Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "értékesebb" egy gyerek,...

Miért "értékesebb" egy gyerek, mint egy felnőtt?

Figyelt kérdés
Nem provokációnak szánom, csak furcsának találom azt, hogy miközben egy kisgyereket szinte "kötelező" aranyosnak tartani és szeretni (akkor is, ha nem családtag), felnőtt emberek egymás között rendkívül önző módon tudnak viselkedni. A gyerekben tiszteljük, hogy egyszer felnő, és a társadalom építő tagja lesz, és ezért elviseljük tőle, ha adott esetben egész nap bömböl, hisztizik, nem hagy aludni, teljesen leszívja az energiánkat stb. Közben aki éppen most "teljesértékű" felnőtt ember, és naponta rá is vagyunk utalva a munkájára (a pékektől kezdve a villamosvezetőkön át a mérnökökig), azokat a mindennapi életben - hacsak nem közeli családtagok vagy barátok, de nem ritkán még akkor is - magukra hagyjuk, átgázolunk rajtuk, bunkó módon viselkedünk velük. Egy embert kinéznek azért, ha nem akar gügyörészni egy csecsemőnek, de az sokszor senkit nem érdekel, ha pl. nyakig begipszelt ember állva kapaszkodik a buszon. Csak én nem értem ezt?
2011. júl. 23. 17:31
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy mire terjed ki? Ha agyerek fel tudná fogni mit ér a pénz, az lenne a tét. Mint ahogy az is lesz, ahogy nő, fejlődik, tanul. Vagyis mindig önző, csak az önzőség tárgya változik. (Plusz szvsz a felnőttek között sokkal több az önzetlen ember, mivel sokan megtanulják hogy az önzés rossz.)
2011. júl. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

22:22-esnek teljesen igaza van. Sok kisgyerek van a környezetemben, de egyik sem tünemény. Hisztisek, akaratosak, neveletlenek, elkényeztetettek, önzőek, sokszor agresszívak is. Egy kisbaba talán még ártatlan, de amint a gyerek megtanul járni és beszélni, már megvan benne a szoksáso emberi gonoszság, én emiatt nem tudom olyan csodálattal nézni a gyerekeket. Nagyon sokszor rosszindulatúak, igazságtalanok, amit ki nem állhatok, sem felnőttől, sem gyerektől.

Egy kiscica vagy kiskutya, nah az az ártatlan és a tiszta (lelki értelemben)! Rájuk tudok igazán tiszta szeretettel nézni, ugyanis állattól még sosem láttam rosszszándékot, vagy kirekesztést, elítélést, vagy bármi rosszat. Ők tiszták, ők szeretik az embert tisztán. Maradok is inkább náluk. :D

2011. júl. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért a macskád is felfalna egy szó nélkül ha meghalnál és nem lenne ki enni adjon neki. :D Aztán utána a következő gazdáját szeretné úgy ahogy téged, mert onnantól az adja neki a Whiskast. Én szeretem az állatokt, nekem is van egy macskám, de bennük aztán még annyi szeretet sincs, az állatok ösztönből cselekszenek. Amíg te jó vagy hozzá, ő jó hozzád. Ettől függetlenül az állatok legalább aranyosak. :D
2011. júl. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom melyiket viselem el jobban.A gyerekből lehet hogy egy szemétláda lesz majd,a felnőtt meg már az lett.Csak a felnőttek közül viselek el néhányat.

De igaz a gyerek még formálható hogy jó ember legyen belőle,lehet reménykedni,de nekem nem értékesebb.

2011. júl. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!