Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám vissza szerezni...

Hogyan tudnám vissza szerezni ezt a munkát?! Fontos! Többi lennt!

Figyelt kérdés

Elöször is azért írtam ide ezt a kérdést,mert a családomra is nagy hatással van ez az eset sajnos!Megkérném a moderátorokat hogy ne tegyék át máshova!

Szoval azt történt hogy jelenkeztem egy ausztriai munkára még 1 hónapja,elküldtem az önéletrajzomat stb stb.A főnök asszony vissza is írt és kérdezte hogy dolgoztam e már kinnt,beszélek a németül,vissza írtam neki azonnal hogy hogyan állok a nyelvel!Ő vagy 2 hétig nem jelentkezet és azt gondoltam már nem aktuális a dolog és közben találtam egy másik munkát,de rá két hétre még is csak vissza írt ez a nő,hogy még érdekel e dolog,a másikat vissza mondtam mert ide szívesebben mentem volna és így erre bólintottam rá még is csak,a baj az volt hogy már rá 1 napra mennem kellett volna,ami nem is lett volna baj,csak 600 km-re volt és össze kellett készülni,mert nem 1 hónapra mentem volna!Úgy hogy felhívtam hogy elnézést de én nem tudok oda érni szombatra csak vasárnapra!El is indultam vasárnap vonattal,igen ám csak az utolsó csatlakozásnál lekéstem a vonatot és telefonálni sem tudtam neki mert éppen lemerült a telefonom is pechemre!Így vissza jöttem haza,hogy majd másnap újra elindulok,későn értem haza éjfél körül így már nem tudtam elérni,másnap reggel sem tudtam elérni,de úgy döntöttem elindulok még egyszer,úgy is tudja hogy messziről jövök és csak nem küld haza!Oda értem nagy nehezzen,kerestem a munka helyen,de nem volt ott,hívtam telefonon és nem vette fel,na mondom frankó,ennek lőttek!

A baj az egésszel hogy nagyon sokat készültem már hogy megyek ki dolgozni,1 évig tanultam a németet a tanárba is nagyon sok pénzt bele őltem,ez az út oda vissza került kb 70 ezer ft-ba!A szüleim is izgultak lelkileg egy éven kersesztül támogattak és csalodottan haza kellett jönnöm!

Írtam a főnök asszonynak egy levelet hogy értse meg hogy nem önhibámból nem értem oda és megbízható vagyok hiszen egy munka helyen lehuztam 6 évet és mindenki megvolt velem elégedve és a munkámmal,ami igaz is!

A baj az egészben az hogy nagyon hirtelen jött ez az egész és ő neki is tudnia kellett hogy nem innen a szomszédból megyek,nagyon sokat készültem erre az útra ha végre összejön valami,sok pénzt bele őltem,a szüleim is már tiszta lázban voltak és most így kellett haza jönnöm!:(

Nagyon csalódott vagyok és a nő még ki sem bontotta az emailt amit küldtem,hívni hívtam de a telefont nem hajlandó felvenni!

Te mit te csinálnál a helyemben?Hogy tudnám bebizonyittani hogy én tényleg szorgalmas ember vagyok és nem az én hibámból késtem ha még a levelemre sem reagál?Nagyon elvagyok keseredve mert azért mentem volna ki,mert 1.5 éve nincs munkám!A családom is már tsizta ideg én rólam meg nem is beszélve,csalódtam magamban és az egészben hogy teljessen feleslegessen fektettem bele ennyi energiát,nagyon szerettem volna ott dolgozni azt is írtam a nőnek,de semmi reakció!:(


2011. jún. 11. 13:39
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

10 órás út után, aminek ráadásul kétszer futottál neki, 3 óravárakozást követően hazamentél? Hm. Ráadásul úgy, hogy szó nélkül egy nappal később érkeztél, és akkor sem maradtál ott.

Nézd ezt a munkáltató szemszögéből, teljesen érthető, ha már nem kellesz.

Az is nyilvánvaló, hogy nem egy nappal előtte kellene szólnia. De erre mondanod kellett volna, hogy plusz egy napot igazán adhatna.

Ez a hajó elment.

2011. jún. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
Amúgy értem én, hogy magadat mentegeted, de csak félig hibás a munkaadó, a másik fele a te ludasságod.
2011. jún. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

Ő neki ez lehet hogy semmi,de bennem egy világ omlott össze,rengetek pénzem van benn,végre lett volna munkám amiből rendbe tudom rakni az életemet ami jelen esetben nem túl fényes és plussz még ezt a megaláztatást el kell viselnem ami az önbecsülésemnek sem tett túl jót!

Régóta készülődöm erre az útra és ezt kapom cserében......

Én tudom hogy egy főnöknek a munka a fontos,de azért egy kis szociális késéget is tanulhatnának és nem csak a profit lebegne a szemük elött,mert arról fogalma sincs hogy én mennyit tanultam és készültem hogy kijuthassak...

No de mindegy

2011. jún. 11. 15:22
 34/42 anonim ***** válasza:
Meg nem veszett semmi. Maskor, mashova is kijuthatsz, jobb helyre. Keszulj fel, most tanultal egy lecket. Vallalj el valami mast, ha jon a kulfoldi alkalom, fogdd meg.
2011. jún. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

Ezt úgy mondod, mintha a világ legjobb állását veszítetted volna el, és nincs semmilyen más lehetőséged soha többé.

Rengeteg hoteles meg egyéb vendéglátós melót hirdetnek Ausztriában, Németországban, csak keresned kell. És még jobban is jársz, ha a munkaadó normálisabb.

2011. jún. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:19


Komolyan egy két válaszolón teljessen megvagyok lepve hogy még a csomón is a csomót keresik....

Ki mondta hogy mikor jöttem haza?

Ez most nem teljessen mindegy?Vagy most kötekedni akarsz?Akkor keressél valaki mást!

Amúgy igen haza jöttem!Vagy ott maradtam volna és veszek ki egy szobát és másnap reggel vissza indulok!

Reggel 7 -kor indult a vonat és este 7-re ért oda!Éjfélkor indult vissza egy vonat amin volt hálókocsi és ott aludtam és kb másnap délre értem haza!

Megfelel??Vagy esetleg az hogy mikor voltam kakálna arra is kiváncs vagy??

2011. jún. 11. 15:29
 37/42 A kérdező kommentje:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:20


Senki nem mondta hogy én nem vagyok hibás,abba vagyok hibás hogy nem hétfőt mondtam neki!

2011. jún. 11. 15:30
 38/42 A kérdező kommentje:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:26


Nem a világ legjobb állása,de a többihez képest ez volt a legjobb,nem véletlenül választottam ezt,mert több helyre is mehettem volna!Jó helyen volt,központi,szép vársba volt,a fízetés is jó volt és a beosztás is!

Tudom találok másikat is majd,de ez volt a legideálisabb számomra.Azért is választottam ezt!

2011. jún. 11. 15:32
 39/42 anonim ***** válasza:

Jajj istenem, nem kötekedni akartam. Csak gondoltam megvilágítom a dolgot a másik oldalról, azaz hogy nem a megbeszélt napon érkezel, ráadásul olyan esti időpontban, amikor a főnök valószínűleg már nem dolgozik. Gondoltam megmutatom, hogy könnyen felismerhető, hogy ez így furcsa, főleg úgy, hogy még el sem kezdtél dolgozni. Én munkaadóként biztosan arra gondolnék, hogy vajon ha már most ezt csinálja, mi lesz később. (Függetlenül attól, hogy marhaság volt másnapra hívnia téged. Én magam, ha már megyek, tuti nem jöttem volna el onnan, míg nem találkozok minden áron a főnökkel, aki mond A-t vagy B-t. Na mindegy).

De ha ennyire irritál, hogy valaki beszélgetni akar veled a problémádról, ráadásul ilyen hangnemben reagálsz, akkor nem teszem. És nem, nem vagyok kíváncsi arra, mikor mész WC-re. A problémáddal sem kellett volna foglalkoznom, nemhogy időt pazarolni rá ezek szerint. Kár, hogy megpróbáltam segíteni.

2011. jún. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Na, fel a fejjel Kérdező!!!

Igen, te is hibás voltál, viszont a nőtől sem túl bizalomgerjesztő, hogy ennyire nem lehet elérni sem telefonon, sem e-mailben.

Tessék érdeklődni, nézelődni, nyitott szemmel-füllel járni, hogy elkaphass egy újabb, és sokkal jobb állást!


Vedd úgy, hogy ez volt a lecke, a tanulópénz. Legközelebb már tudod, hogy mire kell jobban odafigyelni. Minden rosszban van valami jó.


Nincs olyan ismerősöd, aki külföldön dolgozik, és beajánlhatna téged?

2011. jún. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!