Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apukámnak azt mondtam,...

Az apukámnak azt mondtam, hogy én nem vagyok valami vallásos és erre teljesen kiakadt. Most akkor olyan rossz dolgot mondtam?

Figyelt kérdés

Arról beszélgettünk, hogy megyünk e a templomba és mondtam, hogy én nem megyek. Megkérdezte, hogy miért és én mondtam, hogy nem vagyok valami vallásos. Erre meg eléggé kiakadt és elkezdett beszélni nekem, hogy hát de voltam elsőáldozó meg, hogy tudom mit fogadtam meg elsőáldozós koromban? Aztán meg mondta, hogy itt az ideje templomba járni (vagyis ilyen ünnepnapokon).


Nem értem, most annyira rossz dolgot mondtam? Tehetek róla, hogy nem hiszek annyira ezekben a dolgokban?

15/L


2011. ápr. 23. 18:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Menjél el velük a templomba, ùgy sem talàlsz ilyenkor mit csinàlni és akkor elnézi neked ezt a beszólàsodat.
2011. ápr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Én sem hiszek.Nem baj,hogy te sem és sok millión,ez teljesen természetes,ne aggódj!
2011. ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

Ha nem vagy vallásos, ne menj el a templomba. Számomra egyébként is nagyon fura, hogy sokan csak ünnepnapokon hívők...


Az elsőnek üzenem, ha vallásos vagy, próbáld ki, hogy egy napig NEM hiszel istenben! Ha tetszik a dolog, akkor ajánlgasd a saját meggyőződésedet a nem hívőknek.

2011. ápr. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk kénytelen vagyok elmenni a templomba.

Most olyan furcsán és szarul érzem magam. Apám úgy reagált mintha azt mondtam volna neki pl. hogy haljál éhen vagy nem is tudom..

2011. ápr. 23. 18:42
 5/16 anonim ***** válasza:
60%
Annak úgy nem sok értelme van, ha csak ünnepnapokon meg elsőáldozáskor/bérmálkozáskor vagytok hívők, nem tudom, mijen jogon akadt ki apukád. Még ha rendesen gyakorolná a vallását, megérteném, hogy kiakadt, bár akkor se tudom, minek kell erőltetni, ez magándolog.
2011. ápr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hát apám többször jár templomba, olyan kéthetente elmegy egy vasárnapi misére.

Csak ünnepnapokon mindig megkérdezi tőlünk, hogy megyünk e.

Anya néha megy de tesóm és én nem szoktunk.

2011. ápr. 23. 18:46
 7/16 Kései Sirató ***** válasza:
18%

Menjetek csak el ti is. Ha esküvőről lenne szó, akkor sem akarnál templomit?

Ott csak jó dolgokat hallasz, meglátod.

2011. ápr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
4%

Én sem járok templomba, a miséket nem annyira szeretem, de megnéztem tegnap éjjel a Rómából közvetített misét, amit a pápa tartott. Nagyon szép volt, a kivilágított colosseum előtt tartották. Bárcsak ott lehettem volna.


Általában akkor megyek templomban, ha nagyon szomorú vagyok, mert szar a sorsom épp, a templom megnyugvást ad.


Ha most elmész ha másért nem nézd meg egy jelenséget a templomban, közvetlenül az oltár előtt a kupola alatt lehet érezni, szent-györgy vonalnak nevezik, egy energia mező, ha lazán hagyod az újjaidat és figyelsz az újhegyeidre érezni fogod a földből feljövő energiát, ami feltölt. Próbáld ki.:)

2011. ápr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mond meg neki, hogy a hitet nem lehet erőltetni, mert az nem a fejből jön, hanem a szívből. Esélytelen próbálkozás lenne a részéről bemagyarázni, hogy az jó dolog. Divatból hülyeségnek tartom a templomba járást. Én éjféli misén voltam utoljára, de akkor is csak a templom előtt, és a csajokat stíreltük a haverokkal. De ha belegondolsz abba, hogy mi mindent tesz meg érted az apád, akkor ezt az apróságot te is megtehetnéd az ő kedvéért.
2011. ápr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha apukád vallásosan nevelt volna, akkor valószínűleg egyértelmű lenne, hogy te is mész. Szóval ne rád legyen dühös, hanem magára, hogy nem sikerült a saját értékrendjét átadnia. Tett ő valamit azért, hogy te vallásos legyél? Mármint hogy te is annyira az legyél, mint ő? Mert ha nem, akkor nem értem, min húzza fel magát.

De még úgy is, hát végülis 15 évesen az embernek már lehet saját meggyőződése, a szülőnek meg el kéne fogadnia, hogy a gyereke egy gondolkodó lény, és vannak dolgok, amiket másként gondol.

2011. ápr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!