Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék hatni a lányomra?

Hogyan tudnék hatni a lányomra?

Figyelt kérdés

16 éves lányom egy 20 éves ijesztő megjelenésű fiúval állított haza, hogy ez az ő barátja. Tudtuk, hogy találkozik, hébe-hóba valakivel, de ma volt először alkalmunk megismerni. A fiú tele van tetoválásokkal, lila színű a haja, nagy luk van a fülein, tele van piercinggel az arca, úgy jött be a házba, hogy azt se mondta nekünk, hogy bú, pedig a láthatáron voltunk, csak lecsapta magát a konyhában s mondta a lányomnak, hogy sör van? Férjem természetesen kiakadt, elkezdett kiabálni vele s kirakta a fiút, de most duzzog a lányom. Soha nem volt semmi probléma vele, nagyon jó jegyei vannak, építészmérnöknek készül, nem tudom elképzelni, hogy mit láthat egy ilyen link alakban. Nem is a megjelenése (azt még lenyelnénk valahogy), de ettől a modortól kiráz a hideg is, s semmi szín alatt nem vagyunk hajlandók megengedni, hogy ide betegye még egyszer a lábát. Próbáltam bemenni a lányomhoz beszélgetni vele, de nem hajlandó beengedni.

Kérdem én, ha szeretné ez a fiú a lányomat, akkor nem úgy jött volna, hogy legalább köszön amikor bejön a házba? Vagy ez a stílus, hogy "sör van?", ez mást nem háborítana fel? Jogosan tíltjuk el ettől a fiútól?


2011. júl. 16. 19:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A külsejével az ég világon semmi probléma nincsen, szóval ne erről kérdezd, hanem a stílusáról, mert az viszont felháborító..
2011. júl. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Teljesen igazatok van, ha eltiltjátok.

Duzzogni fog, és találkozni is fog a fiúval csak nem szól róla. 16 éves ez a dolga, próbálj meg nem nagyon kiakadni és bízni abban, hogy az elmúlt 16 évben rendesen nevelted.

Nem lesz semmi baja, majd előbb utóbb úgyis szakítanak és talál valaki hozzá valót.

2011. júl. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy válaszoltatok.

Nem tiltjuk semmitől a lányunk, eddig mindent elmondott magától.

Valószínű, hogy az lesz a legjobb ha hagyjuk őt is lenyugodni, megnyugszunk mi is s utána beszéljük át. Nem volt eddig egy hangos szó sem a házban, s lehet attól borult ki ő is, mondjuk én nem kiabálni akartam bemenni hozzá, hanem csak megnyugtatni s elmagyarázni a mi "kiakadásunk" okát. Köszönöm még egyszer a válaszokat.

2011. júl. 16. 19:33
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos volt,úgy gondolom minél hamarabb beszélgess el a lányoddal,persze ,hogy duzzog a kis lelkivilágába gázoltak bele, hogy kitettétek de mondom nem is cselekedhettetek volna jobban,próbáld meg mondani a lányodnak,hogy a külsőjét simán elfogadjátok de a stílusa elfogadhatatlan.Ídővel rájön,hogy igazatok van,volt. 21L
2011. júl. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Leírás alapján külsőleg bejönne nekem is a srác, de ha egy ilyet eljátszik velem, gondolkodás nélkül tarkón verném egy sörösüveggel, és én dobnám ki a lakásból.

17/L

2011. júl. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 ava87 ***** válasza:

Uhhh, kamasz koromban nekem is volt hasonló fiúm (igaz, akkor nekem is színes haj meg piercing meg minden egyéb megvolt). De amúgy jogos volt a felháborodás. Értelmes, kulturált ember nem viselkedik így, ha bemegy idegen helyre. Oké, önkifejezés meg minden, nekem ezzel a külsővel tényleg nincs bajom, láttam én már olyat, aki így nézett ki, aztán normális ember lett belőle (akár magamat is mondhatnám példának), de aki 20 évesen ilyen alpári paraszt, az valószínűleg már nem fog megnevelődni.

Különben szerintem eltiltani felesleges, a lányod úgyis magától rájön, hogy mindenhol csak égni fog a pasijával, ha így viselkedik, és dobja majd magától.

2011. júl. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Igazad van, csak az a furcsa, hogy a lányod nem ezt a példát látta és bejön neki? Sőt, nem érti miért vagy kiakadva. Akkor vele is gondok lehetnek.
2011. júl. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
5%

gratulálok, sikerült elérni, hogy titokban találkozgassanak, ahelyett, hogy a ti felügyeletek mellett a ti tudtotokkal lennének együtt...a legrosszabb volt, amit tehettetek


ráadásul, mivel tiltva van a srác így sokkal vonzóbb a lányotok számára...ha nem tiltottátok volna el, lehet hogy 2 héten belül megunta volna a srácot


nem mellesleg a csávó lehet hogy tök normális, csak a kinézete alapján elkönyveltétek, hogy nem való a gyereketekhez és rossz a modora

2011. júl. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
utolsó te mégis hány éves vagy? Nehogy már a bödön nyalja ki a micimackót? egy büdös bunkó volt a srác,normális ember kirakja az ilyet,hogy viselkedhet így? biztos egy kis tini vagy aki járatja a száját.és aki "úgy utálom a szüleimet" kérdéseket írja ki csak mert egy szülő rendesen neveli a gyerekét még nem azt jelenti hogy utálja és direkt keresztbe tesz neki
2011. júl. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

20:15:

te is valami lelkisérült fiatalkorú lehetsz, vagy csak egyszerűen látássérült?

hiszen ezen átsiklott az értelmed és a szemed:

"...Nem is a megjelenése (azt még lenyelnénk valahogy)..."


gondolom a te világodban az a normális és helyénvaló, hogy besétálunk egy idegen házába (azt hagyjuk, hogy oda udvarolunk), letesszük a seggünket a konyhájába, és megisszuk a sörét.

bár lehet, hogy ha megteheti, még utána el is böffenti, hogy helósztok ősök, ez fincsi volt, máskor is jöhetek...

2011. júl. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!