Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiköltöznétek a városból,...

Kiköltöznétek a városból, azért, hogy szép házban éljetek?

Figyelt kérdés
Jelenleg a város központjában lakunk, egy szépen felújjított lakásban, tömbházban. Lenne lehetőségünk, hogy kiköltözzünk egy lakóparkba, egy szép emeletes, kertesházba, ami autóval olyan 10-15 percre van a várostól. Igaz, ez nem sok, de mégis valahogy a tudat, hogy már nem a városban laknánk...Ti költöznétek?
2011. júl. 10. 18:29
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Akármikor kiköltöznék. Ne aggódj, amikor annyi idős lesz a csemetétek, hogy találkozzon a barátaival, vagy suliból jöjjön haza addigra lesz (ha még nincs) busz s hamar "terjeszkedik" a város, lehet 5-10 év múlva össze is fog érni a lakópark a várossal.
2011. júl. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, beszél olyanokkal akik a városhoz közel laknak, ott sem hal meg az élet...A barátai nem csak az iskolából lesznek hanem inkább a környező utcákból stb stb. Mindent meg lehet oldani, kisebb városokban is jár busz, lehet gyalogolni nem kell mindenhova autóval menni. De erre mondom mindig, hogy mások vagyunk! Neked a városi élet tetszik, csak azért ne hidd azt hogy máshol nem megy az élet, vagy a gyerekek szenvednek mert órákig nem viszi őket senki haza :)
2011. júl. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Nekem tudod, hány olyan ismerősöm van aki 4-5kor kel hogy be érjen melózni, vagy 50 km-ről jártak a suliba. És fel sem tűnik nekik ehhez vannak hozzá szokva. A gyereknem már nem lesz ez kényelmetlen, neked lesz furcsa hozzá szokni, végül is feladni a kényelmet. Valamit valamiért!
2011. júl. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
37%

pont azért nem költöznék amit leírtál. a gyereknek jó a kert, kb 14 éves koráig. onnantól meg egy agyrém az egész, mert menni kell különórára, esetleg szeretne a barátokkal elmenni sétálni, beülni egy kólára, és nem teheted meg, h mindig viszed-hozod, valamint éjszaka nehéz hazajutni.


én sosem adnám fel a városi kényelmemet a legszebb kertes házért, sem pedig egy kis kertért.


sokáig laktam külkerületben, igaz volt normálisnak mondható közlekedés, de napi 2 órát vett el csak az utazás az életemből, ráadásul fárasztóbb is volt, mivel korábban kellett kelnem, később fekhettem, mivel otthon is volt dolgom.


inkább vegyetek valami kis telket, rajta egy pofás viskóval, és hétvégente kijárhattok oda, akár majd később a gyerekkel.

hétközben sokkal kényelmesebb a városban élni, hiszen mindenhova hamar eljutsz, és olcsóbb is, hogy nem kell mindenhez kocsi.

2011. júl. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

Ha lenne autóm igen.

Amúgy nem, mert párom csak 1 megállóra lakik Bp-től, de mire jön a busz, mire kiszámítunk mindent, hogy mikor hova megyünk és vissza, meddig maradhatunk... ááá..., jobb szeretek felhőtlenül elmenni valahova és nem görcsölni a volán busz miatt.

2011. júl. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Gondolkodás nélkül. 10-15 perc autóval semmi. Óvodáskorom óta bejárós vagyok, és napi 1 órákat kellett utazni kocsival, az tényleg megterhelő, de ez nem. Biztosan hamar kiépül a közlekedés/élet, és akkor azzal sem lesz probléma. Minden szempontból kertes ház párti vagyok, ha megteheti az ember. A nagyobb költségeken kívül gyakorlatilag csak előnye van.
2011. júl. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 ava87 ***** válasza:
Biztos, hogy nem. Én túl lusta vagyok ehhez :) Igaz, nekem nincs jogsim, nem tudok vezetni. Nálam inkább az a fontos, hogy ahova naponta kell járni, az közel legyen. Bár szó mi szó, ez a lakás sokkal szebb, mint az előző volt, szóval nekünk nem kellett választani, hogy bent lakjunk a "sűrűjében", vagy inkább szép helyen, mert mindkettő teljesült. De részemről, inkább laknék egy kevésbé szép lakásban, de mindenhez közel, mint egy csodaszép lakásban, ami mindentől messze van.
2011. júl. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Azért ez kicsit túlzás, hogy "mindentől messze van"... Közért, boltok ugyan úgy vannak máshol is az ember szájába nem csak a városba...
2011. júl. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Én nem, mert nekem a város, a nyüzsgés a mindenem. Meg sosem vágytam kertes házra, kicsi koromban sem vonzott. Szüleimnek az volt mindig a vágyuk, hogy szép nagy kert meg minden. De én szerintem, ha majd külön költözöm, bent keresek lakást valahol a belvárosban. (Arról nem is beszélve, hogy innen a külvárosból kocsi nélkül elég nehézkes és hosszú mászkálni.)
2011. júl. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Én biztos nem. Budapest szélén lakom, de így is iskolába 1 órát kellett utaznom csak oda, meg egy normális üzlet nincs a közelben, a legközelebbi is fél órára van. A buszok állandóan tömve vannak, de nem is tudom, hogy mit csinálnék, ha volánnal kellene járnom, mert az még rosszabb, mert az még ritkán is jár. Meg akkor arra is bérletet kellene venni, ami nem olcsó mulatság. Szerintem nem éri meg messze lakni a várostól se időben se pénzben, én sokkal szívesebben laknék a belvárosban, ahol minden egy köpésnyire van.
2011. júl. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!