a hátam, rosszul alszom, és nincs, aki megmaszírozza. Reggelente mindig egy kávét főzöm évek óta, és csak magamnak csinálok reggelit. Ha nem vagyok a munkahelyemen, szinte senki nem szól hozzám. Ha beteg vagyok, senki nem néz rám. Nincs testvérem, a szüleim pedig egy határ menti kisvárosban élnek, őket is ritkán látom. Mit lehetne tenni, hogy ne legyek ilyen magányos? Hiányzik a férfi az életemből, 22 éves korom óta nem udvaroltak nekem. Már arra is motiválatlan vagyok, hogy jógázni elmenjek, igazából ott sem tudok senkivel egy-két szót váltani, nem olyan a hely. Nemrég találtam rá erre az oldalra, gondoltam megkérdezem, nektek mi a véleményetek, ti mit tennétek a helyemben? Talán pont itt találom meg a kezdő löketet.

Nem érdekel az sem, ha gonosz dolgokat írtok, mert igen, nyilván nem véletlen, hogy ilyen régóta nincs senkim, én is tudom, hogy hibás vagyok benne, csak azt nem tudom, hogy pontosan miben. Csak arra vágyom, hogy legyen valaki, akiről gondoskodhatok, akit szerethetek, és akitől ezt viszont megkapom, most legyen ez akár párkapcsolat, akár baráti kapcsolat, nekem ezek nagyon hiányoznak az életemből. És irigykedve nézem a babakocsit tologató kismamákat, és a boldog párokat, és teszem fel a kérdést, hol rontottam el? Hisz ez lenne a normális. Soha nem voltam karrierista nő, így alakult, hogy a munkámnak élek, hogy ott legalább emberek vesznek körül, és pörgés van. De ahogy kilépek, kezdődnek a magányos estéim, legjobb barátom a számítógép, és a tévé.. De nekik nem hiányoznék, ha egyszerűen eltűnnék.

Ha van valakinek bármi tanácsa, esetleg hasonló érzések kavarognak benne, szívesen olvasnám a sorait!


2011. júl. 27. 12:29
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok! Gondolkoztam én is tanfolyamokon, de az időmbe nehéz beszorítani, szinte csak hétvégén érek rá, mert minden nap túlórázom, mondván úgysincs mit tennem. De az évek alatt ez már szinte elvárás lett, és hát a munkát el kell végezni. Talán jövőre nem vállalom ennyire túl magam. A jóga is hétvégente van. Néztem még egy önismereti tréninget, szerintetek az nem hülyeség? Olyan rossz, hogy tényleg senkivel nem tudom ezeket megbeszélni. Félek, hogy ilyen tréningekre leginkább fiatalok járnak, más korosztály, más érdeklődési kör, akár más értékrend, és félek az egésztől.
2011. júl. 27. 12:56
 12/30 anonim ***** válasza:
Kérdező: ne vedd tolakodásnak meg sértésnek, de amúgy hogy nézel ki? Van valami hiányosságod, vagy durva testi hibád? Komolyan nem cinikus akarok lenni, csak érdekel.
2011. júl. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Szia! Ha van kedved beszélgetni,írj nyugodtan privit, én is hasonló helyzetben vagyok. 30N
2011. júl. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Ha gondolod szerezz egy macskát vagy valamilyen kisállatot (amit nem zavar, hogy napközben egyedül van, tehát kiskutyát pl. inkább ne). Legalább nem lenné egyedül a házban.


Vagy foglald el magad esténként, mert gondolom akkor a legrosszabb. Nézd a kedvenc műsoraidat, hallgass zenét és közben csinálj valamit. Sokan pl. kötnek vagy ilyesmi. Ehhez mondjuk nekem se sok kedvem lenne, de hirtelen nem jutott más az eszembe :) A lényeg, hogy valami lefoglaljon.


Aztán járj el jógázni mindenképpen. Legyél kedves, nyitott hátha összebarátkozol ott valakivel.

Lehet butaság, de esetleg vigyél magaddal valami alakbarát kekszet vagy valamit és kínáld körbe a körülötted lévőket pl. az öltözőben. Így felfigyelnek rád és pár szót tudtok váltani is.

Továbbá írd össze, mi érdekel és járj el ezekkel kapcsolatos eseményekre. Biztos vannak ilyen klubok vagy körök, ahová hetente elmehetsz. De az is jó, ha otthon tudsz mit csinálni, lenne valami hobbid.


Igazából szerintem vonzóbb az, ha valakinek van egy saját élete (még akkor is ha nem maradéktalanul elégedett vele), mintha görcsösen kapcsolatot akarna és csak kesereg.

Úgy értem először magadat kellene helyre tenned, hogy ne érezd kínnak ezt az életet. Érthető, hogy vágysz egy kapcsolatra, de hogy is mondjam... Szerintem a férfiak szeretik az önálló nőket, akik jól elvannak akár nélkülük is.

Persze tudom, hogy ez így nehéz.


Aztán eljárhatnál néha, hogy tudj ismerkedni. Nem tudom, van-e felétek valami randizós dolog, pl. vannak ezek a "szingliestek", ahová szingli emberek járnak és lehet beszélgetni stb. Ha nincs ilyesmi, vagy nem a te világod akkor is elmehetsz pl. múzeumba, kiállításokra. Sokan mennek egyedül, hátha valakivel tudnál beszélgetni.

2011. júl. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Nem viselkedem úgy, mint egy 70-80 éves, csak az életem úgy 7 éve egy mókuskerék, amibe belefásultam. Váltani a mai világban, és a szamárlétrát újra végigjárni nem lenne erőm, úgy érzem. Nincs olyan, ami feltöltene.. Más területen továbbtanulni szintén nem tudnék. Van félretett pénzem, jól élek, de mit ér az egész, ha nincs kivel megosztani. Egyedül is voltam már utazni, de maga volt a pokol. Az élmények csak úgy értékesek, ha nem egymagunknak szól, hanem másnak is. Gyereket is úgy szeretnék! De félek, kifutok az időből. Amúgy 32 éves vagyok.
2011. júl. 27. 12:59
 16/30 anonim ***** válasza:

Jaj, kedves!

Hát ne csinálj már úgy, mintha 80 éves néni lennél.

Elhiszem, hogy nehéz a helyzet, de annyira fiatal vagy!!!!!

Biztos csinos is, és az írásod alapján kedves és érzékeny.

Ne add már föl így!

Hogy írhatsz olyat, hogy "eltűnnék".

Ne eltűnj, hanem "feltűnj" inkább.

Mozdulj ki mindenhová, ismerkedj interneten, iratkozz be egy új suliba, tanulj nyelvet, utazz el mondjuk külföldre valahová.

Ki tudja, hol vár Rád a Nagy Ő!

Ne add fel, én drukkolok Neked!

2011. júl. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

figyelj, én azt javaslom, hogy regisztrálj valami netes társkeresőre. legalább valami felpezsdíti az életedet, heti 1-2 randi, és lehet, hogy ott lesz köztük az a férfi, aki majd később társad lehet. ne posszanj így be, a végén tényleg kifutsz az időből.


azért is jó randizni, mert kicsit feltuningolja az önbizalmad, ha látod, h bejössz egy pasinak. és legalább addig sem otthon ülsz, hanem beszélgetsz valakivel, kimozdulsz. nem kell minden férfiben a lehetséges férjet keresni, a lényeg, h lazán dumálj el velük, a többi meg majd alakul.

2011. júl. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Valaki kérdezte, hogy nézek ki. Nem vagyok egy szép nő, aki után megfordulnak a férfiak az utcán, bár ezt kitalálhattátok. Észrevettem magamon, hogy már a divat sem érdekel, ha vásárolok, többnyire a praktikus és szükséges dolgokat veszem meg, egy ideje tényleg nincs miért csinos ruhákat vegyek. Kicsit duci is vagyok, 175 magas és 80 kiló. Gondolkoztam már, hogy fogyókúrába kezdek, de lehet hogy hülyén hangzik, fogalmam nincs, hogy kell :) A munkahelyemre én készítem az ebédem, próbáltam már, hogy kevesebbet viszek, de úgy nehezen bírom ki a napot, és az volt az eredménye, hogy este hazaérkezve farkaséhes voltam. Irodai munkát végzek némi "terepmunkával", ilyenkor rengeteget sétálok, és kell az energia.
2011. júl. 27. 13:06
 19/30 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam már a netes társkereséssel, de néhány sablonos levélváltáson kívül nem történt semmi. Akik találkozót kértek, nem voltak szimpatikusak, komolytalannak tűntek.

Most ez talán visszás, amit írok, de úgy érzem, elértem valamit az életben, és ezt a partneremtől is elvárom, vagyis elvárnám, nekem ez fontos, hogy legyenek ambíciói, és a saját területén legyen sikeres ember, de minimum tudjon helyesen írni magyarul...

2011. júl. 27. 13:10
 20/30 anonim ***** válasza:

Próbálj meg kerti partit, vagy valami együtt való kiruccanást szervezni a kollégáiddal, családostól. Mond nekik, hogy barátokat is nyugodtan hozhatnak. Ha van hely, akkor nálad lenne, a rávalót meg összedobjátok.

Ha szereted a kutyákat, akkor vegyél egy hozzád illőt és járj vele sétálni, kutya iskolába stb. Így újabb és újabb barátokra tehetsz szert, bővül a kör, akikkel ki tudsz mozdulni. Aztán a környékbeli szimpatikus kutyáshoz tudsz szegődni, hogy együtt sétáltassátok a kutyákat, beszélgessetek közben, a kutyák meg 1-1 jó kis hancurral, játékkal jól lefárasszák magukat.


Próbálj okot keresni rá, hogy emberek közé menj. Meglátod egy kis idő múlva, ha nyílsz feléjük ha még párod rögtön nem is, de barátnőid, haverjaid biztosan lesznek.

25/N

2011. júl. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!