Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám vissza szerezni...

Hogyan tudnám vissza szerezni ezt a munkát?! Fontos! Többi lennt!

Figyelt kérdés

Elöször is azért írtam ide ezt a kérdést,mert a családomra is nagy hatással van ez az eset sajnos!Megkérném a moderátorokat hogy ne tegyék át máshova!

Szoval azt történt hogy jelenkeztem egy ausztriai munkára még 1 hónapja,elküldtem az önéletrajzomat stb stb.A főnök asszony vissza is írt és kérdezte hogy dolgoztam e már kinnt,beszélek a németül,vissza írtam neki azonnal hogy hogyan állok a nyelvel!Ő vagy 2 hétig nem jelentkezet és azt gondoltam már nem aktuális a dolog és közben találtam egy másik munkát,de rá két hétre még is csak vissza írt ez a nő,hogy még érdekel e dolog,a másikat vissza mondtam mert ide szívesebben mentem volna és így erre bólintottam rá még is csak,a baj az volt hogy már rá 1 napra mennem kellett volna,ami nem is lett volna baj,csak 600 km-re volt és össze kellett készülni,mert nem 1 hónapra mentem volna!Úgy hogy felhívtam hogy elnézést de én nem tudok oda érni szombatra csak vasárnapra!El is indultam vasárnap vonattal,igen ám csak az utolsó csatlakozásnál lekéstem a vonatot és telefonálni sem tudtam neki mert éppen lemerült a telefonom is pechemre!Így vissza jöttem haza,hogy majd másnap újra elindulok,későn értem haza éjfél körül így már nem tudtam elérni,másnap reggel sem tudtam elérni,de úgy döntöttem elindulok még egyszer,úgy is tudja hogy messziről jövök és csak nem küld haza!Oda értem nagy nehezzen,kerestem a munka helyen,de nem volt ott,hívtam telefonon és nem vette fel,na mondom frankó,ennek lőttek!

A baj az egésszel hogy nagyon sokat készültem már hogy megyek ki dolgozni,1 évig tanultam a németet a tanárba is nagyon sok pénzt bele őltem,ez az út oda vissza került kb 70 ezer ft-ba!A szüleim is izgultak lelkileg egy éven kersesztül támogattak és csalodottan haza kellett jönnöm!

Írtam a főnök asszonynak egy levelet hogy értse meg hogy nem önhibámból nem értem oda és megbízható vagyok hiszen egy munka helyen lehuztam 6 évet és mindenki megvolt velem elégedve és a munkámmal,ami igaz is!

A baj az egészben az hogy nagyon hirtelen jött ez az egész és ő neki is tudnia kellett hogy nem innen a szomszédból megyek,nagyon sokat készültem erre az útra ha végre összejön valami,sok pénzt bele őltem,a szüleim is már tiszta lázban voltak és most így kellett haza jönnöm!:(

Nagyon csalódott vagyok és a nő még ki sem bontotta az emailt amit küldtem,hívni hívtam de a telefont nem hajlandó felvenni!

Te mit te csinálnál a helyemben?Hogy tudnám bebizonyittani hogy én tényleg szorgalmas ember vagyok és nem az én hibámból késtem ha még a levelemre sem reagál?Nagyon elvagyok keseredve mert azért mentem volna ki,mert 1.5 éve nincs munkám!A családom is már tsizta ideg én rólam meg nem is beszélve,csalódtam magamban és az egészben hogy teljessen feleslegessen fektettem bele ennyi energiát,nagyon szerettem volna ott dolgozni azt is írtam a nőnek,de semmi reakció!:(


2011. jún. 11. 13:39
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

Keress másik hotelmunkát. Erre a helyre, ahol ennyire semmibe veszik a dolgozót, akkor se mennék, ha dupla fizetés lenne. A legtöbb osztrák munkáltatónak így is a magyar egy csicska nép.

Lépj egy kicsit arrébb, Németországban is vannak lehetőségek. Igaz, hogy nem barátkoznak, de nem is néznek le. Egy héten belül találsz munkát, rendeset.

2011. jún. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:49


Más választásom sajnos nem lesz mint másik után nézni!

A telefonba nagyon rendes jófejnek tünt a nő és korrektnek!

Szép helyen is volt a munka beosztás is jónak tünt!Túl szép volt hogy igaz legyen.....

2011. jún. 11. 14:52
 23/42 A kérdező kommentje:

Én nem azt mondom hogy nincs igaza,hiszen késtem és nem értem oda a megbeszélt idő pontra,na de ezt igazán elnézehtné nekem hogy olyan messziről jövök!Egy vonat megy oda egésznap és ha az egyik átszállásnál késel akkor indulhatsz másnap mert csak az az egy vonat megy oda!

Ráadásul egy idegen helyen az ember nem talál oda egyből az átszállás helyére és vagy 5 ször kellett átszálnom!Az út 10 óra volt csak oda!

2011. jún. 11. 14:55
 24/42 anonim ***** válasza:
91%

Te is értsd meg, hogy ha neki X nap Y órára kell az ember munkakezdésre, akkor nem másnap, meg harmadnapra kell.


Mint ember biztos megérti a problémádat, de mint munkaadó nem.

Én is voltam hasonló pozícióban, és ha a megbeszélt időpontra nem ért oda az illető, akkor kidobtam az önéletrajzát. Ha nem 100%, hogy odaér időben, akkor azt előre jelezze. Ne utána. Nem vagyok pszichiáter, hogy a késés okait hallgassam.

2011. jún. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:59



Szerinted honna tudja valaki hogy előre mi fog történni?Te gondolom azt is tudod előre hogy baleseted lesz vagy kisiklik a vonat vagy egy esetleg dugó lesz...

Semmi nem 100% pláne egy ilyen hosszu úton!

Azt hogy előre mi történik senki nem tudhatja hiszen nem vagyok jós és ő sem!

Azt hogy lefogom késni a csatlakozást mert éppen nem úgy mennek a vonatok azt szerinted nekem előre tudnom kell??

2011. jún. 11. 15:05
 26/42 A kérdező kommentje:

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:59



Igen vannak bizonyos esetek amikről maga az ember tehet!

De az hogy lerobbanik az autód vagy lekésed a vonatot,vagy dugó van arról nem te tehetsz!!!

2011. jún. 11. 15:07
 27/42 A kérdező kommentje:

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:59



Ha annyira kellene neki az ember akkor nem hírdetné meg újból rá 3 napra amikor ki tudja mikor van rá jelentkező!Hanem azt mondaná hogy ott van az az idióta ő neki kell a munka,bár igaz késet de megnézem hogyan dolgozik szerencsétlen!Ez még mindig biztosabb mint hogy lehet hogy 2 hétig megint nem talál embert!Ennyire fontos neki.......

2011. jún. 11. 15:09
 28/42 anonim ***** válasza:
Igen, igy igaz, de mikor egy komoly talakozorol van, itt pl munka, minden ilyen akadalyt bele kell szamolni. Hulyeseg volt elvallallni vasarnapi erkezest. Nagy baj van ott, ha nincs eleg felszolgalo/munkasa, hogy nem bir varni 2 napot. Szerintem az tortent, hogy valaki/k kisetaltak az ettermebol.
2011. jún. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
A másik dolog pedig az hogy miért az utolsó pillanatban írt nekem hogy mehetek?Miközben én már másfél 2 hete elküldtem az emailt,ő arra válaszolhatott volna elöbb is ha nagyon akar!Ezen is sok dolog múllik,hogy ha nem 2 hétre rá reagál akkor összetudok készülni lelkileg is és minden hogy,ráadásul nekem lett volna egy másik helyem,amit ez miatt mondtam le,mert jobbnak láttam a két szék közé pottyantam.....
2011. jún. 11. 15:17
 30/42 anonim ***** válasza:
Elobb megirtam, hogy miert. Mert bizonyara otthagytak, rogton kellett neki valaki, barki, akarki. Jobb is hogy lekested.
2011. jún. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!