Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg durva volt a párom,...

Tényleg durva volt a párom, vagy igaza volt?

Figyelt kérdés

Egy kis településen lakunk,ahol mindenki ismer mindenkit,és mindenki kibeszél mindenkit(de gondolom ezt sokaknak nem kell bemutatnom). Párom "városi",úgyhogy neki nem teljesen tiszta,hogy miért nem szívesen vesznek össze az emberek egy ilyen kis helyen. Valamelyik nap elmentünk az egyik boltba vásárolni,és az az eladó aki a felvágottakat adja épp akkor fejezte be a cigizést az ajtó előtt. Bement a pult mögé,mi kértünk tőle pár dolgot,már éppen kezdett volna szeletelni,amikor a párom teljesen normális hangnemben rászólt,hogy legyen kedves,és mossa meg a kezét,mert gusztustalan olyan felvágottat enni,amit cigarettás kézzel összefogdostak. Én jól ismerem ezt a nőt,együtt érzően még kicsit rá is mosolyogtam. Másnap anyu azzal jött haza a boltból,hogy mondták neki mekkora bunkó volt a párom,meg én is mert még ki is röhögtem az eladót. Anyunak egy kissé maradi felfogása van,és hiába mondtam,hogy egyáltalán nem bunkón szóltunk,most akkor is mi vagyunk a rosszak,mert miattunk fog összeveszni az emberekkel.


26/N


2011. jún. 29. 10:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Igaza volt teljesen a párodnak.:-)
2011. jún. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Igaza volt a párodnak!!!Még ha bunkón szólt volna rá, akkor is!!!Én a nőt nem értem....még el is mondja!Büszke lehet magára, meg az is aki ilyen igénytelen embert alkalmaz!Én dolgoztam konyhán, MINDIG kezet kellett mosnunk!!!!
2011. jún. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is igaza volt a párodnak!

És állj ki mellette, ne a boltosra mosolyogj együttérzően... Én értem, hogy fontos a béke, de ettől nem szabadott volna megsértődnie.

2011. jún. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Igen,én is vendéglátós vagyok(pincér),minden egyes cigi után kezet mosok,vagy ha pénzt fogtam,akkor is,sőt még van ilyen fertőtlenítő balzsamom is a munkahelyemen amit használok. Úgyhogy tudom milyen fontos ilyen helyeken a higiénia,meg hát ez valahol egyfajta igényesség magammal szemben is,hogy én sem enném meg így,akkor másnak sem úgy adom. Ezért nem értettem én sem,hogy miért kellett ezen így felháborodni? Na de hogy még anyum is,pedig ő még a cigaretta látványát sem bírja!
2011. jún. 29. 10:33
 15/25 anonim ***** válasza:
64%
Igaza volt a párodnak. Viszont én is vidéken nőttem fel, a mai napig is sokat járunk vissza abba a kicsike faluba. Hát tapasztalatból mondom, hogy nem szerencsés szítani a feszültséget. Ezt a pároddal meg kellene értetni. Bármi is legyen, neki kell alkalmazkodni a vidékhez. Az én páromnak is elmagyaráztam anno, hogy bárki bármit mond, szépen vigyorogsz és nem szólsz vissza, mert egy fél óra múlva te leszel a városi ficsúr, akit egyöntetűen utálni kell. Saját magad életét keseríted meg ezzel.
2011. jún. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Mi sem lakunk ott,csak látogatóban voltunk. Végül is ennek a nőnek a véleménye nem érdekel,ahogyan a pletykák sem érdekeltek soha.
2011. jún. 29. 10:36
 17/25 anonim ***** válasza:
HACCP rendszer... Ki kellene nyomtatni a boltban nekik vagy az ántsz-t ráküldeni... Nem hagytam volna én se szó nélkül de párom ettől bunkóbb... Ő hagyta volna hogy leszeletelje és utána szólt volna... Párom a párizsi sarkát se hozza el (amit 2 centisre vágnak)! Újat bontat őt se szeretik a boltokban...
2011. jún. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

ma 10:33! Igen, mi is beleülünk a kocsiba és hazajövünk. Engem se érdekeltek soha a pletykák. Sőt tudok rajtuk jókat szórakozni, de a rokonaim ott maradnak. Ők hallgatják nem én és nem a párom.

Mondom igaza volt neki, de ha valóban igazi falusi légkör uralkodik akkor nem jók ezek a kamikaze akciók.

2011. jún. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Teljese igaza volt a párodnak!!! Az én férjem szerintem ha ugyan ebben a szituban van, biztos nem kedvesen szólt volna oda.. Ne foglalkozz a sok hülye emberrel, anyukádnak meg inkább ne magyarázkodj, ha régimódi felfogású.

Mi is egy kis városban élünk, de a férjem Budapesten nőtt fel. Én vidéken. Szóval, ugyan ez a szitu, és sokszor az én férjem sem érti, hogy miért jó megtartani a normális viszont az emberekkel... Egyből elkezdenek pletykálkodni, kiszínezik a történetet... Látod, a barátod bunkó, te meg kiröhögted az eladót... pedig nem is így történt.

Én már nagyjából hozzászoktam, hogy, ha a férjemnek nem tetszik valami, akkor erélyesebben szól oda. Nem érdekel mit mondanak mások. Hiába szépen szólt oda a párod, mégis ez lett a vége. Akkor meg miért ne szólhatna oda bunkón, ha már úgyis ezt fogja elterjeszteni az a idióta eladó. :)))

24/N

2011. jún. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Nem is az,hogy régimódi felfogású,hanem mindig azt nézi,hogy de mit fog szólni hozzá a falu,amire én személy szerint mindig is magasról tettem.
2011. jún. 29. 10:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!