Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Először találd meg magadat,...

"Először találd meg magadat, azután találhatnak meg mások. " Szerintetek ez mindenre igaz? Párkapcsolatra, munkára, barátságra?

Figyelt kérdés

Úgy működik ez, hogy először meg kell találnunk önmagunkat, tudnunk kell, hogy kik vagyunk, merre tartunk, mit akarunk, és csak azután remélhetjük, hogy mondjuk az igaz szerelem is beköszönt az életünkbe?

Örülnék, ha leírnátok, hogy mit tapasztaltatok ezzel kapcsolatban.

A válaszokat előre is köszönöm!

24/L


2011. jún. 21. 10:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én a párom mellett találtam meg magam ...de még nem teljesen.Tudom milyen szeretnék lenni és részben olyanná is próbálok vállni,de nehéz ezt úgy tenni,hogy közbe megmaradjon a személyiségem is.

Mindenesetre mindenképp jó ha van egy célod az életben,ami mellett kitartassz és amiért küzdessz,hogy elérd.Lehet ez munka,lakás,tanulmányok,stb.

Sokkal könnyebb úgy élni,hogy tudod mit akarsz elérni az életben,mint élni egyik napról a másikra,úgy,hogy semmi sem ösztönöz.Minden fejben dől el:)

22/L

2011. jún. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Természetesen amíg te nem tudod,hogy ki vagy,mit akarsz, hogyan akarod, addig más se fogja tudni.

De azért ez 24 éves korára az embernek általában letisztul.

2011. jún. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nem, lehet az előtt is. de jóeséllyel egy kínszenvedés lesz. mondjuk az is igaz, h nekem csak ilyen tapasztalatom van, olyan nem, hogy békében vagyok magammal és úgy van kapcsolatom. vagyis nem is azt mondom, h a béke hiányzott, hanem, h nem elég h békében legyek önmagammal, az is kell, h a megfelelő körülménykeet, a mindennapi örömöket megteretmtsem magamnak és így a kapcsolat ne egy menekülés legyen a boldogtaln életemből és így az egyetlen örömforrásom.nehéz.de nem lehetetelen.
2011. jún. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Persze ebbe a közeg is közrejátszik,hogy milyen társaságban élsz.Pl hiába tartom magam alapjáraton egy jószivű lánynak,aki kerüli a bajt,sajnos azon a környéken ahol lakunk bizony keményen oda kell mondogatni,ha nem akarom,hogy rám száljanak.Ilyenkor mindíg küzdök egy kicsit magammal,mert nem tudom mi a jó megoldás.

Ez más helyzetekben is így lesz,ha munkám lesz ott pedig épphogy hátrány,hogy utálom ha lekezelően beszélnek velem,hisz ez sok munkahelyen jellemző.Így azt hiszem teljesen sosem bontakozhat ki az ember,de amit írtam az első válaszba azt fenntartom,mert a célunkról akkor sem kell lemondani:)

2011. jún. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem úgy értem, hogy én nem tudom, hogy a munkában, mondjuk mit akarok, mert angolt tanítok és most már fordítok is, és ezzel meg vagyok elégedve.


Úgy értem, hogy olyan sokszor, mintha az, amit a világ felé mutatok, az nem egészen én lennék. Mintha felvettem volna egy szerepet, még az egyetemen, vagy már azelőtt, nem tudom, és most ezt a szerepet játszanám.

Pedig sokkal érzékenyebb, kedvesebb, és romantikusabb vagyok, mint amilyennek látszom, nem az a céltudatos jégkirálynő, akit mutatok.

Csak nem tudom ezt az oldalamat kifejezésre juttatni.

Azzal nincs gond, hogy ne lennének céljaim, vagy ambícióim, vagy buta lennék.

Éppen azzal van a gond, hogy hidegebbnek látszom, mint, ami vagyok.

És szeretném, ha a kedves, romantikus énem jobban előtérbe kerülne, és lehet, hogy a munkám jó, de szívesebben foglalkoznék mondjuk gyerekekkel, emberekkel.

Erre nemrég jöttem rá.


Megváltoztam mostanában, és szeretném, ha én én lehetnék, nem az az álarc, amit a világ, vagy a családom rám tett.

2011. jún. 21. 10:36
 6/13 anonim ***** válasza:

29 éves lány vagyok. 3 éve élek párkapcsolatban. Előtte is voltak rövidebb ideig tartó kapcsolataim. Az összeköltözésig, a közös élet gondolatáig se jutottam el soha, mert előbb menekültem el a kapcsolatból, minthogy ez felmerülhetett volna. már meg voltam róla győződve, hogy én nem tudok szeretni. Én tudat alatt akaratlanul csak kihasználom a férfiakat. A mostani kapcsolatom előtt volt egy hosszabb ideig tartó egyedüllétes időszakom. Sokat gondolkodtam. Volt egy alkalom amikor saját magamról, életemről, érzéseimről meséltem valakinek. Beszélgettünk. Hazafelé menet iszonyatosan furcsa érzés kerített hatalmába. Amikor megfogtam a bejárati ajtó kilincsét, akkor döbbentem rá az érzésre, hogy én most nőttem fel, most lettem felnőtt ember (26-27 évesen), mert most ismertem meg saját magam. Időközben olyan munkahelyre kerültem ahol nagyon sok kritika ért a külsőm miatt (pozitív és negatív értelemben egyaránt). Ennek hatására sikerült külsőleg is olyannak elfogadni magam amilyen vagyok. Láss csodát néhány hónapon belül beköszöntött a nagy szerelem. Vannak időszakok amikor érzelmileg eltévelyedek, de megfigyeltem, hogy ilyenkor önmagam próbálom elfelejteni.


Szóval 100%-ig igaz amit leírtál.

2011. jún. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem igaz amit leírtál. Erre van egy hasonló idézet, ami szerintem szintén igaz, nem tudom pontosan idézni, de a lényege: ha te nem látod szépnek magad, ne várd el, hogy más annak lásson.
2011. jún. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Néha szükség van arra,hogy mást mutassunk mint akik vagyunk.

Sok a rosszindulatú ember és Ők mindíg megérzik ki az akit lehet ugráltatni/lekezelően viselkedni vele.

Farkastörvények uralkodnak,rossz világban élünk.

Tartogasd az igazi éned a szeretteidnek,akik megérdemelnek.

2011. jún. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Csak nem tudom ezt az oldalamat kifejezésre juttatni."


Akkor a jó kérdés, hogy miért nem? Mitől félsz, mi tart vissza? Az én tapasztalatom szerint ez általában valakinek/valaminek az "elárulása", ami fontos számodra. Például, egy fontos személy vagy csoport elvárását teljesíted az által, hogy nem vagy 100% önmagad, hanem olyannak mutatod magad, amilyennek ő/ők akar/nak látni. Ez nagyon elterjedt, legtöbbször nem is nagyon problémás. Csak akkor látod másképp, ha túllépsz ezen. Onnan nézve már másképp fest. Tehát úgy is fogalmazhatok, ez egyirányú utca, nem nagyon találkoztam olyannal, aki visszafele haladna egy önismereti úton. Ezért jól meg kell gondolni, ha rálépsz. :)


Az ún. "igaz szerelem" alatt pedig sokan sokféle dolgot értenek. Számomra például egyértelmű, hogy ez két felnőtt, önálló, saját lábán is megálló ember egyenrangú kapcsolata, akik nincsenek egymásra szorulva, hanem egyfelé visz életük útja, összekötik azt a másikéval. Ezzel sokan nem értenek egyet, elterjedt romantikus válasz, hogy nem az életed párja, akivel együtt tudsz élni, hanem aki nélkül nem tudsz élni. Csakhogy ez itt ellentmondás, mert az önállóan életképes, felnőtt ember egymaga is képes élni, más kérdés, hogy esetleg nincs kedve hozzá.


Sokat olvashatsz pszichológiai könyvekben erről. Nekem is volt korábban olyan kapcsolatom, ahol ki voltak osztva a szerepek, mindenki játszotta a magáét, ezért össze tudom hasonlítani azt az állapotot a mostanival. Ugyanakkor nem szégyellem beismerni, hogy akkor és ott azt tartottam igazi, örök szerelemnek. Ez egyszerűen így működik.

2011. jún. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem szó szerint, de biztos, hogy minden jobban és könnyebben működik, ha előtte önmagadra találtál.
2011. jún. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!