Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "értékesebb" egy gyerek,...

Miért "értékesebb" egy gyerek, mint egy felnőtt?

Figyelt kérdés
Nem provokációnak szánom, csak furcsának találom azt, hogy miközben egy kisgyereket szinte "kötelező" aranyosnak tartani és szeretni (akkor is, ha nem családtag), felnőtt emberek egymás között rendkívül önző módon tudnak viselkedni. A gyerekben tiszteljük, hogy egyszer felnő, és a társadalom építő tagja lesz, és ezért elviseljük tőle, ha adott esetben egész nap bömböl, hisztizik, nem hagy aludni, teljesen leszívja az energiánkat stb. Közben aki éppen most "teljesértékű" felnőtt ember, és naponta rá is vagyunk utalva a munkájára (a pékektől kezdve a villamosvezetőkön át a mérnökökig), azokat a mindennapi életben - hacsak nem közeli családtagok vagy barátok, de nem ritkán még akkor is - magukra hagyjuk, átgázolunk rajtuk, bunkó módon viselkedünk velük. Egy embert kinéznek azért, ha nem akar gügyörészni egy csecsemőnek, de az sokszor senkit nem érdekel, ha pl. nyakig begipszelt ember állva kapaszkodik a buszon. Csak én nem értem ezt?
2011. júl. 23. 17:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
47%
Ilyenek vagyunk,ilyen a magyar társadalom.
2011. júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom mert ha egy gyerekkel viselkede mindenki úgy mint egy ellenszenves felnőttel, hamar valami lelkinyomorék lenne belőle felnőttkorára. :D A felnőtt ember meg azért már elviseli, ha nem is tetszik neki. Mondjuk nem tudom, én nem szeretem a gyerekeket, elvagyok velük ha akarok (7-8 év felettiekkel), de a kisebbekre rá se mosolygok, nem hogy játszak velük meg nyünyörgessem őket meg mittudomén. Nem hiszem hogy ez kötelező dolog lenne.
2011. júl. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
A gyereket se viselik el mindig, csak a szülőket szidják. Sokan frusztráltak, fáradtak, és egy felnőttet már nem tolerálnak, viszont, ha a gyerekkel csinálják, akkor mindenki szörnynek gondolja.
2011. júl. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
68%
Azért nem teljesen. Épphogy a gyerekeseket kinézik sok helyről, még akkor is, ha nem neveletlenül üvöltve tombol, hanem csak úgy van vagy épp megszólal. Étteremben, repülőgépen, buszon... Ne hidd azt, hogy a tömegközlekedési eszközökön annyira odavannak a gyerekekeért - békávéztam kicsikkel, nem kértem senkitől hogy gügyögjenek nekik, csak hogy ne vágják őket fejbe aktatáskával vagy ne préseljék össze őket.
2011. júl. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
71%

Egy felnőtt ember eltudja dönteni,hogy mit kezd az életével. Egy kisgyerek a szüleire (gondozójára) van szorulva,mert nem képes magát ellátni. És azért ne túlozzunk, egy nyakig begipszelt ember,nem áll a buszon :). És persze egy kis 5-6 évesben látják a reményt,hogy "talán megváltja a világot",és egy 35 évesnek azért már beágyazódott bizonyos mértékig a személyisége/életvitele. Persze ezzel abszolút nem azt akarom mondani,hogy akinek már elmúlt a gyerek kora kösse fel magát.

De,hogy kicsit parasztmódon is fogalmazzak: te vagy a világ,alias a világ egy ember. Az ember sokkal jobban örül egy új játéknak,amivel új dolgokat próbálhat ki,mint egy olyannal,amivel már játszott eleget. És remélem nem értitek félre az utolsó mondatomat.

2011. júl. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
66%
ez nem csak Magyarországon van így, hanem sajnos ilyen az emberek többsége. Hogy miért? Mert el vagyunk városiasodva. Modernülve. :(
2011. júl. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%

Mert az agymosott, burokban nevelt gyerekekből lehet megélni amikor serdülőkorba érnek.


Egy péknek, nem fogsz eladni 2 havonta 100 ezerért mobiltelefont.

2011. júl. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
19%

Hát, én nem azért gügyögök egy kisgyereknek, mert "elvárják", hanem mert így akarom... vagyis, úm. ezt váltja ki belőlem. Én nem tudok egy ártatlan aranyos kisgyermeket nem szeretni. És nem ítélem el, akik nem szeretik a gyerekeket, csak nem értem őket, hogy mit lehet nem szeretni egy gyerkőcön :D

Kérdésedre válaszolva pedig: egy kisgyerekkel nem bánhatsz úgy, mint egy felnőttel. Nem ordibálhatsz rá, hiszen tényleg, ahogy egy előttem szóló is írta: lelki nyomorék válna belőle. Pszichológusok is megmondják, hogy milyen fontos egy ember életében a gyerekkor. Sokak azért lesznek gyilkosok, pedofilek, skizofrének, meg más lelki bajokkal, betegségekkel küszködők, mert testileg vagy lelkileg terrorizálták őket kiskorukban. Ezért (is) szoktak és (véleményem szerint) kell is a gyerekekkel kedvesebben, gyengédebben bánni. Bár, ha hisztiznek, meg ordítanak, azt én is nehezen tűröm, de hidd el, Kedves Kérdező, hogy vannak -akár az ismerőseim közt is- olyan kedves és szófogadó gyerekek, hogy az csuda :)

Az meg, hogy egy átlag felnőtt emberrel ordibálnak, veszekednek, talán azért van, mert egy kisgyerek sokkal ártatlanabb, jobb, mint egy felnőtt, mert a felnőtteknek van annyi tapasztalatuk, vannak olyan ravaszak, hogy TUDJÁK, hogy mit csinálnak. Amúgy meg ez sem helyes, miért nem lehet mindenkivel kedvesen (ha nem is gügyögve, de kedvesen) bánni? Legyen az felnőtt, gyerek, öreg, bárki. Lenne egy picivel több szeretet, minden jobb lenne =)

Na de ezek bonyolult filozofikus kérdések, órákig lehetne róla társalogni, de véleményem szerint ne menjünk bele mélyebb kérdésekbe ;)

2011. júl. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetértek veled. És ugyanúgy nem értem miért kell feltétel nélkül, kivétel nélkül, tisztelni és isteníteni minden öreget. Igen, amelyik megérdemli, és rendes, azt tisztelem, meg úgy általában is, akiket nem ismerek( öreg néninek átadom a helyem a buszon). De ha vén szemétnek titulálom a szomszédot, aki mindenért csesztet mindenkit és mindenkire kihívja a rendőrséget akkor már tiszteletlen vagyok, mert öregekről nem szabad így beszélni. Ugyanaz a helyzet, mint a gyerekekkel.

Engem pl az akaszt ki, hogy a tömbházunk előtt egész nap visítoznak, ordibálnak a gyerekek, szidkozódnak, pedig ilyen 5-7 éves korosztály, az nem zavar senkit. Senki nem szól rájuk, nem szól a szüleiknek. De ha nálam ugat egyet a kutya, akkor már hívják a rendörséget. Vagy ha merek húst kloffolni, vagy porszívózni, vagy mosni... pff.

2011. júl. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%
Egy felnőttel megteheted, egy gyerekkel nem is lenne fair, nem vagytok egyenlő ellenfelek, és szerintem a szülei se tolerálnák.
2011. júl. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!