Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 24 évesen alkalmatlan vagyok...

24 évesen alkalmatlan vagyok egy párkapcsolatra. Ez még változhat?

Figyelt kérdés
Egy komoly, felelősségteljes lánynak tartom magamat, ha a tanulmányaimról, munkámról van szó. Párkapcsolat terén azonban más a helyzet. Képtelen vagyok hosszú távon együtt lenni valakivel. Folyton hangulatingadozásaim vannak (ezeket általában a férfiak hozzák ki belőlem, gyakran felidegesítenek apróságokkal), a mérgemet pedig rajtuk töltöm le. Sokszor nincs is kedvem hozzájuk, tehernek érzem őket, máskor meg oda vagyok értük és megőrülnék a féltékenységtől, ha mással látnám őket. Miért van ez a kettősség? Lehet ezen valahogy változtatni?
2011. jún. 25. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem jött el az igazi.

De amúgy másnak is vannak hangulat ingadozásai, de attól még szeretjük egymást és nélküle nem bírnám.

2011. jún. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Én ugyan ilyen vagyok, szinten 24/N

De engem ez nem zavar, még nem is akarok komoly kapcsolatot. Nem vágyom rá és tudom, hogy alkalmatlan is lennék. Élvezem az életem és már nem gondolkodok ilyeneken.

Ha eljön az idő és a megfelelő partner "felnövök" és alkalmassá válok párkapcsolatra, addig meg felesleges ezen görcsölni.

2011. jún. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
nehogymár a féltékenységet a pro-hoz sorold, az ugyanúgy negatívum, az önbizalomhiány jele..
2011. jún. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

17:18

Remélem hogy az ilyen szintű válaszok írásánál nagyobb örömöd soha nem lesz ebben az életben.


Kérdező:


Azt hogy mit miért érzel egyedül te vagy képes kideríteni, talán pszichológus segítsége se ártana (vagy elolvashatnád Csernus néhány könyvét - pl. A férfi, A nő -, én egy csomó mindenre jöttem rá magammal kapcsolatban ezekből a könyvekből).

2011. jún. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem még nem voltál igazán szerelmes.


A szüleidnek egyébként jó kapcsolatuk volt, jó mintát láttál?

2011. jún. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

17:24

"Ha eljön az idő és a megfelelő partner "felnövök" és alkalmassá válok párkapcsolatra, addig meg felesleges ezen görcsölni."


Előbb fel kell nőnöd, ha az nincs meg akkor soha nem fogsz "megfelelő partnert" találni.

2011. jún. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
most pontosan leírtad mi az a depresszió.
2011. jún. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

17:40

Már mitől lenne az depresszió, ha valaki nem érzi túlságosan fontosnak a párkapcsolatát? Miközben az élet egyéb területén lelkiismeretesen, és jól teljesít. Ennek a depresszióhoz semmi köze. A kérdező nem találkozott még az igazi szerelemmel; a "futottakmég" kapcsolatok meg lehet, hogy nem is érnek annál több erőfeszítést, amennyit belefektet.

2011. jún. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

ugyanilyen vagyok, szintén 24/N

4 éve élek párkapcsolatban, a vőlegényem azt mondja, nem lenne velem semmi baj, ha nem lennék kötekedő. van, hogy hetekig semmibe nem kötök bele, aztán meg egyszer csak igen, ugyanazért. és a legnagyobb baj, hogy káromkodom is, sokszor a párom előtt is, és előbb elmondom a véleményem, aztán gondolkodom, akkor is, ha ezzel megbántok másokat. iszonyatos. már néha kellemetlen, próbálok leszokni, de nagyon nehéz. de ez nem jelenti, hogy nem vagyok alkalmatlan, ahogy te sem, csak még nem találtad meg azt az embert, aki inkább a jó tulajdonságaidért szeret, mint inkább a rosszakért hagy el. sok sikert!

2011. jún. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%
Nincs valami ciklikusság a hangulatingadozásaidban? Pl. 28 nap, vagy annak többszörösei?
2011. jún. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!