Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira kilátástalannak érzem...

Annyira kilátástalannak érzem a helyzetemet. Van ebből kiút?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok. Leérettségiztem, elvégeztem még 2 szakmát és 2 éve részmunkaidőben dolgozom a munkahelyemen. Sehol máshol nem találok munkát, vagy abba kötnek bele hogy vidéki vagyok, vagy abba hogy nincs gyakorlatom. A munkahelyemen semmi esély arra, hogy teljes munkaidőben alkalmazzanak. Keresem, adom be az önéletrajzokat, sikertelenül. Úgy érzem, senkinek nem kellek, és attól félek, ez mostmár mindig így marad. Már annyira unom, hogy nem tudok félretenni, mindig kuporognom kell ebből a kevés fizetésből. Ha egy ismerőssel összefutok, az az első kérdésük: még minidg ott dolgozol? Részmunkaidőben? Hogy tudsz ennyi pénzből kijönni? Olyan megalázó. Aztán mindenki okoskodik, hogy mit kéne csinálnom.

Sokan tanácsolják, hogy menjek el albérletbe. Attól meg ódzkodom, mert nem szeretnék azért dolgozni, hogy az albérletet meg a rezsit fizessem, de valahol mégiscsak szeretnék a tőlünk 30km-re lévő nagyvárosban élni, mert nagyon vonz az az élet. Szeretnék egy jó állást, abban a városban, de az a baj, hogy anyám se enged el. Azt mondja, maradjak itthon, ne menjek albérletbe (nem kell hazaadnom semmit a fizetésemből). Olyan szinten nem akarná, hogy albérletbe menjek, hogy mindent elkövetne azért hogy megakadályozza. Egy kis faluban élek, ahol nincs semmi, csak az unalom. A munkába is egyre kevesebb kedvvel indulok el, mert tudom, hogy nem kapok rendes fizetést. Kezdek befordulni. :(

A másik meg az, hogy nem tudok főzni-sütni, semmit, mert anyám soha nem hagyta hogy én csináljak valamit, az idáig eszébe se jutott, hogy valamire megtanítson, még egy palacsintát se csináltam még. Ezért is félek az albérlettől. Szerintetek?


2011. jún. 25. 17:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
53%
Mondjuk jó lenne tudni mennyit kapsz részmunkaidőben, mert ha épp kijönne az albérlet meg a kaja akkor tényleg felesleges kivenni egyet.
2011. jún. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
53%

Hogyne volna kiút ebből, ha merni kell változtatod. Tudom, az a legnehezebb. Nem szeretném ismételni az előttem szólóak okos tanácsait, csak annyit tennék hozzá: ha anyád olyan szinten nem enged el, ami már fullasztó, akkor is pakolj össze, mielőbb, és ha nagyon szenvedsz attól, hogy visszarángat és belefolyik, belebeszél az életedbe - magyarul nem enged leválni magáról -, akkor keres meg egy szakembert, amilyen fiatal vagy, még egy ifjúsági pszichiáter is belefér. Nem fog ledilibogyózni, nyugi, csak segít abban, hogy felnőtté lehess.


A rosszindulatú, mások életében vájkáló ismerősöket pedig első körben el kell küldeni a francba! Kinek mi köze hozzá, hogy te hogyan dolgozol, miként, mennyi pénzed van, hogyan és kivel élsz? Tarts távolságot és tartasd meg mással is az egészséges távolságot. Azokat az embereket érdemes lepattintatni magadról, akikkel való beszélgetésed után azt érzed, hogy "lehúztak agyilag" (elfáradsz vagy szomorú leszel).


Ha végre a vágyaid szerint mersz élni, és elmégy abba a nagyvárosba, albérletbe, akkor is figyelj oda, hogy kit engedsz magadhoz. Az első időkben anyád, különösen, ha nagyon tapadós, állandóan zaklathat. Telefon, levelek, "jaj kislányom ez kell, meg az, kell, csak te tudod megcsinálni..."(érzelmi zsarolás) az ilyen hazarángatás és visszacibálás ellen jó támasz egy pszichológus vagy pszichiáter. Főként, ha kezdetben nincs senkid.


Ne add fel, és mozdulj meg minél hamarabb, mert a "kezdek befordulni" nem jó jel. Kezdőd depresszióra utal, és az nagyon megesz egy idő után. Minél előbb cselekszel, annál jobb.

2011. jún. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
70%
Tényleg jobb lenne minél előbb függetlenedni. Még akkor is, ha a fizetésed egy része rámenne az albérletre. Meg is oszthatod valakivel, ha egyedül nem tudod fizetni. Hosszú távon ez biztosan jobb az önállósulásodhoz. Írhatnál arról, hogy milyen munkakörben dolgozol, merre, stb. Akár privátban is.
2011. jún. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, nagyon aranyosak vagytok.

A mai napom is tök ratyi volt, délelőtt még elvoltam, takarítottam, babot pucoltam, rendet raktam a ruhák között. Viszont a délután már rém unalmas lett semmit nem lehet csinálni ebbe a faluba, a barátnőim akik itt laktak leléptek a nagyvárosba és élnek együtt a pasijukkal mint hal a vízbe. :(

Munkát is néztem a neten, elküldtem egy önéletrajzot, de valószínű hogy ebből sem lesz semmi. Az a baj, hogy józan paraszt ésszel egyébként sem jó pont egy önéletrajzba beleírni hogy évekig csak részmunkaidőben dolgoztam- azt gondolhatják, lusta vagyok egy rendes álláshoz. Nem?

2011. jún. 25. 20:49
 15/16 anonim ***** válasza:

Az jutott még eszembe, hogy igazából nem is MERSZ változtatni, mert nem mondod ki magadnak,de biztonságosabb otthon, s félsz a változástól.Anyukádra tolod a felelősséget: hát ő fog vissza. De ha megérett benned a változtatás igénye, s meg van a kellő bátorságod, hogy talpadra állj, akkor fogsz lépni is. De jól mondta az egyik előttem szóló, hogy az önállóság hozhat veszélyeket is. Ne égesd fel magad mögött a talajt! A család álljon mögötted, ha szükséges lesz, ezért inkább érvelj otthon, miért vágysz már egy kis önállóságra, felnőtt életmódra. Ebbe bele fog férni, hogy anyukádat szívesen lásd, ha bevisz neked egy kis hazait.

Az önéletrajzból ne süssön, hogy te sem bízol a sikerben! Elég annyi: eddig családi körülményeim miatt csak részmunkaidőben dolgozhattam, de most már kész vagyok arra, hogy kiteljesítsem magam a munkámban...vagy hasonló, optimista, határozott szöveget! Ha nyuszi vagy, annak is kezelnek. Olvass el a net-en néhány mintát!Nem mindig kell őszintének lenni az elején, csk bátornak:))

2011. jún. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nekem is úgy tűnik, hogy te nem is akarsz változtatni, csak panaszkodsz, kifogásásokat keresel és ami a rosszabb: eleve úgy indulsz neki, hogy nem is sikerülhet. Az életed a tied, a döntéseidért vállalt felelősség a tied. Nem mi döntünk helyetted!


Ha irigyelsz másokat, de magad nem mersz megmozdulni, akkor csak irigykedj nyugodtan. El lehet kínlódni egy életen át úgy is, hogy az ember ül, babot válogat, irgykedik másokra és piszokul nem mer megmozdulni.

Ha igazán akarsz valamit, akkor megmozdulsz, cselekszel, teszel érte, vállalod a döntésed következményeit és azt is, ha valami nehéz, azt is, ha valami rosszul sül el. De ha nem teszel semmit, akkor ne várj semmit és főként ne panaszkodj, hogy ott ragadtál apu meg anyu nyakán, a munkád utálod, vagy alig van, depressziós vagy - a barátnőid buliznak, majd férjhez mennek, lesz gyerekük, családjuk, te pedig maradsz magnak, nézed messziről az életet és örökké csak vágyakozol mint Csehov nőalakjai.


Szóval: csapj a lovak közé és hajrá!

2011. jún. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!