Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem engedi egy barátnőm, hogy...

Nem engedi egy barátnőm, hogy az elrákosodott méhét kivegyék, pedig már négy gyereke van. Így viszont bármikor rosszabbra fordulhat az állapota. Mivel tudnék hatni rá?

Figyelt kérdés
40 elmúlt, elég sok szervi baja van a fentin kívül is. Arra hivatkozik, hogy ő még szeretne gyereket (a fizikai és anyagi állapotát tekintve nem tartom jó ötletnek), ezért nem engedi, hogy megműtsék. Gyakorlatilag életmentő műtét lenne, mert így csak a jó isten tudja, mikor kezd áttétes lenni és...
2011. máj. 22. 16:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
javasold neki, h jobbat tesz a családjának, ha nem vállal 5. gyereket, hanem az egészségét félti inkább és nem hagyja árván a már megszületett gyerekeket...
2011. máj. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem az lehet, hogy hatna, hogyha megkérnéd, hogy a gyerekeiért tegye meg, hogy vállalja a műtétet, mert semmihez sem tudnának kezdeni nélküle és ne hagyja őket egyedül. Esetleg érted, a barátaiért... Meg különben is rákos méhhel szerintem már nem is lehetséges, hogy újabb gyereke legyen, ezt is elmondhatod neki...
2011. máj. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Azert mrert kiveteti, meg sajnos nem biztos hogy a halaltol is megmenekul. Baratnomnek nem sikerult. A mutet utan, 22 honapra elhunyt.
2011. máj. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha életmentő a műtét akkor kifogják szedni. Gyereke van, akadály nincs.
2011. máj. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ki van még rá hatással ebben a döntésben?

Nem jár esetleg ilyen ezóizés távgyógyítós természetgyógyász svindlerhez? Azok szoktak ilyen hatással lenni emberekre csak azért hogy az ő 'kezelésükre' járjon és hordja oda a pénzét.


Szélsőséges esetben akár nem beszámíthatónak is lehet nyilvánitatni, de ez közvetlen hozzátartozó feladata, ebben te csak segédkezni tudsz.

Elötte alapos mérlegelés és egyeztetés szükséges az orvossal, elképzelhető hogy valójában a mütéttől fél, ha azt megbolygatják akár jóval hamarabb lefolyású is lehet a kór minta nem nyúlnának hozzá, bár ha 'csak' ott van akkor valóban csak és kizárólag a mütét a helyes döntés.

2011. máj. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Mégis nagyobb esélye lehet, ha kiveszik, hogy a 4 gyereknek anyjuk marad, mintha nem veteti ki akkor tuti hogy nem lesz anyukájuk.

Egyáltalán így még tudna gyereket szülni ? Az orvos talán csak eltudná neki magyarázni a jobbik megoldást nem ?

Ő most nem tud épésszel dönteni tuti, ő van benne, és kapálódzik. Valakinek erősnek kell lennie vele szemben, de óvtosan ugyanakkor. Próbáljátok a gyerekeket az előtérbe helyezni, hogy hiába akar mégegyet, ha utána ő elmegy. Miért akarna úgy gyereket, hogy úgysem lehet az anyukája sokáig ? A gyerekekre az új babára gondoljon, ezt próbáljátok neki mondani, és értsétek meg, mondjátok is neki, hogy hogy érez ezügyben, de mégis a realitást hozzátok előtérbe. Érezze azért az együttérzést, megértést.

2011. máj. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen értem én ezt. Ha már van 4 gyereke, és szeretne egy 5.-et is, azt szeretné hogy 5 gyerek legyen félárva?

Valamint írták fentebb hogy ha kiveteti nem biztos akkor sem hogy megússza. Igen ám, de ha meg nem veteti ki, akkor esélye sincs hogy meggyógyuljon.

Elég abnormálisan gondolkodik a barátnő.

2011. máj. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az orvossal kellene konzultálni. Nem neked, hanem a férjének.

Szerintem ha valóban nem lehet gyereke a rák miatt és az orvos ezt elmondja neki, akkor neki hinni fog és megcsinálja a műtétet.

2011. máj. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
HA egy ember nem akar kés alá feküdni, akkor azt nem lehet erőltetni. Más kérdés, hogy ez lenne a helyes.
2011. máj. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem a beavatkozástól fél, elég gyakorlott szegény műtétek terén, többet varrták már, mint egy báli ruhát. Sőt, simán hazament nyílt hasi műtét másnapján, majd 10 nap múlva kisollóval kibányászta a varratait.


Ami csavar és durva a történetben, hogy nincs férje, már nagyon régen elváltak. Jelenleg stabil kapcsolata sincs, tehát még az is kétes, hogy ha gyereket szeretne, akkor az kitől lesz majd. Az ő elképzelése szerint ha majd rátalál a nagy szerelem, akkor szeretne szülni neki.


Amúgy nagyon munkamániás, felfogni se tudom, hogy fizikailag hogy képes napi 18-20 órát dolgozni a saját vállalkozásában, heti hét nap. Mondjuk szerintem (szigorúan magánvélemény, nem vagyok orvos) ez is nagyban hozzájárult az egészsége drasztikus hanyatlásához.

Már a veséjével is komoly problémák voltak és fene tudja mivel műtötték még.

2011. máj. 22. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!