Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha lenne egy céged, felvennéd...

Ha lenne egy céged, felvennéd a családtagjaidat alkalmazottnak?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért?


Ha nem, miért nem?


2011. júl. 11. 15:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Van, akit igen, mert úgy gondolom, alkalmas lenne. De van olyan ember, aki szerintem többet ártana, inkább őt ezért nem. Csak azért, mert családtag, nem vennék fel senkit, ez nem erről szól.
2011. júl. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha értenének ahhoz, amivel a cég foglalkozik és nincs munkájuk.
2011. júl. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
Hát pl. lenne egy ruhaboltom, biztos felvenném anyut segíteni az eladásban, vagy ilyesmire, tehát, amiben jó. Bár biztos vitatkoznánk is.
2011. júl. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
61%
Nem! Abból előbb utóbb veszekedés lenne..
2011. júl. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Szerintem ha családtag lenne alkalmazott, akkor több "kiváltságot" követel magának, ami végülis természetes. Mellesleg, ha lenne nem családtag alkalmazottad is, akkor az megmérgezheti a munkahelyi légkört. Szóval, én a nemre szavazok. Persze van olyan, akinél beválik, láttam is rá példákat. De sajons több olyat láttam, ahol egy család nem tudott ilyen formában együttműködni.
2011. júl. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%
Nem, talán még barátot sem, mert nem szeretem a személyeskedést szakmai kérdésekben, és családtag esetében ez 100% elkerülhetetlen.
2011. júl. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Ha alkalmas lenne akkor igen.

De ő is ugyanolyan lenne a cégen belül, mint a többi alkalmazott.

2011. júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

Nem.

Nagyon kényes helyzeteteket okozna, és később harag lenne a vége.

Pl. egy családtagnak/barátnak gáz azt mondani, hogy "nem kapsz most szabit", vagy "légyszi legközelebb ne 20 percig bagózz"...

2011. júl. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
41%

Én igen, fel. Elsőként őket. (Ahogy minden más helyen is így működik)

A fentebb említett problémákat meg is lehet beszélni az illető baráttal, családtaggal.

2011. júl. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 napietus ***** válasza:
67%
van cégünk, vannak benne más családtagok is, de ők nem dolgoznak benne. ha akarnának, megtehetnék, csinálnék nekik helyet. szerencsém van a családommal :) üzleti dolgokat meg így is meg kell beszélni, hiszen - bár kisebbségi, de - tulajdonsotársak.
2011. júl. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!