Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednétek? (Kérdésed túl...

Elengednétek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

A szüleim nem akarnak elengedni barátokkal pestre (busszal). Állandóan azt hajtogatják, hogy milyen veszélyes stb. Szerintetek ez rendjén van? Alig engednek valamerre, pedig nem tartom magamat megbízhatatlannak.

14/L


2011. júl. 14. 20:31
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
nem kis gyerekek, de még azok vagytok. Metróban,villamosban,buszban az esti órákban rengeteg a késelés és ha nem ismeritek Pestet, nem kéne a nyóckerben találni magatokat. Egy aluljáróban raboltak ki, este 8 után már látni sötétebb csoportokat, könnyű célpontok vagytok
2011. júl. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

De hogy mernétek elengedni, akik igen, ha bári baja lesz, még ellenetek indulna eljárás! Jó nyilván nem lenne baja, de akkor is. Ez csak az h érzelmi féltés, hanem felelősség kérdése is. Meg pl az is milyen már h tele a diszkó 15 évesekkel, bár ez más téma, a kérdező csak plázázni akar.

Kérdező: nincs közelebb pláza?

2011. júl. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A válaszom: Nem engednélek el !

Egy 14 éves lány még tapasztalan ahhoz, hogy felmérje, mikor, miért és hogyan zajlanak körülötte az események, - még a saját környezetben is szükséges, hogy körültekintő legyen!

Egy 14 éves lány még kellő fizikai erő esetén is könnyen prédává válhat - akár a saját településén is, ha elfelejti ő, vagy a szülei, hogy ő egy kiskorú, akinek még helyben sincs keresnivalója, pl. éjszaka az utcán.

Hallottál-e Horák Nöri esetéről? Ő is 14 éves volt.

Hajnali 3-kor indult haza a művelődési házból, ami a szülei lakásától néhány száz méterre volt. Soha nem ért haza.

Ez nem ijesztgetés. A szüleid neked a javadat akarják, és azt, hogy később meg tudjad állni a helyed az életben.


Én Budapesten élek. Nekem megszokott ez a település, itt nőttem fel. Sokat változott a város az elmúlt évtizedekben. A külső csillogás és a messziről látható fények a messziről jött számára érdekesek, ám megtévesztőek. Felnőttekkel, ha találkozom, akik vidékről jönnek fel, mind azt mondják, számukra idegen ez a környezet, nehezen szokják meg, és ebből a forgatagból igyekeznek haza menni.

Egy hozzászóló írja, hogy ő naponta feljárt suliba - ez nem ugyanaz, mint egy baráti társasággal "felruccanni". Miért? Mert az iskola kezdésre való utazáskor hasonló korúak, megszokott arcok között utaznak. Visszafelé ugyanígy.

Ám mi célja lenne a "csak úgy" felruccanásnak? Mi lenne a célotok?


Továbbra is az a meglátásom, hogy NEM engednélek el !


62/F

2011. júl. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

bocs, de akkor a BP-en lakó 14 éves lányokat se engedjék ki az utcára mert mekkora para?


jó persze, én itt élek születésemtől fogva, nekem ez a természetes. még volt, h így is eltévedtem, mikor először jártam a belvárosban egyedül és sötét volt. persze, 10 éve még más helyzetek voltak itt, mint most, de idővel meg kell tanulnia egyedül is közlekedni akár ismeretlen helyeken, és meg kell tanulnia kezelni a húzósabb helyzeteket.


mondjuk tény, h 14 évesen még fiatal hozzá. talán 2-3 év múlva már nem lesz ilyen nagy a szülői szigor.

2011. júl. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
No igen. Engem 16 évesen a 4-6 villamoson (az a legforgalmasabb és nem gáz környéken jártunk vele, hanem a 6. kerületben) próbáltak kizsebelni, pontosabban kipakolni a táskám. Úgy, hogy úszásról mentem vissza a suliba az osztályommal fényes nappal! Szerencsém volt, mert az úszócuccomba nyúlt bele az illető, de ez akkor sem jó mulatság. De láttam már nem egy utcai verekedést, és több késelésről hallottam, amiket fényes nappal követtek el a belvárosban, sokszor ok nélkül. A barátaid sem tudnak mit tenni, ha az aluljáróban valaki csak úgy szórakozásból megszúr.
2011. júl. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat:) megértettem, eddig is ezt mondták a szüleim, akkor is megértettem, de rossz érzés amikor nem engednek valahova :(
2011. júl. 14. 22:38
 27/38 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, majd 2 év múlva! Addig szervezzetek közelebbi programot!

Amúgy én is hadd meséljek rémsztorit, szintén 4-6-os, barátnőm mesélte, h múltkor egy hapsi beszorította egy sarokba és elkezdte zaklatni meg a fülébe lihegni, sokan látták, senki nem segített neki, sikított és megrúgta az illetőt, de ő már 22 éves, egy 14 éves tapasztalatlan lány nagyon megijedhet ilyen helyzetben és ha meg is ússza a kalandot esetleg örökre rossz élmény marad.

2011. júl. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Szerintem meg túlreagáljátok. Én 100 km-re lakom bptől, és 14 évesen lettem ott kollégista, se anyu se senki, és 9-ig mindennap kint lehettem. És lám nem történt semmi....
2011. júl. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

na jó azért Pest nem New York kedves válaszolók :D

én itt élek több éve és soha semmi atrocitásom nem volt :D

persze vannak szabályok amiket nem árt betartani

pl ha lehet aluljárót csak akkor használni ha tényleg szükséges, ha lehet este 8-9 körültől kerülni a 8/9 kerületet és nem egyedül lófrálni az éjszakai buszon, de ezek olyan dolgok amiket egy épeszű lány/nő felfog magától is, az ilyen veszélyhelyzetek nem korfüggők, egy 26+ éves nőt is ugyanúgy meg tudnak késelni vagy lerángatni a buszról ha egyedül mászkál és sajnos nem hiszem hogy sokkal többet tud magáért tenni mint egy 17-18 éves.az ilyen helyzeteket megelőzni kell.Illetve persze azok akik prédát keresnek előszeretettel kinézik magunknak az egyedül mászkáló "csinosnak" mondott lánykákat .


én is azt mondom hogy várj még 2 évecskét addig max. idősebb fiútesóval vagy fiatal felnőtt haverral gyere fel de utána szerintem nem gáz nagyobb társasággal felruccanni.

2011. júl. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
new yorkban utcai lövöldözések vannak:D
2011. júl. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!