Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha lenne egy céged, felvennéd...

Ha lenne egy céged, felvennéd a családtagjaidat alkalmazottnak?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért?


Ha nem, miért nem?


2011. júl. 11. 15:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
62%
Alkalmazottnak nem, csakis társnak. Ha az Ő pénze is benne van, neki is fontos a cég, és még ért is hozzá, akkor lehet róla szó. De akkor sem akárkit, csak olyat, akivel jól kijövök, egyenrangú velem, meg tudjuk beszélni a dolgokat. Tehát se szülő, se gyerek nem jó. Párom, unokatesó stb. az igen. Az elképzelhető.
2011. júl. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%
Rokont inkább, de csak abban az esetben ha 1, a legalkalmasabb ember a munkára, 2, meg tudja érteni azt, hogy ő is csak egy dolgozó a sok közül, nem pedig a rokonom.
2011. júl. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
52%
ha ismerem annyira h különbséget tud tenni munkakapcsolat és személyes kapcsolat között akkor igen(bár ez elég ritka és a vége mindig az h nem működik) szoval föleg nem. én olyan vagyok h ha orditozok valakivel mert elszurt valamit ledorgálom vagy éppen engem szidnak le valamiért akkor tudom h az a munkám miatt van és 2 perc után tudok vele beszélni bármiről vagy leülni egy családi ebédhez minden harag nélkül mer tszét tudom választani h mi az ami személyes támadás és mi az ami szakma. ha ezt ő is meg tudja tenni akkor semmi probléma nem lesz ha nem akkor nem fog működni. és általába nem működik valami jol
2011. júl. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki igen, és van, akit nem.
2011. júl. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
34%
*akit
2011. júl. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
63%

Tapasztalatból mondom!!HOGY SEMMI ESETREM SEM!Ez nem erről szól,az üzlet az üzlet!Könnyen bele szólhatnak az érzelmek ami a kapcsolatnak és a cégnek sem tenne jót!

Biztos hogy nem!

2011. júl. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
77%

Aki emberileg (értsd nem él vissza a helyzettel) és szakmailag is megfelel a cégben, azt természetesen igen. Van is egy kis cégem és benne alkalmazott egy közeli családtagom. Sosem volt még emiatt vitánk, pontosan végzi a feladatokat, sőt, sokkal jobban figyeli, hogy mit, hol lehetne még fejleszteni, javítani.

De lenne jópár olyan rokonunk, barátunk, akit pl. még ingyen sem engednék a vállalkozásunk közelébe.

2011. júl. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
53%
Hát! Nem biztos! A tesómat ismerve minden alkalmat megragadna, hogy visszaéljen a helyzettel. Folyton elkéretőzne. Szüleim megbízható, dolgos emberek, de anyukám az a fajta, aki szar.k mások véleményére, nincs megfelelési kényszere, ami pl. nem feltétlenül tenne jót az üzletnek. Mint emberi tulajdonságát, egyébként ezt szeretem benne, de az üzletben másak a szabályok. Valószínüleg, nem alkalmaznám a családtagjaimat. Max., ha olyan jellegű lenne az üzlet, hogy nagy kárt nem tehetnének benne!
2011. júl. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
55%

Ezen már Én is gondolkodtam,mert szeretnék vállakozást csinálni.

Vannak előnyei meg hátrányai is,de inkább úgy vagyok vele,hogy igen mert mégis másabb ha érti amit mondok és megcsinálja nem pedig vadidegennek fedezerm a megélhetését.

2011. júl. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
35%

nagynénémnél melózik az unokaöccse. hát amit az a csávó csinál az minden, csak nem munka.

de a nagynéném meg olyan vajszívű, h nem rúgja ki, inkább nyalja a popóját 1000rel. a srácnak még soha nem volt más melóhelye azon a bolton kívül. folyton késik, van, hogy nem megy be, lopkod a kasszából.


ha ezt nézem, akkor tuti nem melóznék együtt családtaggal.

2011. júl. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!