Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket meg szokott dícsérni...

Titeket meg szokott dícsérni a férjetek?

Figyelt kérdés
Mint nők, mint feleségek, mint anyákat vagy mert tehetségesek vagytok valamiben.
2009. márc. 24. 11:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Anya még nem vagyok, szóval azért nem, de amúgy jaja:D
2009. márc. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, negem így 7 év után ritkán........ de ha eszébe jut, nagyon jól esik! :-)
2009. márc. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
igen megdicsér mint feleség mint anya megállom a helyem de ö is jó férj és apa.
2009. márc. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
A lepontozás nem én voltam, nem is értek egyet vele. Mi már 12 éve vagyunk együtt, két gyerekünk még pici. Én is örülök, hogy megdícsér a főztömért, de mostanában valahogy nem nem ezért várnám a dícséretet. Most kezd kicsit kihunyni a fény, vagyis nem figyel rám annyira, valahogy nem férfi (másként nem tudom kifejezni, talán érthető). Nem vagyok így boldog mellette, fogalma sincs, hogy kellene férfiként viselkednie! Nálatok ez hogy van?
2009. márc. 25. 11:17
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, de kíváncsi vagyok, mi rosszat írtam.

Valakinek nagyon a begyében van, ha kimondjuk, nem igazságos, hogy a nő végzi egymagában a házimunkát, és csak a férj hódolhat hobbiknak, kedvtelésekenek, csak neki lehet szabadideje, a "zasszonynak" meg nem.

Persze még rosszabb, ha a nő ezért még elismerésben sem részesül, de könyörgöm, nem nagyobb elismerés a "nagyon szépen kitakarítottál, drágám" helyett az, ha a férj is porszívót ragad, és ketten hamarabb elvégzik a munkát, miután több idő marad kedvtelésekre, egymásra, netán szexre?

Értem, Kérdező, hogy nem Te voltál a lepontozó, azért írtam le mindezt, hogy aki bőszen lepontozza a gyanúját is annak, ha valakit a férje egyenrangúnak tekint, és mindenben osztozik vele, gondolkozzon el egy kicsit. Attól egy férfi még igenis férfias és kívánatos marad, sőt! És lepontozhatjátok az ilyen válaszokat 600szor, én 601-szer is leírom, mert ha egyetlen ember elgondolkozik és változtat, már megéri!... Kérdezzetek csak meg néhány 50 körüli nőt, mit gondolnak a "hagyományos nemi szerepekről", milyen volt az életük!


Kérdező: értem a problémát, hervasztó tud lenni, ha a párod már nem vesz észre, mint nőt, nem dícséri meg a külsődet, vagy bármit, amit Te fontosnak tartasz. És az is tény, hogy a kicsikart, kiprovokált, szemrehányás után kimondott dícséret fele annyit nem ér, mint amit a másik magától mond. :( Az az igazság, hogy én mindig szakítottam, ha "elfogyott az udvarlókészlet", így nem tudom, mi lehet erre a hathatós megoldás. Sok pasinál azt látom, nem is akarják életben tartani a kapcsolat elejére jellemző tüzet, hanem kimondottan "langyosvízre" vágynak. :S Más nők is panaszkodnak nekem erről: hogy az elején a pasi azt sem tudta, hogy bókoljon, udvaroljon, hogy éreztesse vele, hogy ő a legszebb, legjobb, legvonzóbb, stb. aztán ez szépen elmúlik. Nem értem, kinek jó ez, ha elmúlik, és miért... nem jobb bennemaradni a mámorban? Sokan mintha szándékosan hűtenék magukat, hétköznapokra. Nem tudom, miért.

2009. márc. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tudok mégis mondani, - amit szintén lepontozott valaki - hogy a dícséretnek kölcsönösnek kell lennie. (Mondtam én, a "férfigyűlölő" feminista, ugyebár...) Dícsérd a férjedet, remélem, van miért - sok férfinak fontos, hogy érezze, ő a legférfiasabb, a legjobb az ágyban, stb. és ha ezt megkapja, kiválthatja belőle a kapcsolat elejre jellemző lelkesedést. Kérdés, hogy meddig, illetve Te mennyire vagy hajlandó vállalni azt a sokszor fárasztó szerepet, hogy egymagad fektess érzelmi munkát a "láng" táplálásába.

Szerintem egy kapcsolat minőségén ketten tudnak hathatósan javítani.

2009. márc. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!