Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet családtagjaidat...

Hogy lehet családtagjaidat leszoktatni időnként a lustaságról?

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Időnként hadd lustuljanak!
2010. febr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Nekem még nem sikerült,ugyhogy én is kíváncsian várom a válaszokat :D Bár szerintem sehogy:S
2010. febr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem vegyél kutyát ha valakit nevelni akarsz, egy másik embert ne neveljél, hacsak nem a gyereked. Egy felnőtt ember akkor változik amikor ő akar, nem parancsszóra.
2010. febr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
A barátnőm délután ki szokta jelenteni: ma még nem is voltunk kinn! És elcipeli a családot (apa, 1-5 gyerek, vendég-én) - autóval, a kastélyhoz - futni.
2010. febr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%

Nem kell kiszolgalni teljesen, ha szuksege van barmire otthon akkor o maga csinalja meg.

Beszelni vele kemenyen, es megmondani neki, hogy lusta, es ne hagyja el magat, hanem kezdjen magaval valamit, mert ez igy nagyon ego!

Venni neki egy kutyat amit kenytelen levinni setalni tobbszor is egy nap (ha nem kertes a haz)

Beiratni sportra, legalabb heti 2-3 edzesre (atletika, uszas...)

Dolgozzon meg tobbet, gyujtse a penzet hasznos dologra.

Kirol van szo es mennyi idos?

2010. febr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Viszonylagos dolog a semmittevés. Lustaságnak akkor venném, ha mindig, egész nap ez jellemző rá.

De! Látom, hogy a nagylányom milyen keményen és mennyit tanul (érettségi előtt áll), ezért elnézem, hogy csak ritkán segít a háztartásban.


Velem is előfordul, hogy szinte úgy érzem, kilúgoztak a munkahelyen, otthon csak nézek ki a fejemből. Tehát ténylegesen nem csinálok semmit. De! Bepótolom másnap, vagy később.


Képtelenség mindig azonos -magas szinten- dolgozni. Kellenek a szünetek, a lazítás, hogy újra nekidurálhassuk magunkat. Ez pedig a család valamennyi tagjára érvényes. Ha mindig "lazít" valaki, akkor persze egész más a tényállás:)

2010. febr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Páromról és lányomról(16) van szó.Ők mindig lazulnak otthon,nem csak néha.Én csak azt szeretném,ha heti-2 hetente egyszer segítenének,szoptatom a kisebbet,nem bírom egyedül.Kutya van 3,nagy családi házban lakunk.Vannak dolgok,amihez férfi kell,de a lányom még nála is lustább.
2010. febr. 24. 12:55
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nehéz kérdés: nálunk is hasonló volt a szitu, az Apám szeretett lustálkodni. Anyám megkérte erre-arra a feladatra, Ő megcsinálta úgy, ahogy tudta - még ha nem is volt tökéletes -, és Anyám mindig megdícsérte ezután. Lehet, hogy gyerekes, de még mindig jobb, minthogy azért szekálni, hogy nem jól végezte el a munkát. A lényeg, hogy így megtanult házimunkát végezni velünk együtt.
2010. febr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
korbáccsal
2010. febr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A lányod te nevelted akkor most mi a bajod vele?
2010. febr. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!