Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másoknál ez hogy van?

Másoknál ez hogy van?

Figyelt kérdés

Kiváncsi vagyok nálatok mennyire gyakoriak a családi összejövetelek?

(szülök,anyósék,esetleg nagyszülők)

Hányan vagytok ilyenkor?Milyen alkalmakra hivjátok meg őket?

Ha nincs ilyen akkor miért nincs?


2011. jún. 22. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát mi hetente kb 2szer megyünk az én szüleimhez, hetente 2szer az övéhez, nagymamát kb havonta 1-2szer látogatjuk meg. Szülők kb havonta egyszer találkoznak, akkor van teljes családos program.
2011. jún. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát attól függ mi a családi összejövetel! Mi minden vasárnap anyuéknál ebédelünk, tesóm is ott van a menyasszonyával. Anyóssal szombaton ebédelünk. Párom testvére másik városban él, ritkán van itthon, apukája sajnos már nem él.

Ilyenkor nyáron sokszor csinálunk sütögetést, ahol a két család ott van. Szerencsére nagyon jó a viszony!

Karácsonykor szintén itt is, ott is vagyunk, plusz 27-én mi csinálunk otthon a két családnak ebédet, 28-án tesóm menyasszonya csinál egy ilyet.

Általában keresztanyuval együtt 10-en vagyunk!

2011. jún. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi egy gruppban lakunk (anyuék, anyós, dédi, mi Bp-en, sógorék Bp mellett). Családi összejövetelek ünnepekkor és névnapokon, szülinapokon. Akiké közel van, azokat össze szoktuk vonni, tehát 2-3 hetente azért nem járunk össze.
2011. jún. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Olyan igazi nagy összejövetelek nem, de például olyanok, hogy apukám anyukája, apukám testvérei, meg az ő gyerekeik, (összesen 7 gyerek) olyanok régen minden hétvégén voltak. Most is vannak, csak én ritkán megyek el rájuk, mert a párommal vagyok. Meg hát az is megnehezíti a helyzetet, hogy a szüleim elváltak.

A másik oldalon, anyukám részéről is, minden hétvégén jártunk a mamámhoz, aki fölött lakik anyukám testvére meg a 3 gyerek. Olyanokat, hogy mindenki együtt csak olyankor szoktunk, hogyha mondjuk valami fontos esemény van velünk (ballagás, diploma stbstb). Egyébként én ilyenkor ragyogok, imádom mikor sokan együtt vagyunk :)

2011. jún. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az jo.Nalunk is hetente taliznak a szülők,de akkor csak ugy.Ünnepség elég ritkán van,de akkor itt van mindenki,vasárnapra várom őket 13an leszünk:)imádom ha eggyütt a család.
2011. jún. 22. 11:24
 6/12 anonim ***** válasza:
ünnepek idején vannak vagy még akkor sem. mindkét tesóm külföldön él és elég drága az utazás. meg is értem őket.
2011. jún. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 napietus ***** válasza:

nálunk úgy van, hogy csütörtök, szombat és vasárnap délutánonként megyünk vendégségbe, ill. fogadunk vendégeket, persze ilyenkor nem az egész család jön, meg nem is csak a család. vasárnapi ebédnél szoktunk úgy lenni, hogy egyik héten anyukám és férje, nagymamám, testvéreim, másik héten apám és a többi ugyanaz :)


nagy családi rendezvény, ahol az unokatestvérek, nagynénik-nagybácsik is ott vannak, kb. havonta egyszer van (szülinapok, névnapok kapcsán), hol az én családomban, hol a férjemében.


29/N

2011. jún. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nálunk csak a férjem tesojának a családja hiányzik,ők messze laknak de egy évben egyszer velük is csinálunk egy ünnepséget.


Ami kicsit gáz hogy csak nalunk jövünk őssze,valahogy mindig igy alakul.

2011. jún. 22. 11:33
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyiméknál van gyülekező ünnepekkor,nagy a család,25-30 fő az átlag.(Párom először meg is ilyedt,neki össz létszám 5 fő nagyszülőstül)
2011. jún. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk régen nagyon sokszor volt családi összejövetel, nem tudom mit élveztem abban hogy a nagybátyámék leültek kártyázni és sört inni, de olyan jó volt mikor jóízűeket nevettek mi meg nővéremmel figyeltük őket, ha meg jött valamelyik gyerekük is akkor velük voltunk. Hiányoznak azok az idők, mostanában max 1-2 barát jön át vagy megyünk el de ennyi. Illetve egyik nagybátyám néha átjön de akkor apámmal iszogat meg játszik, szóval annyira nem mondható annak.

18/l

2011. jún. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!