Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg durva volt a párom,...

Tényleg durva volt a párom, vagy igaza volt?

Figyelt kérdés

Egy kis településen lakunk,ahol mindenki ismer mindenkit,és mindenki kibeszél mindenkit(de gondolom ezt sokaknak nem kell bemutatnom). Párom "városi",úgyhogy neki nem teljesen tiszta,hogy miért nem szívesen vesznek össze az emberek egy ilyen kis helyen. Valamelyik nap elmentünk az egyik boltba vásárolni,és az az eladó aki a felvágottakat adja épp akkor fejezte be a cigizést az ajtó előtt. Bement a pult mögé,mi kértünk tőle pár dolgot,már éppen kezdett volna szeletelni,amikor a párom teljesen normális hangnemben rászólt,hogy legyen kedves,és mossa meg a kezét,mert gusztustalan olyan felvágottat enni,amit cigarettás kézzel összefogdostak. Én jól ismerem ezt a nőt,együtt érzően még kicsit rá is mosolyogtam. Másnap anyu azzal jött haza a boltból,hogy mondták neki mekkora bunkó volt a párom,meg én is mert még ki is röhögtem az eladót. Anyunak egy kissé maradi felfogása van,és hiába mondtam,hogy egyáltalán nem bunkón szóltunk,most akkor is mi vagyunk a rosszak,mert miattunk fog összeveszni az emberekkel.


26/N


2011. jún. 29. 10:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Én TUTI rászóltam volna, szintén. Ha nagyon kedvesen próbálja az ember közölni, akkor talán nem veszik bunkóságnak, bár lehet. Szerintem nincs baj a pároddal.
2011. jún. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Igaza volt. Vagy húzzon gumikesztyűt, vagy mosson kezet.
2011. jún. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
Pedig igaza van a párodnak... Én is boltban dogozom, tehát tudom miről van szó. De még a kézmosás is kevés, mert egyszer használatos kesztyűt kell használni szeleteléskor, kenyérkiadáskor, igazából minden csemegepultos feladatnál. Szóval én jóindulatból azért szólnék az eladónak, hogy húzzon egy kesztyűt, mert ezért bizony büntetnek.
2011. jún. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban úgy zajlott, ahogy leírtad, akkor teljesen jogos volt. De... ott voltál, te hogy értékeled? Mi nem voltunk ott, nem hallottuk.

Mondjuk nem értem, hogy ha szerinted igaza volt a párodnak, miért "együttérzően" mosolyogtál, vagy már ott felmerült benned, hogy a párod bunkó? Mert akkor meg mi a kérdés?

2011. jún. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Rá kell szólni, és ha ezért megsértődik, többet nem szabad oda járni. De azért elmondanám másoknak is, hogy a Mari néni nem mossa a kezét és úgy nyúl az ételhez, tehát ilyen lehet mindenhez a hozzáállása. Az pedig, hogy ki mit pletykál, sose érdekelje, mert a rossz nyelveknek nem kell ok a gonoszkodásra.
2011. jún. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Igaza volt a párodnak
2011. jún. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én szintén rá szoktam szólni, ha ilyet, vagy hasonlót látok. Csak én kicsit bunkó vagyok, de nagyon felidegesítem magam.

Egyszer olyan húst akart adni az eladó, amire rászállt 1 légy. Hát nagyon kiakadtam.

2011. jún. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem volt bunkó szerintem sem egyáltalán,ott volt a legyen szíves,és a hangneme is tényleg nagyon higgadt volt. Én dohányzom,de én is gusztustalannak találom,ha csak úgy cigifüstös kézzel összefogdossa a kaját,ráadásul amúgy is kötelező lenne kesztyűben dolgozniuk nem?
2011. jún. 29. 10:24
 9/25 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen jogos kérés egy ilyen helyen dolgozótól azt kérni, hogy ugyan legyen már igényes... nekem sem kellene olyan felvágott, a cigi előtt meg ki tudja mit fogott meg, lehet épp macskát simogatott, láttam én már olyan igénytelen dolgozókat, hogy csak lestem :S
2011. jún. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Azért együt érzően mosolyogtam,mert tudom,hogy milyenek ezek az emberek,minden kis szir-szaron megsértődnek,ráadásul az egyik legnagyobb pletykafészek ez a nő a faluban. Látod,a mosolygásomat is egyből kiröhögésnek állította be!
2011. jún. 29. 10:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!