Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált anyukák! Hogyan tudtato...

Elvált anyukák! Hogyan tudtatok túljutni a váláson és hogyan álltatok talpra és kezdtetek új életet a kicsivel?

Figyelt kérdés
Apuka nem akar válni, ragaszkodik, nagyon szeret, ezt mondja, de nem megy együtt, állandó a stressz, más az elgondolásunk mindenről, eddig össze tudtuk hangolni, de mióta megszületett a kicsi egyre csak éleződnek az ellentétek és a veszekedések. Szeretem én is, de ésszerűbbnek vélem a válást. Mégis bennem a félsz, hogy mi van, ha nem jól döntök és megbánom. De együtt nem tudunk boldogok lenni, legalábbis én így nem vagyok az. Sőt már lassan 1 éve külön is élünk, de pár hónapja könyörög nekem, hogy fogadjam vissza és legyen minden a régi, de a sok számomra rossz, önző nézetén nem tud változtatni és nem is akar.
2009. jún. 3. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem a gyerek születése előtt kellett volna végiggondolni, hogy ez az ember-e akivel együtt akarod leélni az életed?

Ha válni akarsz, akkor húzz egy vonalat és válj. Ha nem, akkor fogadd vissza. Ez a se igen se nem állapot hosszútávon kicsinál mindenkit. A gyereknek se jó.

2009. jún. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen így éreztem, de iszonyú sokat változott!!! És rossz irányba. Miután összeházasodtunk kezdett megromlani minden, ő egyre másabb lett és nem is találtam már benne azt a férfit, akit szeretek. És a kicsi már útban volt, mikor mindezek felszínre kerültek és egyik napról a másikra kicserélődött.
2009. jún. 3. 22:53
 3/9 A kérdező kommentje:
És nem meggondolatlanul házasodtam, mert 10 éve már együtt vagyunk.
2009. jún. 3. 22:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
minden nap varom, hogy visszavaltozzon a parom a regi onmagara, de hiaba. Probalom elfogadni ugy ahogy van most, de nem egyszeru. En max par evet rontok el az eletembol, de gondold at, hogy neked megeri-e stresszben nevelni egy gyereket. Ha jo ideje kuloneltek, s megis ketejeid vannak a bekulessel, akkor ne tedd. Jobb a nyugalom egyedul, mint a ferjeddel vitatkozni.
2009. jún. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A tegnap 22:50-nek: szerinted mikor lehet valakinek gyereket vállalni - honnan tudhatod elöre, hogy utánna hogy alakul a kapcsolat a szülök között? Elöre nem mindig lehet tudni, hogy mit fog a másik egy vagy két év mulva csinálni, hogy fog viselkedni.
2009. jún. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha Ő nem akar változtatni a nézetein, és Te sem akarsz a magad oldaláról, így meg már nem megy, akkor mi a kérdés?


Valakinek engednie, változtatnia kell, ha együttes jövőt képzeltek el. Persze ezt könnyebb a másiktól várni. (Ha jól értettem, mindketten ezt teszitek.) Ajánlanék egy olvasmányt, már a címe is provokatív: "Szeresd önmagad és mindegy, kivel élsz!"

2009. jún. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Párterápia. Adjatok még egy esélyt!
2009. jún. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én változtattam már sok-sok minden, pedig régen működött, mégis nekem kellett változtatnom, pedig szerintem és kívülállók szerint is neki kellene változnia, mert túl önző és engem el akar nyomni. Azt mondja, hogy majd félrenevelem a kicsit, bedugom egy bölcsibe már 2 évesen és nem fogok munkát kapni sehol, mert már van egy gyerekem. Tönkre teszem így a kicsi életét és az övét is, mert szétrombolok egy családot, holott sosem voltunk egy normális család, mert bezárt minket a 4 fal közé. A családommal ne beszéljek semmit, jöhetnek meglátogatni, de ő akkor lelép és épp csak biccent feléjük. Nem lehet vele beszélgetni, mert mindig azt mondja, ha valamit mesélek neki, hogy és ez engem hol érdekel, mit csináljak vele. Mondtam azt is kössünk kompromisszumokat, de nem lehet mert nekem hülye felfogásom van. A testvéremet utálja még képes nem köszönni is neki, mikor itthon van havonta egyszer, amire szintén azt mondja, hogy mindig utálni fogja. Pedig én csak ennyit kérek, hogy tolerálja a családom és ne flegmáskodjon velük, régen szerette őket, amikor segítettek elkezdeni az életünket. Most meg kiutálja őket. A saját családja se tud semmit, mindig elüldözi őket. Szerintem ez nem normális. Ez a nagy vita köztünk. Sokszor olyanokat vág a fejemhez, mintha én egy értéktelen ember lennék, holott imádom a kicsikémet és igyekszek a legjobb anya lenni számára és boldogságban felnevelni, szeretetben. Szerintem neki is szüksége van a nagyszülőkre és a tesóimra is. Imádja őket, miért kellene akkor elzárni tőlük? Miért baj, ha beszélgetek velük és mesélek kicsit az életünkről? Szerintem ez normális, vagy nem? Nem szoktatok a szüleitekkel semmit se megbeszélni? Én szeretek tanácsot kérni, hisz olyan szépen felneveltek minket.
2009. jún. 4. 12:36
 9/9 anonim ***** válasza:

ha visszaolvasod magad, megvan a valasz

legy eros a gyerek miatt es keress magadnak olyan ferfit aki ertekel, es szereti a kicsit is

ha nem vagy boldog, akkor o sem lesz az, mikor felno

2009. jún. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!