Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez megbocsájtható...

Szerintetek ez megbocsájtható bűn?

Figyelt kérdés

Kb 6-7 hónapja egyik délután viccesen elkezdtem ütögetni anyát, szinte minden nap játszottunk így. Erre ő valamiért nagyon mérges lett, és elkezdett engem úgy verni, hogy feldagadt a keze nyoma, totál elvörösödött a szeme... Leszaladtam a lépcsőn, erre ő elkezdett üldözni. Közben hívtam apát, hogy valami gáz van anyával... Szóval rohantam az utcán, mire ő egyszer csak eltűnt. Elbújtam, és vártam, hogy mikor jön haza apa. Amikor jött, együtt bementünk a házba, és akkor majdnem szívrohamot kaptam... Anya a saját kezével MEGÖLTE A NYULAMAT!!!

Én azonnal hívtam a rendőrséget, bevitték, pszichiáter tanácsát kérték, stbstb.

Azóta én inkább nem szeretnék tudni semmiről, azóta anyámat se láttam...


Viszont beszélgettem tegnap egy barátommal, és szóba jött egy dolog, amit ő tett. És azt mondta, hogy egy anya sem haragudhat soha egy gyerekére, és a gyerek sem az anyjára.


Most akkor ez esetben mi van?!


2011. máj. 30. 14:15
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Ha komoly, akkor van egy kérdésem: őt bántalmazták valaha?
2011. máj. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla
2011. máj. 30. 14:30
 13/36 anonim ***** válasza:
És ez már 6-7 hónapja volt... pontosan mikor is?
2011. máj. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Még a szülinapom előtt, szóval november 18 előtt..
2011. máj. 30. 14:31
 15/36 anonim ***** válasza:
Ez borzalom. Elárulod hány éves vagy?
2011. máj. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
18
2011. máj. 30. 14:34
 17/36 anonim ***** válasza:
94%

Az állatkínzál valóban nagy bűn, de bogaram, ez akkor baromság, amit írsz, hogy még csak nem is vicces.

Gyakorlatilag némi pénzbírsággal megússzák, akik állatviadalokat tartanak, évekig pocsék körülmények között tartanak több száz-ezer tehenet... nem a kisnyuszid miatt állítják elő azonnal. XD Max jegyzőkönyvbe vennék, aztán szabálysártás miatt fizethetne egy tizest.

Ja és sántít egy helyen a sztorid:anyád eltűnt, aztán bevitték anyádat,aki egyébként éppen el volt tűnve?! xD

Szóval ezt még gyakorold, nem hiteles és még csak össze sem áll.

2011. máj. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Csatlakozom,unatkozol és elég unalmas sztorit is találtál ki. Az állakínzás tényleg bűn,de a nyulat meg is eszik,olyan,mintha levágott volna egy csirkét.Mondhatja,hogy az ebédhez kell.Ha pedig megvert,akkor sem kerül előzetesbe.Istenem,lassan kezdődik a nyári szünet,ez látszik.
2011. máj. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

A saját érdekedben remélem, hogy mindez csak kamu.


Ettől eltekintve, a szülő is haragudhat a gyerekre, és a gyerek is a szülőre. Ez idővel el fog múlni. Jó esetben komolyabb nyom nélkül. Viszont az a gyerek, aki megöli/megnyomorítja/börtönbe juttatja a saját szülőjét, szerencsétlen lesz. No nem azért, mert működik a világban valami nagy igazságtevő mechanizmus, bár aki akarja, felőlem hihet ebben is. Azért lesz az, mert idővel majd másképp fogja gondolni, jobban átlátja a körülményeket, többet fog majd fel a világból, és amikor eljut oda, hogy esetleg megérti, mi mozgatta az adott pillanatban a másik embert, és megbánja a saját tettét, de visszacsinálni nem lesz képes. Ha soha nem jut el ide, akkor "szerencséje" van, mert hülyén halhat meg. Már amennyire mindez tekinthető szerencsének. Nem akarok filozófiai fejtegetésekbe fogni, csak az ismerteim szerinti legjobb válaszra törekedtem. Bocs, ha túl bonyolult lett.


Persze mindezzel együtt én is hiszem, vannak olyan esetek, ahol ilyen szélsőséges megoldásokra van szükség, mert semmi más nem működik már. Sajnos a fentieket ez kevésbé befolyásolja. Ilyenkor az van, hogy vállalni kell a tettet és elviselni a következményeket, amik vele együtt járnak. (Egyszerűbben: hiába tudom, igazam volt, ez nem óv meg teljesen attól, hogy később bűntudatom legyen.)

2011. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Én örülnék a legjobban, ha minden olyan lenne, mint régen, higgyétek el.. :S
2011. máj. 30. 14:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!