Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel tudnék hatni a páromra?

Mivel tudnék hatni a páromra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! gondoltam hátha tud valaki valami okosat írni, tanácstalan vagyok a következő ügyben. A párom édesapja tőlünk 400 km-re él, ritkán találkozik vele. Igazából nem szereti a párom a papáját. Az apukája felajánlott egy lehetőséget, hogy költözzünk oda ahol ő lakik. Van neki saját jól menő vállalkozása,az albérlet felét fizetné,autót venne a páromnak h tudjon mivel járni dolgozni, nekem pedig munkahelyet intézne Ausztriában ismeretsége révén. A páromnak annyi dolga lenne h az ujonnan nyitott üzletet vezesse. Én pedig végre kimehetnék Ausztriába dolgozni, nagy álmom hogy oda költözhessek. A probléma az h a párom, hallani sem akar erről, de arrol sem h elköltözzünk a városbol, ahol most lakunk, mondván ő itt akar megélni. Viszont itt egész életünkben nyomorogni fogunk két minimálbérből. Ott pedig adott egy lehetőség, mely még egyszer nem biztos h nem lesz az életben,élni kellene vele, de lehetetlen meggyőzni. Nem mindenkinek adatik meg ilyen lehetőség egy jobb életre. Tanács?? Valakinek valami ötlete mivel vehetném rá költözzünk el?
2011. nov. 3. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Hát nem irigyellek egy ilyen ajánlatra kevesen mondanának nemet.

Legalább próbáljátok meg,kicsit összeszeditek magatokat és utána haza lehet jönni,nem kell kint megöregedni,ha mégsem tetszik annyira a párodnak.

Sorolja fel, hogy mit veszíthettek és mit nyerhettek vele,ezt mérlegeljétek!

2011. nov. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Ne kérd arra a párodat, hogy adja fel a büszkeségét, az apjával szembeni tartózkodását miattad, a pénzéhséged miatt. Nekem nem is kellene olyan férfi, aki ahelyett, hogy élné a saját életét, inkább úgy ugrál, ahogy a gazdag papája fütyül.
2011. nov. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

hihetetlen, hogy itt mindenki pénzéhes, aki nem szeretne kenyéren-vízen élni albérletben élete végéig.

én is azt mondom, hogy egy próbát mindenképp tegyetek. mondjuk nem tiszta, mennyit kéne kontaktolnia az apjával az üzleten kívül. (közös fedél?) legrosszabb esetben megszeditek magatokat, és visszaköltöztek ide.

2011. nov. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem közös fedél alatt kellene lenni a papával, hanem külön, egy héten talán egyszer kétszer ha találkozna vele. Egyébként meg nagyon rendes a papája, tök jó fej, igaz nagyon sokat dolgozik, de nem feleslegesen. A párom, pici kora óta nem sokat találkozott vele, évente egyszer. Nyilván ha két ember ilyen távol él egymástól, nem biztos hogy kijönnek. A papa szeretné rendezni a viszonyt, de a párom nem hajlando lejebb adni a makacsságából.
2011. nov. 3. 21:20
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem pénzéhességről van szó,nagyon tévedsz!! Egyszerüen csak jobb életet szeretnék,szeretném a gyeremekeimet normális rendezett körülmények között felnevelni majd, ha nem is mindent,de amit csak lehet megadni nekik majd. Nem pedig tengetni a napjainkat egy lepusztult albérletben,itt borsodban. Az ilyen hozzászólásokra nem vagyok kiváncsi.
2011. nov. 3. 21:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Önerőből is tudsz normális körülmények közé gyereket szülni, csak kicsit tovább tart. Én sem fogadnék el semmit attól, akivel egyszer nem vagyok jóba. Undorító dolog szeretet vásárolni, szerintem a férjednek van igaza. Inkább maradnék csóró. 19L
2011. nov. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondolom, a párodnak van pka arra, hogy nem akar az apjától függeni - mert itt erröl van szó, hogy az apa venne autót, fizetné a lakást, adna munkalehetöséget. De ha beleolvasol a témába ezen az oldalon is, akkor rengeteg olyan kérdést találsz, ahol utána a "gyerek" nem kap rendes fizetést, idövel neki kell fizetnie a saját dolgait ("mert azt csak indulásnak gondoltam" - mondja az apa), éjjel-nappal dolgoznia kell, és többé nem tud szabadulni a kötöttségek miatt.

Nekem legalább is gyanus lenne, hogy az apának mi ELÖNYE van ebböl, mert azért közelebb is találna megfelelö munkaeröt ilyen feltételek mellett (autó, albérlet fele, stb). Valószinüleg csak arra megy ki a dolog, hogy olcsó és töle függö rabszolgát szerezzen.


De mindentöl függetlenül ilyen helyzetben "Igazából nem szereti a párom a papáját" miért kellene elfogadnia az apától bármit is.


HA joban lenne az apjával, még akkor is meggondolnadó lenne, de igy tökéletesen igaza van a barátodnak.


Munkát lehet máshol is találni, te is el tudsz menni Ausztriába (a párod nélkül? - mert arról nincs szó a tervedben, hogy eggyütt lennétek), ehhez nem kell megalázkodni és alamizsnát elfogadni olyan valakitöl, akit nem szeret.

2011. nov. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
pka = oka
2011. nov. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert az apja és segíteni akar a gyerekének.. Szerintem ha csak hiúságból nem akarja elfogadni akkor beszéld rá, de ha van valami komoly oka azt meg lehet érteni.
2011. nov. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!