Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék hatni a lányomra?

Hogyan tudnék hatni a lányomra?

Figyelt kérdés

16 éves lányom egy 20 éves ijesztő megjelenésű fiúval állított haza, hogy ez az ő barátja. Tudtuk, hogy találkozik, hébe-hóba valakivel, de ma volt először alkalmunk megismerni. A fiú tele van tetoválásokkal, lila színű a haja, nagy luk van a fülein, tele van piercinggel az arca, úgy jött be a házba, hogy azt se mondta nekünk, hogy bú, pedig a láthatáron voltunk, csak lecsapta magát a konyhában s mondta a lányomnak, hogy sör van? Férjem természetesen kiakadt, elkezdett kiabálni vele s kirakta a fiút, de most duzzog a lányom. Soha nem volt semmi probléma vele, nagyon jó jegyei vannak, építészmérnöknek készül, nem tudom elképzelni, hogy mit láthat egy ilyen link alakban. Nem is a megjelenése (azt még lenyelnénk valahogy), de ettől a modortól kiráz a hideg is, s semmi szín alatt nem vagyunk hajlandók megengedni, hogy ide betegye még egyszer a lábát. Próbáltam bemenni a lányomhoz beszélgetni vele, de nem hajlandó beengedni.

Kérdem én, ha szeretné ez a fiú a lányomat, akkor nem úgy jött volna, hogy legalább köszön amikor bejön a házba? Vagy ez a stílus, hogy "sör van?", ez mást nem háborítana fel? Jogosan tíltjuk el ettől a fiútól?


2011. júl. 16. 19:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Rohadtul igazatokat volt. A lányod most duzzog, később megköszöni.
2011. júl. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jogos,hoy kitettétek a fiút! Idővel remélhetőleg a lányod is belátja.

17L

2011. júl. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Hm..Kérdezzék meg, mi is tetszik neki a fiúban. Ha minimum 5 megfelelő érvet mond, akkor korlátozottan engedjék meg, hogy találkozgassanak. Vagy legalább a srác próbáljon meg kicsit beilleszkedni. Hátha önökről ragad rá is valami jó modor.


19/L

2011. júl. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

A lányoddal egyidős vagyok, én is ezt tettem volna a helyedbe.


16/L

2011. júl. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos. 18/L
2011. júl. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Tiltjátok mástol?Nem lehet, hogy lázad, vagy probál bosszutállni valami sérelme miatt? Egyébként ez a "sör van?" szvla hogy így beállitani egy ismeretlenhez. ez igen. ehez pofa kell.undorito. nem bennetek van a hiba, más is kiakadt vna.

17l

2011. júl. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha az én lányomhoz jött volna egy ilyen semmirekellő még pofán is vágtam volna!
2011. júl. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljen jogos a tiltás.13/L
2011. júl. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%

Szegénykéim...A lányodat is sajnálom, titeket is, nem lehet könnyű az ilyen helyzet.

Valami gond lehet nálatok ill. köztetek az általános kommunikációval, valszeg csak te gondolod, hogy minden a helyén van - máskülönben most a duzzogás helyett szívesen beszélgetne veletek arról, hogy mi a gond.


Egyébként tök megértelek és egyet is értek veled, a problémádat érthetően leírtad, amiből az is látszik, hogy nem vagytok korlátolt elöregedett, fásult, lapos szülők.

A lányod nagyon beégett abban a szituációban, de benneteket is ért akkora ütés...

Ezért az én véleményem az -bár utólag már felesleges-, hogy kár volt erőltetned azt, hogy bemenj beszélgetni vele. Most azt kéne látnia rajtatok, hogy ti is kivagytok akadva őrá, amiért benneteket is ebbe a kellemetlen helyzetbe hozott, hiszen neki tudnia kellett volna, kifélét visz haza, a szülei házába, mekkora tuskót...Gondolom a tag amúgy sem lehet nagy ász, de erre a lányod is rá fog jönni nagyon hamar.

Szerintem hagyjátok, legyen bennetek annyi méltóság, hogy nem keresitek a kegyeit, büszkeséggel várjátok meg, amíg ő kér bocsánatot azért a tapló alakért. Ehhez mondjuk idő kell, addig is gondoljatok arra, hogy ti is meg lettetek sértve valahol. Majd beszélni fog veletek, sőt..., csak ahhoz egy-két szituációban meg kell ismernie a pasasát, és rájön, hogy az tényleg bunkó.

2011. júl. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos volt ! Remélem a lányuk is belátja.

Ilyen undorító, bunkó és pofátlan nem tudom hogy lehet valaki hogy bejön köszönés nélkül leül és "sör van?"...Ha ez velem történt volna meg, minimum a nyakánál fogva dobtam volna ki.

2011. júl. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!