Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednétek? (Kérdésed túl...

Elengednétek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

A szüleim nem akarnak elengedni barátokkal pestre (busszal). Állandóan azt hajtogatják, hogy milyen veszélyes stb. Szerintetek ez rendjén van? Alig engednek valamerre, pedig nem tartom magamat megbízhatatlannak.

14/L


2011. júl. 14. 20:31
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
Azért más az aki Pesten lakik és más aki nem ismeri a várost. Légy nyugodt pár év múlva biztos el fognak engedni, meg gondolom a nagy távolság miatt sem engednek. Engem 14 évesen már engedtek, de én csak 20km-re laktam pesttől. Másrészt fényes nappal is eshet bajod, belém is kötöttek már nappal úgy, hogy semmit nem csináltam csak álltam a zebránál! :S Attól pedig, hogy ez nem New York és nem mindenkinek van rossz tapasztalata, másoknak igen is van és bármi megeshet..
2011. júl. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Nem engednélek el. Nekem is ennyi éves a fiam, és kb ilyen messze lakunk. Szerencsére ő a háta közepére se kívánja Pestet, de ha menne se engedném. Fogalmad sincs milyen alakokba lehet ott botlani bárhol. Nőlj még egy kicsit, aztán mehetsz.
2011. júl. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Anyám, azért durva ez a Budapesttől való félelem...


Még mindig nem egy Borsod megye ez, hogy ennyire be legyetek tojva. Plusz Bp-n kívül még mindig többen élnek, szóval matematikailag is nagyobb az esélye, hogy több idióta mászkál szabadlábon Budapesten kívül...

2011. júl. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Ja, csak ott gyűlik a krémje.
2011. júl. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Nem Borsod megye, tény, de Budapeset nagy város, ahonnan eltűnt egy francia lány még pár évvel ezelőtt. Budapesten lőttek szét egy nőt pár hónapja. Budapesten késeltek meg több embert. Csak be kell kapcsolni a tv-t, s csak árad belőle a sok rossz dolog, s nem csodálkoznék, hogy a legtöbbet nem is hozzák nyilvánosságra. Több ismerősömtől hallottam, hogy a pestiek elvannak magukkal, beképzelt népség, hiszen mégis csak a fővárosba élnek. Nem törődnek mással, ha össze esel az utcán, max a tv-be leszel. Jó, persze vannak kivételek, de azért nem sok kivétel van. S bár tudom, hogy nem Borsod megye, de ott is vannak olyan utcák, s ott is vannak olyan emberek, akik belétek köthetnek.
2011. júl. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Istenem, mindenki hogy be van sz*rva....

Akik nyolcadik után Bp-n tanulnak, hazajárók, vagy koleszosok, azokkal is csak rossz dolgok történtek, ugye??

Nem hiszem... Ennyire azért nem kellene pánikolni, főleg, ha nappal mennek plázázni.

2011. júl. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
18.01 ez egy Pest ellenes kampány! BArátnőm elájult a villamos megállóba, ketten rögtön felszedték és haza is kísérték. Én rosszullettem a villamoson, oda is hánytam, mert nem bírtam ki a következő megállóig senki nem undorkodott két lány odajött hozzám, adtak vizet, zsepit, felajánlották h hazakísérnek. Viszont az a barátnőm aki elájult az ugyanaz akit zaklattak a villamoson. Ilyenek is meg olyanok is az emberek Pesten. De egy Pesten járatlan fiatal lányt nem engednék fel.Az iskola más, vki már mondta h akkor társaiddal korodbeliekkel van tele minden.
2011. júl. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

21:34 vagyok

Mint írtam, itt születtem, itt élek, a családom is itt él, a gyerekeim is. Nem az a kérdés, hogy Budapesten milyenek az emberek, hogy jók-e vagy rosszak. Nem az a kérdés, hogy Budapest önmagában egy horrorfilm, vagy pedig egy tündér mese.

Hanem az a kérdés, hogy 14 évesen - csak úgy, - milyen céllal jönnél fel, milyen céllal jönnének a barátaid, egyáltalán, mit akartok itt csinálni?

1. aki iskolába jár, az a vonatról, buszról megy (leginkább a társaival) egyenesen az iskolába. Iskola után - lehetőleg - haza.

2. aki iskolával jön fel, csoportosan, az múzeumba, vagy a parlamentbe, határozott céllal, megnézni kiállítást, épületet, tájékozódni képes felnőttel, és hazamenni.

3. aki rokonhoz, ismerőshöz jön, az is céllal, határozottan tudja, hogy hova, kihez.

4. ellenben aki a barátaival akar "felruccanni" - az mihez kezd? Keres egy szórakozóhelyet, ahol inni, vagy táncolni lehet? Mást nem igen tud csinálni. Nem gondolom, hogy színház vagy mozi szóba jönne egy "felruccanás"-kor.

Ezzel, a "céltalansággal" van a gond. Ez nagyobb veszélyt hordoz magában, mint a villamoson a zsebes, vagy az eltévedés. Miért? Mert egy baráti társaság elsősorban szórakozni akar. Mi lehet néhány órában a szórakozás? Felnőttek nélkül? Szeszes ital, amit a tiniknek szánt szórakozóhelyeken olcsóbban adnak, de attól még szeszes ital marad. Tömeg, ahol az egyén nem számít, csak a bevétel, a pénz. Ennek drámai vége is lehet. Mint a három lány tragédiája az azóta bezárt West Balkán-ban. [link]


Tehát, ismétlem. a céltalanság az a kimondott ok, amiért nem engednélek el.

62/F

2011. júl. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!