Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék a csuklómra pici...

Szeretnék a csuklómra pici tetkót, de anyám vallásos, és nem engedi. Teendőm?

Figyelt kérdés

17l vagyok, februárkörürre tervezem a tetkót (akkor leszek 18, és talán még 'szülinapi ajándékként' kockáztatnám meg, de ha ellenzi, akkor zsebpénzből csináltatnám meg).

Mivel vallásos, mondta, hogy benne van a Bibliában, hogy bűn, stb, stb (nem ellenzem a vallást, de miért ne tetováltathatnék magamra valamit?)


2011. júl. 14. 10:59
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
75%

TETOVÁLÁST SZERETNE. Eldöntötte. Nem lebeszélést kért.


Ti ne csináltassatok, ha nem tetszik.


Szerintem várj, míg 18 leszel. Bár akármikor csináltatod meg, úgysem tud anyukád mit csinálni.

2011. júl. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
Jah, anyukádat meg kérd meg, hogy mutassa meg, hogy a Bibliában hol található a tetkó ellenesség. Ha megtalálja, hajts fejet az akarata előtt ;)
2011. júl. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
A zsebpenzedbol megcsináltathatod, a te tested. De! Gondold meg jól a dolgokat! Később még megbánhatod!
2011. júl. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
anyukádnak nem hiszem, hogy beleszólása lenne, de vigyázz! mert később az állásinterjúkon, munkahelyeken nagyon megfigyelik a tetkókat. Én a helyedben, ha nagyon akarnám azt a tetkót, kevésbé látható helyre raknám
2011. júl. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Mit mond a Biblia a tetoválásról és a piercingről?

“Ne vagdaljátok be testeteket halottért, és ne végezzetek magatokon tetoválást. Én vagyok az ÚR!” (3 Mózes 19:28)


...


Az Újszövetségben nincs róla szó, hogy egy hívőnek legyen vagy ne legyen tetoválása.

2011. júl. 14. 11:16
 16/34 anonim ***** válasza:

Itt mindenkinek az anyja vallásos én nem engedi a tetkót meg a szexet sem házasság előtt.

Én csuklóra nem csináltatnék, vállra sem mert az egy lánynak szerintem csúnya.

Szerintem várj még vele, lehet hogy pár év múlva megbánnád.

2011. júl. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

A vallás mióta zárja ki a tetoválást? Nézz meg néhány tetoválós műsort, hányan és hányan készíttetnek vallási szimbólummal tarkított feliratot akár, egy-egy családtag, vagy esemény emlékére.

Egyébként a fentieknek igaza van, csuklóra nem szerencsés tetováltatni, később érhetnek belőle kellemetlen helyzetek. Olyan helyre csináltatnék a helyedben, amit adott esetben el tudsz takarni akár nyáron is. Ezt csak azért tettem hozzá, mert nyilván a csuklót is takarhatod, csak 40 fokban elég kellemetlen hosszú ujjú ingben rohangálni. :D Nekem a vállvonalamon van, ezt egy sima póló is szépen kitakarja, és akkor mutogatom, amikor akarom. Másrészt, kicsi az esélye, hogy megunom, mert csak tükörből látom egyben. Ugyan nincs meg csak néhány hónapja, de még a mai napig rácsodálkozom, milyen szép. :)

22L

2011. júl. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Persze csináltathat, de vallástól függetlenül baromság. Pézbe kerül,fájdalmat okoz, és örökre szól. Ha meg a csuklód belső részébe akarsz, hogy ne lássák akkor minek? Úgy baromság ahogy van, már nem tzudnak mit kitalálni.
2011. júl. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Köszi, legalább már ezt is tudom. Hm...akkor passzolom, mivel tudnád meggyőzni, de tény, hogy ha tudtán kívül megcsináltatod utána már nem tud semmit tenni. Az már más kérdés, hogy mennyire heves a vérmérséklete. Az én anyám tuti kihajított volna itthonról, ha a háta mögött csináltatok ilyet. Viszont Te ismered anyukád, Neked kell tudni mi lesz rá a reakció.
2011. júl. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Minek? Nem szeretnék belemenni, de volt egy elég 'húzós' időszakom, amikor nagyon padlón voltam. Kétszer majdnem megöltem magam (ebből egyszer kórház lett a vége). Lényegében a zene segített kimászni a gödörből, és már jobban vagyok. Ezért szeretnék egy basszuskulcsot és egy violinkulcsot 'összefordítva' a csuklóm belső részére tetováltatni.
2011. júl. 14. 11:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!