Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon félek a haláltól! Mit...

Nagyon félek a haláltól! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
nem tudom miért de borzasztoan félek a halältol..van egy mäsfél éves kisfiam,a pärommal is jol megvagyunk(apukäja a kicsinek).igazäbol azota van ez igy miota anya lettem.nézek interneten oldalakat ahol elhunytak képei talälhatoak,és sajnälom öket,sokszor méG sirok is.borzasztoan félek a halältol,hiszen naponta több ezer ember hal meg,és annyira félek hogy énis megfogok fiatalon.miota anya lettem becsülöm azéletet,de tényleg.az ismerösöket rokonoknak is csak jot akarok,hiszen ki tudja mikor lätom öket utolj$ra.akär ugy hogy ök itthagynak hiretelen minket vagy én öket.nem tudom hogyan küzdhetném ezt le,de mindennap rettegek a halältol:(.kérlek segitsetek,irjatok valamit:(
2009. márc. 17. 14:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Én is félek/félte tőle... és a mai napig félek, így próbálok oda figyelni, (zebrán átmenni rendesen, stb...) tudom, hogy ha jön nem lehet kivédeni, de próbálok azért oda figyelni!!!

És a kérdés miért is félek??? Hát láttam anyukámat 2 hónapja meghalni, így ez a kérdés eléggé furi nálam. Tisztában lettem, hogy az élet nem sok, így vigyázni kellene rá.


A tanácsom az, hogy figyelj oda, és ne a félelemmel törődj, hanem a családoddal....!!!!

2009. márc. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
65%

En is igy voltam, sot meg most is!

Mindenkepp jol teszed ha jot csinalsz masoknak, de ne felejts el orulni az eletnek! En ugy probalok kulzdeni a halaltol valo felelmem elol, hogy mindig , a legaprobb dolognak is orulok! Nem csak a rosszat latom az emberekbe, hanem a jot keresem!

Sok boldogsagot es vidam napokat! :D

2009. márc. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%

Először is fejezd be, hogy ilyen képeket nézel.

A haláltól szinte mindenki fél és elkerülhetetlen.

Örülj az életnek, a családodnak, és a barátaidnak.

Élvezd azt, hogy a gyermekedet neveled, közösen sétáltok a férjeddel.

Idővel, mikor majd idősebb leszel, más lesz ezzel kapcsolatban a felfogásod, könnyebb lesz elfogadni, mert tudni fogod, hogy megérte, hisz felneveltél egy gyereket.

2009. márc. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%
Én is félek a haláltól,sokszor voltak rémálmaim is miatta..De rájöttem,hogy nem szabad evvel foglalkozni,mert kikészíthet lelkileg nagyon.Inkább élj,és örülj a családodnak...láss világot,szórakozzatok,és gondolj arra,hogy milyen sok mindent kell még csinálni az életben.Kezded avval,hogy felneveled a fiadat,iskoláztatod,készülsz az esküvőjére,Vigyázol az unokákra,és emellett boldoggá teszed a párod....ha ezek mind meglesznek akkor már elég idős leszel ahhoz,hogy megint ne a halálról hanem az élet örömeiről gondolkodj...
2009. márc. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos egyszer mind meghalunk. Ezzel szembe kell nézned. Ha félsz tőle, az még nem azt jelenti, hogy nem halhatsz meg korán. De miért is halnál meg korán, hisz még fiatal vagy és egészséges (gondolom, mert nem írtad, hogy beteg lennél). Élvezd az életet, örülj a fiaddal, férjeddel, családoddal töltött minden percnek.

Én voltam már olyan beteg, hogy az orvosok is lemondtak rólam és tudtam, éreztem, hogy nincs sok hátra. Akkor nem az volt bennem, hogy úristen meghalok. Hanem az, hogy úristen úgy halok meg, hogy soha nem mondtam édesanyámnak, hogy szeretem. Aznap állítólag folyton azt mondtam neki, hogy szeretem. Én arra már nem emlékszem. 19 éves voltam ekkor. Valami csoda folytán és az orvosok teljes megdöbbenésére felépültem.

Most 27 évesen amikor fél éve újra megcsapott a halál szele és elvette tőlem a kislányomat, már nem félek tőle...

2009. márc. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%
Minek nézegetsz olyan képeket? Ezzel csak még rosszabb lesz, ez olyan mint hogy én nézegettem egy olyan oldalt ahol képek voltak állatkínzásokról, utána 3 napig nem tudtam aludni, és azóta nem merem kiengedni a macskáimat. Na mindegy, a lényeg hogy ne gondolj a halálra, ne foglalkozz vele, legyél boldog, törődj a családoddal, a halál meg csak egy természetes dolog, nem élhet senki sem örökké, de nem kell ezzel foglalkozni.
2009. márc. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
96%

14:40es hatalmas erőd van...

első kommentelő vagyok, én nem is gondoltam volna, hogy ilyen ember is van...

hát én nekem ez a két hónap a pokol. sajnos nagyon rossz emlékeim vannak, és kezdek bele bolondulni....

2009. márc. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
96%

Szia,


Nem tudom, én nekem nincs gyerkőcöm, sztem nem is lesz egy darabig, de... SZóval én nem félek a haláltól, mert tudom, hogy vannak sokkal rosszabb dolgok is, mint a halál... De nem rémisztgetni akarlak...

2009. márc. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
90%
Hidd el, vannak rosszabb dolgok a halálnál. Sőt, van olyan helyzet is szép számmal, mikor a halál a legjobb megoldás, pl. az agyhalott állapot, a mélykóma, vagy egy hosszan tartó betegség, amiből tudod, hogy nem fogsz felépülni, viszont szenvedsz tőle minden nap. Elhiszem, hogy amikor az embernek gyereke van, kicsit átértelmezi a világot, hiszen az, hogy fel akarod nevelni a gyerekedet és aggódsz a sorsa miatt, egy természetes ösztön. Mégsem szabad ezen rágódni: próbálj meg minél jobb, szeretőbb anyja lenni a gyermekednek, ezzel teheted a legtöbbet. Előbb-utóbb úgyis meghal mindenki, de addig is próbálj meg az életre koncentrálni, tűzz ki magad elé célokat, és próbáld őket megvalósítani!
2009. márc. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
89%
Ha ugy érzed hosszabb távon hogy nem tudsz kilépni ezekből a gondolatokbol,keress fel egy pszihologust.lehet vmi szülés utáni depresszió féle
2009. márc. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!