Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám vissza szerezni...

Hogyan tudnám vissza szerezni ezt a munkát?! Fontos! Többi lennt!

Figyelt kérdés

Elöször is azért írtam ide ezt a kérdést,mert a családomra is nagy hatással van ez az eset sajnos!Megkérném a moderátorokat hogy ne tegyék át máshova!

Szoval azt történt hogy jelenkeztem egy ausztriai munkára még 1 hónapja,elküldtem az önéletrajzomat stb stb.A főnök asszony vissza is írt és kérdezte hogy dolgoztam e már kinnt,beszélek a németül,vissza írtam neki azonnal hogy hogyan állok a nyelvel!Ő vagy 2 hétig nem jelentkezet és azt gondoltam már nem aktuális a dolog és közben találtam egy másik munkát,de rá két hétre még is csak vissza írt ez a nő,hogy még érdekel e dolog,a másikat vissza mondtam mert ide szívesebben mentem volna és így erre bólintottam rá még is csak,a baj az volt hogy már rá 1 napra mennem kellett volna,ami nem is lett volna baj,csak 600 km-re volt és össze kellett készülni,mert nem 1 hónapra mentem volna!Úgy hogy felhívtam hogy elnézést de én nem tudok oda érni szombatra csak vasárnapra!El is indultam vasárnap vonattal,igen ám csak az utolsó csatlakozásnál lekéstem a vonatot és telefonálni sem tudtam neki mert éppen lemerült a telefonom is pechemre!Így vissza jöttem haza,hogy majd másnap újra elindulok,későn értem haza éjfél körül így már nem tudtam elérni,másnap reggel sem tudtam elérni,de úgy döntöttem elindulok még egyszer,úgy is tudja hogy messziről jövök és csak nem küld haza!Oda értem nagy nehezzen,kerestem a munka helyen,de nem volt ott,hívtam telefonon és nem vette fel,na mondom frankó,ennek lőttek!

A baj az egésszel hogy nagyon sokat készültem már hogy megyek ki dolgozni,1 évig tanultam a németet a tanárba is nagyon sok pénzt bele őltem,ez az út oda vissza került kb 70 ezer ft-ba!A szüleim is izgultak lelkileg egy éven kersesztül támogattak és csalodottan haza kellett jönnöm!

Írtam a főnök asszonynak egy levelet hogy értse meg hogy nem önhibámból nem értem oda és megbízható vagyok hiszen egy munka helyen lehuztam 6 évet és mindenki megvolt velem elégedve és a munkámmal,ami igaz is!

A baj az egészben az hogy nagyon hirtelen jött ez az egész és ő neki is tudnia kellett hogy nem innen a szomszédból megyek,nagyon sokat készültem erre az útra ha végre összejön valami,sok pénzt bele őltem,a szüleim is már tiszta lázban voltak és most így kellett haza jönnöm!:(

Nagyon csalódott vagyok és a nő még ki sem bontotta az emailt amit küldtem,hívni hívtam de a telefont nem hajlandó felvenni!

Te mit te csinálnál a helyemben?Hogy tudnám bebizonyittani hogy én tényleg szorgalmas ember vagyok és nem az én hibámból késtem ha még a levelemre sem reagál?Nagyon elvagyok keseredve mert azért mentem volna ki,mert 1.5 éve nincs munkám!A családom is már tsizta ideg én rólam meg nem is beszélve,csalódtam magamban és az egészben hogy teljessen feleslegessen fektettem bele ennyi energiát,nagyon szerettem volna ott dolgozni azt is írtam a nőnek,de semmi reakció!:(


2011. jún. 11. 13:39
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
Ja és bocsi hogy ilyen hosszura sikeredett!
2011. jún. 11. 13:39
 2/42 anonim ***** válasza:
24%
Hát ha a Nő felől semmi reakció akkor várj, várj kb 2 hetet, ha addig semmi, akkor keress új munkát és ha megint keres mondd meg neki hogy "ne nézzen hülyének, én elmentem nem volt ott senki, nem kell a munka" Ennyi.. Átvert sajnos
2011. jún. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
10%

Alapvetően ott a hiba az egészben és azt csináltad rosszul, hogy akármennyire is nincs munkavállalási ausztriában a munkához még akkor is szükséges egy osztrák lakcím.


Szóval neked nem innen kell kivonatozni oda, hanem ki kell költöznöd albérletbe, és ott bejelentkezni a helyi önkormányzatnál és lakcimkártyát vagy nem tom ott mi van szerezni. Anélkül nem tudsz kint sem dolgozni érted.


Szóval először gyüjtsd össze a pénzed, nézz ki kint egy albérletet költözz oda, és azután kereshetsz csak állást kint is.



Érted már?

2011. jún. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:

Ezt ne úgy fogd fel, hogy feleslegesen beleöltés mennyi időt a készülésbe, mert a nyelvtudásod megvan, és ahogy írtad nem ez lett volna az egyetlen hely, ahol el tudtál volna helyezkedni. Szépen keress másik helyet és menj oda, ahol szívesen látnak. Nincs semmi sem veszve. Csalódások mindig is érik az embert. A lényeg, hogy ne úgy reagáld le őket, hogy a világnak vége. Akadály, tehát át kell lépni és tovább kell menni. Ennyi.


Egy dolgot pedig szűrj le az esetből: olyan helyre soha ne menj el dolgozni, ahol semmibe veszik a kérésedet valamint, ahol (már bocs), de le se sz.rják a fejed. Ez, amit annyira akarsz nekem ilyennek tűnik. Lépj tovább rajtuk és kész. Nem érdemes rágódni az ilyenen.


Amúgy meg hidd el nekem, hogy mindig minden okkal történik. Van, hogy kiderül az ok, van hogy nem, de mindig minden úgy történt és azért, mert annak úgy kellett lennie. Tanulj az esetből.


Sok sikert és kitartást az álmaid megvalósításához. 33N

2011. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
Vagy ha másnem költözz valahova a határ mellé albérletbe, és akkor onnan könnyebb ingázni, ráadásul ott rengetegen ezt csinálják, és könynen lehet hogy magyar ismerőstől még előbb tudsz melót szerezni ha segít.
2011. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:49


Te nem érted!

Hotel munkára mentem volna és a szállásomat és a kaját állták volna,ez benne is volt a szerződésben,ott lett volna a bejelentett lakcímem!

Amúgy nem tudom hogy jött az neked hogy nem lett volna hol laknom....

Na mindegy is ez...

Én tudtam hogy mivel jár,mivel erre készülök már régóta és még régebben dolgztam kinnt pár hónapot,tudom hogy működnek kinnt a dolgok.

2011. jún. 11. 13:57
 7/42 anonim ***** válasza:
Ha a fonokno tenyleg ugy gondolta, hogy felvesz, csak azert tette, mert talan egy masik munkassal nem jott ossze a dolog. Meg helyi munkara sem kernek meg hogy 24 ora alatt kezdjel, foleg nem kulfoldre. Szoval valami nem stimmel. Egyebkent, megkerdojeleznem, hogy mennyire vagy megbizhato, organizalt. Hogy tudsz elindulni egy utra, kulfoldre, foleg munkakezdeshez, a telefon feltoltese nelkul? Miert jottel vissza haza, miert nem vartad meg a kovetkezo csatlakozast. Hetfore lkellett volna igerned a talalkozast, munkaba allast, csakis a ceg helyen. Nem gondoltal arra, hogy valami baki kozbejohet, amitol elkeshetsz? Szerintem nem volt komoly a no, vagy olyan mindegy hogy dolgoztal volna e neki vagy nem. Latod, nem hianyol.
2011. jún. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:

Mondjuk elég fura, hogy egy nappal a szükséges indulás előtt szól. Meg az is, hogy nincs ott a főnök, nem keres téged, hogy merre vagy. sőt, fel sem veszi a telefont, nem ír vissza.

Én nem ostoroznám magam a helyedben, sok itt az olyan tényező, ami ellened hatott, és nem tehetsz róla.

Bár azt nem értem, miért indultál haza a csatlakozás lekésése után... :) De ez már mindegy.

Szerintem még próbáld meg felvenni a kapcsolatot a nővel, ha nem sikerül, akkor nem ér annyit az egész, van egy csomó külföldi álláshirdetés, keress mást.

Pl:

[link]

[link]

2011. jún. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

Egyebkent, megkerdojeleznem, hogy mennyire vagy megbizhato, organizalt. Hogy tudsz elindulni egy utra, kulfoldre, foleg munkakezdeshez, a telefon feltoltese nelkul? Miert jottel vissza haza, miert nem vartad meg a kovetkezo csatlakozast. Hetfore lkellett volna igerned a talalkozast, munkaba allast, csakis a ceg helyen.



A telefonra nem figyeltem mivel nagyon siettem hiszen alig egy napom volt össze készülni,és 6 hónapra mentem volna amihez elég sok mindent össze kellett raknom és akkor jelen esetben a telefon volt a legkevesebb!


Hogy miért nem vártam meg a következő csatlakozást?Azért mert nem volt!Ugyan is az az egy vonat mennt oda egésznap és pontossan az utolsó csatlakozást késtem le ami este 7-kor volt!A következő viszont reggel 9-kot indult volna és a cstlakozási hely a semmi közepén volt,ahol szobát sem biztos hogy találtam volna,így az az egy választásom volt!


Abben igazad van hogy hétfőre kellett volna igérnem,csak attól féltem hogy az már késő lett volna neki így nem mertem azt mondani,hiszen így is azt mondta hogy szombatra kellett volna ott lennem és mindezt péntek este 6-kor közölte velem!Na most a vonat reggel 7-kor indult volna és azért összekészülődni 6 hónapra az nem 5 perces dolog,a telefon is ezért felejtettem el feltőlteni mert azt sem tudtam hogy hol áll a fejem!

2011. jún. 11. 14:12
 10/42 A kérdező kommentje:

A lényeg az egészben az hogy az én levelemre 2 hét után válaszolt hogy mehetek másnap!

Ha annyira kellettem volna,akkor rá pár napra vissza szólt volna és nem 2 hétre rá hogy bocsi de holnapra maximum legyél itt!

Nem csak az én hibám volt ez!

2011. jún. 11. 14:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!