Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy van barátom régóta?

Figyelt kérdés

Pontosabban 6 és fél hónapja...Az egyik osztálytársammal elkezdtem járni még a téli szünetben és azóta teljesen bele szerettem...Már akkor is nagyon tetszett,amikor még nem jártunk,de most imádom.Az Ő szülei tudják,hogy együtt vagyunk,de az enyémeknek meg sem merem említeni...

Nem régimódiak,csak nagyon féltenek mindentől,mert kiskoromban volt egy kis probléma a szívemmel és azóta annyira vigyáznak rám,mint valami hímes tojásra.

De annyira gyűlölök nekik hazudni(amikor a barátomnál alszom,akkor mindig azt kell mondjam,hogy egy barátnőmnél leszek,ha a barátom nálunk van és anya hív,nem mondhatom el neki,hogy itt a barátom,stb..).Ha viszont rájönnének,hogy mi már nem a puszinál tartunk,nekem végem lenne(nem a barátom erőltette a dolgot annak ellenére,hogy Ő már nem volt szűz,én is nagyon akartam és nem bántam meg).

A fiút és a szüleit ismerik,jóban vannak velük,a barátom apukája apukámmal szokott teniszezni délutánonként.

De nagyon félek a reakciójuktól...

Mit tanácsoltok?


15/L


2011. júl. 4. 15:35
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

Ki fog derülni, és egy életre elásod magad előttük. Onnantól kezdve bezárva tartanak, mert félnek hogy összefekszel valakivel, egyetlen szavadat sem hiszik el, eltiltanak a barátodtól, mert biztos ő vett rá a hazugságra, gyanakodva figyelik minden lépésedet, és 18 éves korodra csak arra fogsz vágyni, hogy mihamarabb eltűnj otthonról, így lemaradsz a továbbtanulásról, stb.

Ha olyan érettnek érzed magad, hogy barátod legyen és több legyen köztetek puszinál, akkor az őszinteséghez is annak kell lenned. Azért gondolom érted az ellentmondást.. egy felnőtt ember nem fél vállalni a következményeket, egy gyerek viszont nem fekszik le a barátjával. Válassz, melyik vagy.

Ha elmondod nekik, valószínűleg megrémülnek, és jó ideig szemmel fognak tartani, hogy miben változtatja meg ez a viselkedésedet. Azt egyből nem kell bevallani, hogy nem vagy szűz.. Előbb-utóbb az is kiderül majd. Hazudni viszont megbocsáthatatlan, és megértem a szüleidet, ha életreszólóan csalódnak benned!

2011. júl. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
34%
gratulálok kislány,mi van a tinikkel,12-17 között a szexen jár az eszük,esztelenül csinálják,felelőtlen kölykök,ahhoz fel kell nőni lelkileg is,de hát hiába nekik magyarázni,majd csak később jönnek rá mennyire gyerekek és éretlenek,tudod kérdező mond el nekik most nem fognak örülni az biztos,de hát anyád helyébe seggbe rúgnálak,hogy a barátodnál alszol 15 évesen,hazudsz a szüleidnek, ráadásul 15 évesen félév után lefekszel a barátoddal,kislány vigyázz mert egy életre elveszíted a bizalmukat,mond el,mert ha véletlen terhes leszel,rosszabbul fog esni nekik,ha úgy tudják meg hogy nem vagy szűz,nem tudom hova rohansz mondjuk én több barátom után, 19 évesen veszítettem el a már férjemmel, nem siettem el és nagyon jól tettem,na de a te életed,mond el az a lényeg még most majd idővel lecsillapodnak, ne hazudj nem éri meg,ők a szüleidnek szeretnek és óvnak nem rosszat akarnak 21 L
2011. júl. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
61%

Az hogy 15, nem azt jelenti, hogy eszetlenül és ész nélkül éli az életét... a védekezés és a szexuális dolgok rájuk tartoznak.-igazából mindenki a saját hibájából tanul a legtöbbet!!! és ez kortól független :)-

Ráadásul nem egy hülye "kislányról" van szó, hisz jól akar dönteni, elmondja-e vagy se, körültekintően akar dönteni.. és így is van aki így beszél vele?!

Az én véleményem, hogy mond el szüleidnek, van barátod fél éve, és nagyon jól tudod, hogy féltenek téged (nem ciki ezt nekik mondani!!), és a tanulás, az iskola, bármiről szó volt számíthattak rád, hogy rendesen végzed a dolgod. Tehát nem egy elhanyagolt, felelőtlen lány vagy. A szerelem független minden mástól: szülők, iskola, bármi.

Nem tudod elrontani az életed, hisz szerintem eléggé figyelned rád, és ha tudni fognak konkrétan a barátodról, ügyelni fognak rád, hogy ne befolyásoljon semmiben, és minden a megszokottan menjen tovább. Én arra is gondoltam, hogy tudják kivel vagy együtt, de a te szádból akarják hallani. Esetleg még rosszul is esik édesanyádnak, hogy nem vagy vele őszinte.

A helyedben csak anyukámmal ülnék le beszélni. Sőt.. a fiút is elhívhatod hogy közössen beszélgesetek :)

nincs jobb ötletem!


remélem tudtam segíteni!


20/L

2011. júl. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
Én fogadok veled bármibe, hogy már rég tudják.
2011. júl. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, csak megvárják míg te szólsz nekik, kíváncsiak hogy egyáltalán elmondod e, gondolod hogy a barátod apukája már nem szólt apukádnak?
2011. júl. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
0%

17:48-nak: Egyetértek!


Én sem értem, mit rohannak a kamaszok ennyire előre. Több előnye van, mint hátránya. Manapság már az a trendi, hogy valaki nem szüzen ballag az általánosból, ezzel szemben én... Érdekes, én szüzen ÉRETTSÉGIZTEM!, és csak majd' egy évvel később feküdtem le az első komoly barátommal. Jééé, ilyen is van! És nem, nem vagyok sem ronda, sem prűd, az viszont igaz, hogy kissé későn érő típus vagyok, de így visszanézve ez inkább csak előnyömre vált.

Ugyanakkor az is igaz, hogy bár engem nem világosítottak fel a szüleim, meg tulajdonképpen nem tiltottak soha semmitől - nem mondták például face to face soha azt, hogy "kislányom, ne igyál, ne drogozzál!- ,de valamit nagyon jól csinálhattak, mert nem ittam magam s@ggrészegre 14 évesen, és nem dobtam magam oda az első pasinak. Mindig megvolt a magamhoz való eszem, és nem csináltam kirívó hülyeséget. Na jó, tudom, mit beszélek én itt "öreg" harmincévesen, mit tudhatok én a fiatalok problémáiról, ugye? Hát, nem volt ez olyan régen, és bizony én is voltam kamasz. De a mi korosztályunkban valahogy még több tartás volt, és nem a szex körül forgott "minden" 7.-es, 8.-os gondolata, mint manapság a többségé. Igen régen is volt ilyen, és nekem is volt olyan iskolatársam, aki kb. 16 évesen szült, de nem volt ennyire trendi minél előbb elveszíteni, meg "ciki, hogy még 14 évesen szűz vagyok?"-kérdések se voltak.

2011. júl. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
"Több előnye van, mint hátránya." Bocs, szóval "Több hátránya van, mint előnye".
2011. júl. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
17:48as vagyok, 19:47nek, igazad van teljesen, én sem vagyok csúnya,semmi baj nincs az alakommal,sem a személyiségemmel,volt pár barátom de mégis vártam vele, de ha leírom,hogy nem kéne ilyen hamar ilyen könnyen odaadni magukat, persze biztos még nem feküdtem le senkivel meg stb, pedig hát csak másképp gondolkodom mint a kis tinik,14 évesen nem ittam nem pasiztam, nem buliztam éjjelekig,néha amúgy komolyan féltem a még meg nem született lányom milyen kortársai lesznek..
2011. júl. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

17:48-as, illetve 20:00-as:


Ne is mondd! Nekem sincs még gyermekem, de előre félek,ha lányom lesz, és kamaszodik majd. Nekem az a "tervem", hogy szeretném, hogy olyan kapcsolatunk legyen, hogy MINDENT! el merjen mondani nekem. Párom már most készíti képzeletben a sörétes puskát az udvarlók ellen, és mondta is, hogy fél attól, hogy lányunk legyen, mert az élete másból sem áll majd, mint aggódásból, hiszen egyrészt tudja, milyenek a mai tizenévesek, másrészről mint férfi, ismeri a "gondolkodásmódjukat". (Mármint a férfiakét.):-) A viccet félretéve, remélem, sikerül úgy nevelnem a gyerekemet majd, hogy ne akarja magát megd*gatni idő előtt, mert mondhat bárki bármit, egy 14-15 éves gyerek még nem érett a szexhez. Erre persze csak később jönnek majd rá. Annál is inkább, mert én, aki "későn" kezdte (majd' 19 évesen) is észreveszem, mekkora a különbség van aközött, ha tiniként/ifjúként csinálod, mint érettebb fejjel. Nekem most, harmincévesen sokkal jobb, mint 19 évesen, pedig akkor sem voltam már gyerek.

Amúgy az biztos, hogy tiltani nem fogom a gyerekemet, hanem még jó időben leülök vele beszélgetni mindenről, ha pedig már túlesett rajta, akkor inkább majd hozzánk jöjjön a párjával, mint erdő-mezőn-folyóparton csinálja. Nem vagyok prűd, sőt, nagyon is felvilágosult, szóval a még meg sem született gyerekem bármikor fordulhat majd hozzám ebben az ügyben is, nekem nincs tabutéma. :-)

2011. júl. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
17:48as,20:00 as vagyok Egyetértek! bár még csak 21 vagyok de azért már felnőttebbnek érzem magam mint mikor 19 évesen kezdtem,és én is remélem ha lányom lesz tudom úgy nevelni,hogy mindent elmondjon,és hogy ne szexeljen 14-16 évesen csak később,tudod van egy 2 hónapos kisfiam,örülök hogy fiam van,és remélem ha lesz lányom is akkor majd rábízhatom a fiamra :)
2011. júl. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!